نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

تلگرام یا سیگنال؟ به توهمی به نام امنیت داده خوش آمدید newkerala.com # 10061

[ad_1]

دهلی نو ، 17 ژانویه: در حالی که میلیون ها نفر از WhatsApp اجتناب می کنند و سیستم عامل های جدید چت را به دنبال یک تجربه امن بارگیری می کنند ، به خاطر داشته باشید که امنیت چیزی نیست جز یک توهم و هیچ تضمینی برای هک شدن تلگرام یا سیگنال در آینده وجود ندارد ، به ویژه وقتی بازیگران ملی با ابزارهای بسیار پیشرفته و منابع گسترده تقاضا می کنند.
رمزگذاری اساساً اشتباه است ، و هنگامی که هکرها از هرگونه آسیب پذیری یا خطایی در طول سفر اطلاعات – برنامه ها ، سیستم عامل تلفن همراه ، Wi-Fi عمومی ، مراکز داده ابری و فیزیکی – مطلع شوند ، اطلاعات شخصی و حساس شما همیشه به نفع آنهاست.

تیم توسعه تلگرام در دبی مستقر است. تیم تلگرام به دلیل مقررات محلی فناوری اطلاعات مجبور به ترک روسیه شد و چندین مکان را به عنوان پایگاه خود آزمایش کرده است ، از جمله برلین ، لندن و سنگاپور. این داده ها را در هند ذخیره نمی کند.

سیگنال مراکز داده خود را ندارد. این شرکت کاملا مبتنی بر ابر است ، زیرا در گذشته اخیر حملات سایبری علیه سرویس های مبتنی بر ابر افزایش یافته است ، داده ها را در معرض خطر قرار می دهد.

در صورت به خطر افتادن داده ها ، هند ، که قانون خاصی برای حفظ حریم خصوصی یا امنیت سایبری ندارد ، برخلاف اروپا كه دارای یك مقررات سختگیرانه محافظت از داده ها (GDPR) است كه در زمینه امنیت فعالیت می كند ، قادر به انجام كارهای زیادی نخواهد بود. با دقت و جدیت به داده های کاربران خود می پردازد.

به گفته پاوان دوگال ، یکی از بهترین کارشناسان قانون سایبری در کشور و یک وکیل باتجربه دیوان عالی کشور ، اگر به دنبال امنیت کامل و مطلق هستید ، باید بدانید که امنیت یک مفهوم نسبی است.

“آنچه دیروز قطعی بود ، امروز قطعی نیست و آنچه امروز مسلم است ، فردا نیز قطعی نخواهد بود. اتکا به این سکوهای چشم کور کافی نیست. مردم باید امنیت سایبری را به عنوان روش زندگی در نظر بگیرند.” Dougal به IANS گفت.

این یک حمله نرم افزاری Pegasus به WhatsApp یا هک بزرگ توییتر در سال گذشته است که حساب افراد مشهوری مانند رئیس جمهور منتخب آمریکا ، جو بایدن ، رئیس جمهور سابق آمریکا ، باراک اوباما ، ایلون ماسک مدیر عامل تسلا ، بیل گیتس بنیانگذار مایکروسافت ، بنیانگذار آمازون جف بزوس (شما آن را نامگذاری می کنید) ، مردم همیشه در معرض خطر از دست دادن اطلاعات خود هستند.

آخرین مورد حمله SolarWinds است که آژانس های آمریکایی و چندین غول فناوری را به لرزه درآورد. این نیست که شرکت کنندگان بد مستقیماً شبکه های خود را به خطر بیندازند. آنها برای نفوذ به سیستمهای حتی وزارت دادگستری ایالات متحده (DoJ) از نرم افزار شخص ثالثی به نام Orion که توسط شركت مدیریت فناوری SolarWinds فروخته می شود ،

هکرهای روسی مظنون به نصب بدافزار در نرم افزار Orion و دسترسی به داده های حساس متعلق به حداقل 250 آژانس دولتی و شرکت های آمریکایی. حدود 18000 شرکت خصوصی و آژانس دولتی نرم افزار Orion آلوده را بارگیری کردند.

حداقل 24 شرکت بزرگ ، از جمله غول های فناوری مانند Intel ، Cisco ، VMware Nvidia و حتی شرکت امنیت سایبری FireEye ، توسط SolarWinds هک شده اند.

مایکروسافت دریافته است که سیستم های آن “فقط درمورد رمز مخرب” SolarWinds “نفوذ کرده اند.” این غول فناوری گفت: “هکرها قادر به” اسکن کد منبع در تعدادی از مخازن کد منبع بودند. “

به گفته مشاور برجسته فناوری و رسانه ای پرازانتو کی روی ، وقتی واتس اپ حمله پگاسوس را کشف کرد ، به سرعت آسیب پذیری را برطرف کرد ، به کاربران اطلاع داد که می توانند هک را ردیابی کنند ، به دولتهای مربوطه اطلاع داد و پرونده های قانونی علیه سازندگان جاسوسی را در دادگاه فدرال آغاز کرد. از ایالات متحده

روی به IANS گفت: “برخلاف WhatsApp / Facebook ، بعید است رقبای سیگنال یا تلگرام منابعی برای ساختن همه یا همه آنها داشته باشند. حداکثر آنها این اشتباه را برطرف می کنند.”

نگرانی عمده دیگر این است که وضعیت فعلی به طور فزاینده ای مربوط به خلا huge سیاسی بزرگی است که در هند در زمینه حفظ حریم خصوصی و محافظت از داده ها وجود دارد.

“تا به امروز ، هند قانون خصوصی یا امنیت سایبری خاصی ندارد. علاوه بر این ، هنوز هیچ چارچوب قانونی برای محافظت از انواع داده ها وجود ندارد. قانون حفاظت از داده های 2019 هنوز در کمیته مشترک پارلمان بررسی نشده است. علاوه بر این ، هند سیاست خاصی برای بومی سازی داده ها ندارد. ”

“شرایط و اکوسیستم برای فعالیت های دولتی و غیر دولتی بسیار پخته است که می توانند در فعالیت هایی با هدف تأثیر سوvers بر امنیت ، یکپارچگی ، حاکمیت و همچنین منافع حاکمیت سایبری هند تأثیر بگذارند.”

تعویض به سیستم عامل های جدید گپ فقط ممکن است کافی نباشد.

وی با بیان اینکه قانون فعلی فوق العاده ناکافی است و نمی تواند از محرمانه بودن داده ها و داده های شخصی محافظت کند ، گفت: “شما مجبورید مجموعه های جدیدی از مهارت های زندگی را پیاده سازی کنید ، که باید براساس امنیت سایبری و محرمانه بودن داده ها باشد.” .

لایحه فعلی محافظت از اطلاعات شخصی در سال 2019 چیزهای زیادی را مورد توجه قرار داده است و باید به طور کامل با یک چارچوب قانونی اصلاح شده تکمیل شود که می تواند بر نگرانی ها و حمایت از حقوق سهامداران در مورد داده های آنها در اکوسیستم دیجیتال تمرکز کند.

دفعه دیگر که یکی از برنامه های جدیدی که به آن متوسل می شوید به خطر بیفتد ، منظور شما از کدام برنامه چت یا شبکه اجتماعی است؟

(می توان از طریق آدرس [email protected] به نیشانت آرورا مراجعه کرد)

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *