نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

تشخیص سویه های خطرناک SARS-CoV-2 برای افرادی که واکسینه شده اند

[ad_1]

به طور خاص ، پزشکان از انستیتوی علوم پزشکی هند در دهلی و انستیتوی بیولوژیک تلفیقی و ژنتیک مطالعه ای را انجام دادند و 63 مورد عفونت ناگهانی در هند را شناسایی کردند ، مواردی که فرد واکسینه شده دقیقاً بیماری را تصور می کند که واکسن تصور می شود برای جلوگیری از

an-do-phat-hien-chung-sars-cov-2-moi.jpg
ضد عفونی کننده اتاق درمان بیماران مبتلا به COVID-19 در بمبئی ، هند

از 63 مورد عفونت خود به خودی ، 36 بیمار دو دوز واکسن دریافت کردند ، در حالی که 27 بیمار دیگر یک دوز واکسن دریافت کردند. به 10 بیمار Covishield (که توسط واکسن AstraZeneca-Oxford انگلیس ، تولید شده در موسسه محصولات سرمی هند (SII) ، با نام تجاری COVISHIELD تزریق شد) تزریق شد. به 53 بیمار کوواکسین تزریق شد.

میانگین سنی بیماران 37 سال (92 تا 21 سال) بود که 41 نفر مرد و 22 زن بودند. در این مطالعه آمده است ، هیچكدام از بیماران بیماریهای همراهی ندارند كه می توانند منجر به پیشرفت عفونت شوند.

در همان زمان ، نتایج مطالعه نشان می دهد که بیشتر بیماران یک فشار از خط B.1.617 دریافت کرده اند.

به طور خاص ، B.1.617.2 سویه غالب با 23 نمونه است که از این تعداد 12 مورد از افراد واکسینه شده کامل و 11 نمونه از افراد واکسینه شده بخشی از آن است. چهار نمونه و یک نمونه به ترتیب به ردیف های B.1.617.1 و B.1.1.7 تعلق دارند.

جالب اینجاست که این اولین مطالعه نیست که نشان می دهد نوع B.1.617 تا حدی به آنتی بادی های واکسینه شده انسان مقاوم است.

پیش از این ، خبرگزاری فرانسه گزارش داده بود كه محققان انستیتو پاستورال (فرانسه) تحقیقی در مورد اثربخشی محافظتی واكسن Pfizer / BioNTech – واكسن معروف و دارای رتبه بالایی از COVID-19 – قبل از اینكه ویروس همه گیر سویه B.1.617 اولین بار در هند

آنها از 28 کارگر بهداشتی در شهر اورلئان نمونه برداری کردند که 16 نفر از آنها 2 دوز واکسن Pfizer و 12 نفر 1 دوز واکسن AstraZeneca دریافت کردند.

نتایج: گروه واکسینه شده با Pfizer هنوز آنتی بادی علیه B.1.617 تولید می کنند ، اما سه برابر کمتر از آنتی بادی تولید شده علیه نوع B.1.1.7 ، اولین بار در انگلستان کشف شد.

سویه B.1.617 برای اولین بار در ایالت ماهاراشترا ، هند شناسایی شد. این سویه که به عنوان خط جهش یافته مضاعف نیز شناخته می شود ، اخیراً در بسیاری از کشورها کشف شده است.

سازمان بهداشت جهانی (WHO) اخیراً گفته است که از حروف الفبای یونانی برای نامگذاری انواع ویروس SARS-CoV-2 ، که باعث عفونت حاد تنفسی می شود (COVID-19) استفاده خواهد کرد. “هیچ کشوری به دلیل شناسایی و گزارش تغییرات نباید مورد تبعیض قرار گیرد.” بر این اساس ، نوع هندی B.1.617 به زیر خطوط تقسیم می شود ، که در آن نوع B.1.617.2 دلتا و نوع B.1.617.1 شناخته شده به عنوان کاپا خواهد بود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *