نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

تقبیح تاریخی دونالد ترامپ: 3 مورد تشنج newkerala.com # 8575

[ad_1]

نیویورک ، 14 ژانویه: کمتر از 24 ساعت پیش ، هنگامی که دونالد جان ترامپ اولین رئیس جمهور در تاریخ 244 ساله ایالات متحده شد که دو بار استیضاح شد ، این یک توبیخ تاریخی بود. در 13 ژانویه 2021 ، ترامپ به “دامن زدن به یک قیام” در مورد محاصره مرگبار کپیتول در ایالات متحده یک هفته پیش متهم شد زیرا ریاست جمهوری او به دنبال فروپاشی خیره کننده است. این استیضاح ریاست جمهوری دو حزبی امروز بود ، حتی بیشتر از آن در برابر بیل کلینتون در سال 1998.

ما آن را به سه موضوع قابل توجه تقسیم می کنیم.

مجموع نهایی 232-197 فقط 10 نفر از 211 جمهوری خواه به استیضاح ترامپ رأی دادند. در یک سطح ، این نشان می دهد که نفوذ ترامپ همچنان در حال گسترش است ، و همچنین به ما می گوید که سد شکسته است. وقتی میچ مک کانل ، رهبر اکثریت مجلس سنا ، متین ترین جمهوریخواه مجلس ، گفت که از مقاله استیضاح “خوشحال” است ، زمینه زیر نظر ترامپ باز شد. آنچه یک سال پیش غیرممکن به نظر می رسید ، غیرقابل دستیابی به نظر می رسید – سناتورهای جمهوریخواه به اندازه کافی برای مخالفت با ترامپ و رای دادن به برکناری وی در طی دادگاه ، رای دادند. آن جمهوری خواهانی که به استیضاح در پارلمان رأی دادند ، بارهای سیاسی از جمله لیز چنی ، جمهوری خواه وایومینگ را بر عهده داشت ، که پدرش دیک چنی معاون رئیس جمهور جورج دبلیو بوش بود.

چنی گفت: “هیچ وقت خیانت رئیس جمهور ایالات متحده نسبت به دفتر وی و سوگند وی به قانون اساسی بیشتر نبوده است.”

آخرین جمع 232-197 ، خروج شدید از اولین استیضاح ترامپ بود که در خطوط چریکی صورت گرفت. اکنون این اقدام به سنا می رود ، اما بلافاصله انجام نمی شود.

مک کانل که طی چهار سال گذشته تحریک بسیاری از هیجانات ترامپ برای به دست آوردن نتایج سیاسی مورد نظر خود را داشته است ، اعتقاد بر این است که از ترامپ خسته شده و می خواهد او را برکنار کند. اگر وی به دادرسی سنا رای دهد ، احتمال اکثریت دو سوم مورد نیاز برای محکومیت ترامپ بیش از هر زمان دیگر واقعی تر می شود. این دادگاه تا زمان روی کار آمدن ترامپ اتفاق نخواهد افتاد ، اما نتیجه همچنان می تواند مانع از حضور مجدد وی برای ریاست جمهوری شود.

ترامپ ، یکی دیگر را آزاد کن برای اولین بار در چهار سال گذشته ، انگشت شست ترامپ در حالی که درگیر شده بود ، فقط یک مایل دورتر ، نمی توانست کاری کند جز خاموش کردن ریموت تلویزیون. ترامپ با ممنوعیت صدای بلند در توئیتر ، در اتاق ناهار خوری خصوصی خود نشست و با روایت ماجرا در صفحه های جهانی ، خفه شد. رئیس جمهور ایالات متحده ، که مرتباً در مورد تعدیل محتوا نق می زد ، تحریف شده بود ، و این یک لحظه تحول آمیز در رابطه بین صنعت فناوری ، میدان عمومی دیجیتال و سیاست عمومی واکنش پذیر بود که تاکنون از سیستم عامل های آنلاین می بینیم.

هنگامی که ترامپ ساعتها پس از رای گیری در این فیلم ظاهر شد ، آن را خفه کردند ، تعرفه ای برای یک telepromgment ، Ageared برای تغییر تحریک اوباش برای حمله به پایتخت ایالات متحده در 6 ژانویه ، از قرار قانونی منحرف شد. قبل از این محاصره ، خطر قانونی ترامپ معطوف به پرونده نیویورک بود. اکنون ، فقط در عرض یک هفته ، ترامپ خطرات خود را به سطح کاملاً جدیدی افزایش می دهد.

دفتر تحقیقات فدرال در حال حاضر 170 پرونده را باز کرده و در مورد صدها مورد دیگر هشدار داده است. آنها اشاره ای به ترامپ نکردند ، اما گفتند که بیش از 100000 رسانه دیجیتال را برای اتصال همه آهنگ ها حمل می کنند. لرزاندن چیزها

سربازان در همه جا سرانجام ، عناصر تصویری رای استیضاح دوم مجلس علیه ترامپ استعاره های اجتناب ناپذیری برای دوران ترامپ بودند. صدها نفر از اعضای گارد ملی در کف مرمر وسیع پایتخت ایالات متحده آمریکا ، جایی که بازدیدکنندگان ترسناک در آنجا پرسه می زدند ، می خوابیدند. نرده های سیم با ارتفاع هفت فوت تقریباً یک شب در محوطه کاپیتول برپا شده بود ، کل مکان مانند یک صحنه نظامی شهری به نظر می رسید ، و به همه یادآوری می کند که چگونه به اینجا رسیده ایم.

ترامپ بارها خواستار تظاهرات نظامی ، ساخت دیواری بزرگ و زیبا شده و از ژنرال های خود خواسته است “بر خیابان ها تسلط یابند” و با استفاده از گاز اشک آور جمعیت مقابل خانه اش را آرام می کند و کاخ سفید را با حصارهای اضافی محاصره می کند. با جهنم مبارزه کنید “، وی به پایگاه افراط گرایان خود گفت ، در غیر این صورت کشور خود را از دست خواهند داد. یک هفته بعد ، پنج نفر توسط گروه طرفدار ترامپ کشته شدند و صدها افسر اجرای قانون در حیاط پشتی ترامپ بودند. برای محافظت از آمریکایی ها در برابر خشونت ناشی از ترامپ. ترامپ این برنامه را از تلویزیون تماشا می کند ، می جوشد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *