نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

تونی بنت حتی در پس زمینه نبرد با آلزایمر تمرین می کند newkerala.com # 20226

[ad_1]

واشنگتن ، 2 فوریه: تونی بنت خواننده آمریکایی به بیماری آلزایمر مبتلا شده است ، اما این مانع او نمی شود که علاقه بی وقفه خود را به موسیقی دنبال کند. به گفته مجله People ، در پروفایل جدید مجله AARP ، گایاتری دیوی ، متخصص مغز و اعصاب بنت گفت که بیمار وی با موفقیت به کار موسیقی چند دهه خود ادامه داده و پس از تشخیص بیماری در سال 2016 ، به تورهای خود در سال 2019 رفته است.

این نشریه همچنین نشان داد که این خواننده افسانه ای حتی تاریخ هایی را برای برگزاری کنسرت هایی در اواخر سال جاری تعیین کرده است که اولین آنها در ماه مارس است.

“این او را روی پاهایش نگه داشت و همچنین مغز او را به طرز قابل توجهی تحریک کرد.” نماد امید برای کسی که دارای نقص شناختی است. “

با این حال ، دیوی اذعان کرد که اگرچه بیماری نمی تواند مانع از بروز خود شود ، اما شیوع ویروس کرونا در بنت تأثیرگذار بود ، زیرا وی دیگر قادر به معرفی خود نیست. دکتر گفت: “این یک ضربه شناختی واقعی بود. حافظه او قبل از همه گیری بسیار بهتر بود.”

دیوی در ادامه گفت: “و او تنها نیست. بنابراین بسیاری از بیماران من تحت تأثیر انزوا ، ناتوانی در انجام مواردی هستند كه برای آنها مهم است. منافع بزرگی را برای شخصی مانند تونی بنت دریافت می كنم.”

با این حساب ، دیوی به خانواده بنت توصیه کرد که خواننده باسابقه هفته ای دو بار به تمرین ادامه دهد. هر بار پیانویست قدیمی خواننده ، لی موزیکر می آید و یک مجموعه 90 دقیقه ای را با او می گذراند. سوزان بندیتو ، همسر بنت گفت: “آواز برای او همه چیز است. همه چیز. زندگی او را بارها نجات داده است.”

طبق مشخصات AARP ، بنت هنوز قادر است دوستان و خانواده خود را بشناسد و از برخی از بدترین علائم بیماری مانند قسمت های عصبانیت ، وحشت و افسردگی در امان است.

خانواده برنده 18 بار گرمی در پروفایل وی گفتند که وی در سال 2016 رسماً به بیماری آلزایمر مبتلا شد و نشان داد که چرا آنها تصمیم گرفتند بیرون بروند و داستان او را اکنون به اشتراک بگذارند.

همسر این خواننده گفت که آنها تصمیم دشواری را برای علنی کردن تشخیص او بدون کمک بنت گرفته اند ، زیرا او “قادر به درک بیماری نیست”.

آلزایمر یک بیماری مغزی است که با کاهش تدریجی حافظه مشخص می شود و اغلب می تواند منجر به زوال عقل شود / بسیاری از کسانی که از این بیماری رنج می برند در نهایت توانایی صحبت کردن ، درک و شناخت عزیزانشان را از دست می دهند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *