نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

تولید واکسن Sputnik V در هند آغاز شده است

[ad_1]

RDIF اعلام کرد که تولید اولین دسته واکسن COVID-19 Sputnik V در هند در تأسیسات شرکت Panacea Biotec در شهر بودا در حال انجام است.

این دسته از واکسن ها سپس برای آزمایش کیفیت به مرکز ملی اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی در گامالایا روسیه منتقل می شود. تولید تمام عیار Sputnik V تابستان امسال آغاز می شود. امکانات این شرکت با استانداردهای GMP مطابقت دارد و توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO) انتخاب می شود.

sputnikv-nga.jpg
تولید واکسن Sputnik V در هند آغاز شده است

واکسن COVID-19 Sputnik V تحت روش ثبت سریع در 12 آوریل در هند ثبت شد. همچنین در آوریل 2021 ، RDIF و Panacea Biotec توافق نامه همکاری برای تولید سالانه 100 میلیون دوز واکسن Sputnik V را در هند اعلام کردند.

در 14 ماه مه ، هند تزریق واکسن روسی Sputnik V COVID-19 را به مردم خود آغاز کرد. طبق RDIF ، واکسیناسیون Sputnik V در شهر حیدرآباد آغاز شده است. این “اولین واکسن ساخت خارجی است که در هند استفاده می شود.”

دسته اول واکسن Sputnik V در تاریخ 1 مه به هند تحویل داده شد و انتظار می رود در روزهای آینده دسته دوم به این کشور آسیای جنوبی تحویل داده شود تا پیشگیری و کنترل بیماری همه گیر تسریع شود.

در بیانیه ای ، مدیر اجرایی RDIF ، کیریل دیمیتریف گفت که این صندوق آماده حمایت از شرکای هندی برای اجرای گسترده واکسن Sputnik V است.

رئیس RDIF ، Kiril Dmitriev گفت: پرتاب COVID-19 Sputnik V همراه با Panacea Biotec گام مهمی در کمک به هند برای مبارزه بهتر با بیماری همه گیر است.

“تولید واکسن در هند از تلاش های دولت برای غلبه بر مرحله حاد بیماری همه گیر COVID-19 پشتیبانی خواهد کرد. در آینده ، این دارو برای محافظت از سلامت انسان در سایر کشورها صادر خواهد شد “.

راجش جاین مدیر عامل Panacea Biotec خاطرنشان کرد که همکاری با RDIF باعث می شود هند به سرعت به زندگی عادی برگردد و به سایر کشورها در انجام این کار کمک کند.

در تاریخ 12 ماه مه ، دبیرکل سازمان ملل متحد ، آنتونیو گوترش ، از سازمان بهداشت جهانی (WHO) خواست واکسن Sputnik V روسیه را برای جلوگیری از COVID-19 بی خطر و موثر تشخیص دهد.

دبیرکل گوترش بر نقش “اصلی” واکسن Sputnik V در کارزار جهانی واکسیناسیون تأکید کرد. وی افزود بسیاری از مقامات سازمان ملل با این واکسن واکسینه شده اند.

در همین حال ، کارشناسان فنی WHO و آژانس دارویی اروپا (EMA) دور بعدی ارزیابی واکسن روسی Sputnik V را از 10 مه تا هفته اول ژوئن انجام می دهند.

پیش از این ، Tedros Adhanom Gebreesus مدیر کل WHO از تلاش های روسیه برای دستیابی به معیارهای ورود Sputnik V در لیست اضطراری استقبال کرد.

ماه گذشته ، دانشمند روسی Denis Logunov ، به عنوان اصلی ترین تولید کننده واکسن Sputnik V ، گفت که در یک بررسی براساس داده های 3.8 میلیون نفر ، این واکسن 97.6٪ موثر در جلوگیری از COVID-19 است. این درصد حتی از 91.6 درصد گزارش شده در گزارش آخرین مرحله آزمایش بالینی ، منتشر شده در ژورنال پزشکی The Lancet در مارس سال جاری ، حتی بیشتر است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *