نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

تیروئید و نحوه مراقبت از آنها را بشناسید newkerala.com # 11811

[ad_1]

دهلی نو ، 20 ژانویه: آیا وقتی دیگران گرم هستند مدام افسرده ، خسته و سرد می شوید؟ این اتفاق می افتد زمانی که غده تیروئید به درستی کار نمی کند ، شما احساس خوبی ندارید. در پایان ، با وجود اینکه بسیار سخت تلاش می کنید ، وزن اضافه می کنید ، اگرچه خیلی سعی می کنید وزن خود را در حد مجاز نگه دارید. اینها ممکن است نشانه هایی از کم کاری تیروئید باشد. کم کاری تیروئید زمانی اتفاق می افتد که غده تیروئید مقدار کمی هورمون تیروئید تولید کند. این هورمون ها برای حفظ عملکرد مناسب اعضای بدن شما لازم هستند و باعث می شوند در صورت کمبود کسل کننده و کسل کننده باشید.

بسیاری اوقات اکثر خانم ها متوجه نمی شوند که مشکل تیروئید دارند و بنابراین سبک زندگی خود را تغییر نمی دهند. اگرچه هیچ جایگزینی برای تشخیص صحیح و شروع درمان جایگزینی هورمون وجود ندارد ، اما اگر کم کاری تیروئید دارید ، داشتن یک سبک زندگی سالم و رعایت یک روال سخت به شما کمک می کند تا سریعتر و سریعتر احساس کنید.

یکی از اولین کارهایی که باید انجام دهید ، تنظیم رژیم غذایی است. تغذیه و تغذیه “خوب” مهمترین نقش را در تحریک عملکرد مطلوب غده تیروئید دارند.

شتا میتال ، بنیانگذار iamp؛ من ، یک مارک تجاری و غذایی برای زنان ، می گویم: “برای تغذیه تیروئید ، به ویژه غذا خوردن خوب شامل مصرف مقدار کافی ید و تیروزین است. تیروزین و ید با هم هورمونهای تیروئید T4 / T3 شناخته شده را ایجاد می کنند. . ما می توانیم از رژیم غذایی ، ید از غذاهای دریایی ، لبنیات و نمک یددار ، و تیروزین از کنجد و سویا دریافت کنیم. همچنین ، اطمینان حاصل کنید که مشخصات کامل ریز مغذی ها و درشت مغذی ها را به صورت روزانه وارد کرده اید. رژیم غذایی با فیبر سنگین با 2-3 فنجان میوه و سبزیجات رنگارنگ در روز به کاهش وزن کمک می کند یا حداقل به شما می گوید که باید وزن خود را حفظ کنید. به جای مصرف قرص های تیروئید ، این روزها بسیاری از خانم ها انتخاب طبیعی تری را انتخاب می کنند.

قرص های تیروئید تیروکسین مصنوعی (T3) را به بدن تزریق می کنند و اگر سبک زندگی آزمایش نشود ، بدن از قرص مصون می شود و دوزها در طول زندگی افزایش می یابد. به دنبال محصولات جدید در بازار باشید که گزینه های سالم برای مدیریت تیروئید را در قالب های زندگی مانند چای ، آب میوه و غیره ارائه دهند. او می گوید مطمئن شوید که تحقیق کرده اید و به دنبال مواد مغذی بالا در مواد تشکیل دهنده هستید.

“در حالی که ورزش آخرین احساس بی حالی است که می خواهید انجام دهید ، انجام ورزش منظم به بدن باعث تقویت انرژی ، کاهش وزن و کاهش استرس می شود.”

وی می افزاید: “فعالیت هایی مانند پیاده روی سریع و برخی از تمرینات تقویت کننده برای هدف قرار دادن گروه های اصلی عضلانی ، از جمله پاها ، باسن ، کمر ، شکم ، قفسه سینه ، شانه ها و بازوها ، می تواند در کاهش این اضافه وزن بسیار مفید باشد. 30 دقیقه در روز ، 5 روز در هفته ، مطمئناً برای حفظ تناسب اندام شما را در مسیر طولانی می برد. ”

نکته ای که باید به آن توجه جدی کنید این است که ذهن خود را بدون استرس حفظ کنید. “استرس می تواند کم کاری تیروئید را بدتر کند. استرس می تواند هر مشکل جسمی را بدتر کند. چرا ، از آنجا که استرس باعث تخلیه بسیاری از انرژی ذهنی و جذب مواد مغذی می شود ، عملکرد اعضای بدن را متوقف می کند. یادگیری نحوه کنار آمدن با استرس می تواند کمک زیادی به بدن کند. برای عملکرد خوب و احساس بهتر شدن شما. یوگا ، مدیتیشن ، تنفس عمیق یا فقط خنک شدن برای آرامش بخش موسیقی می تواند به شما در کاهش استرس و خلاص شدن از اضطراب کمک کند. شما و آن را در سبک زندگی خود بگنجانید. ”

داشتن خواب کافی با کیفیت به بهبود خستگی شما در طول روز کمک می کند. اطمینان حاصل کنید که یک زمان منظم را برای خواب و بیدار شدن تنظیم کرده اید ، در حالی که دمای اتاق خواب خود را خنک نگه دارید.

“انجام سلامتی بسیار مهم است که انجام دهید. تغییر در سبک زندگی شما قطعاً می تواند به شما کمک کند تا سطح تیروئید را متعادل کنید ، به شما کمک می کند از هر گونه ناهنجاری جدی در سلامتی جلوگیری کنید ، شما را متناسب و سالم می کند. “، میتال نتیجه گیری می کند.

(می توانید با Puja Gupta به آدرس [email protected] تماس بگیرید)

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *