نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

ترکیب میکروبیوم روده ممکن است بر شدت COVID-19 ، پاسخ ایمنی تأثیر بگذارد newkerala.com # 6734

[ad_1]

واشنگتن ، 12 ژانویه: بر اساس مطالعه جدید ، تنوع و حجم باکتری های موجود در روده که به عنوان میکروبیوم شناخته می شوند ، می توانند بر شدت COVID-19 و همچنین میزان پاسخ سیستم ایمنی بدن به عفونت تأثیر بگذارند. این مطالعه به صورت آنلاین در مجله Gut منتشر شده است.

یافته ها نشان می دهد که عدم تعادل در ترکیب میکروبیوم ممکن است در علائم التهابی مداوم موسوم به ‘COVID طولانی’ نقش داشته باشد.

COVID-19 در درجه اول یک بیماری تنفسی است ، اما شواهد نشان می دهد که روده نیز ممکن است در این امر نقش داشته باشد.

از آنجا که روده بزرگترین اندام ایمنی بدن است و شناخته شده است که میکروبهای آن بر واکنشهای ایمنی بدن تأثیر می گذارند ، محققان می خواهند ببینند که آیا میکروبیوم روده می تواند بر پاسخ سیستم ایمنی بدن به عفونت COVID-19 نیز تأثیر بگذارد.

بنابراین ، آنها از 100 بیمار بیمارستانی با عفونت COVID-19 آزمایشگاهی تأیید شده بین فوریه و مه 2020 و از 78 نفر بدون COVID-19 که در یک مطالعه میکروبیوم قبل از همه گیری شرکت کرده بودند ، نمونه خون و مدفوع و پرونده پزشکی دریافت کردند.

شدت COVID-19 در صورت عدم وجود اشعه ایکس در مورد ذات الریه در طبقه بندی خفیف قرار می گیرد. اگر پنومونی همراه با تب و علائم مجاری هوایی تشخیص داده شود ، متوسط ​​است. اگر بیماران نفس کشیدن در حالت عادی را بسیار دشوار بدانند ، شدید است. در صورت نیاز به تهویه مکانیکی یا تجربه نارسایی عضوی که نیاز به درمان فشرده دارد ، بسیار مهم است

برای توصیف میکروبیوم روده ، 41 نفر از بیماران COVID نمونه مدفوع متعددی را هنگام بستری در بیمارستان ارائه دادند که 27 مورد از آنها نمونه مدفوع سریال را تا 30 روز پس از پاکسازی SARS-CoV-2 ، ویروس مسئول COVID ارائه دادند. -19

تجزیه و تحلیل تمام 274 نمونه مدفوع نشان داد که ترکیب میکروبیوم روده در بیماران با و بدون COVID-19 تفاوت عمده ای دارد ، صرف نظر از اینکه آیا آنها با داروها از جمله آنتی بیوتیک درمان شده اند.

بیماران مبتلا به COVID تعداد بیشتری Ruminococcus gnavus ، گشتاورهای Ruminococcus و Bacteroides dorei نسبت به افراد بدون عفونت داشتند.

و گونه های آنها بسیار کمتر بود که می توانند روی پاسخ سیستم ایمنی بدن تأثیر بگذارند ، مانند Bifidobacterium adolescentis ، Faecalibacterium prausnitzii و Eubacterium rectale.

تعداد کمتر F. prausnitzii و Bifidobacterium bifidum به ویژه با توجه به استفاده از آنتی بیوتیک ها و سن بیمار به شدت عفونت مربوط می شود.

و تعداد این باکتریها در نمونه های جمع آوری شده تا 30 روز پس از پاک کردن ویروس از بدن بیماران آلوده ، کم باقی می ماند.

عفونت با COVID-19 باعث تحریک سیستم ایمنی برای تولید سایتوکاین های التهابی در پاسخ می شود. در برخی موارد ، این پاسخ ممکن است بیش از حد باشد (‘طوفان سیتوکین’) ، که باعث آسیب گسترده بافت ، شوک سپتیک و نارسایی چند عضو می شود.

تجزیه و تحلیل نمونه های خون نشان داد که عدم تعادل میکروبی در بیماران مبتلا به COVID با افزایش سطح سیتوکین های التهابی و نشانگرهای خونی آسیب بافتی مانند پروتئین واکنش پذیر C و برخی آنزیم های خاص نیز همراه است.

محققان گفتند ، این نشان می دهد که میکروبیوم روده ممکن است بر پاسخ سیستم ایمنی بدن به عفونت COVID-19 تأثیر بگذارد و به طور بالقوه بر شدت و نتیجه بیماری تأثیر بگذارد.

“با توجه به گزارش ها ، زیرمجموعه ای از بیماران بهبود یافته با COVID-19 علائم مداوم مانند خستگی ، تنگی نفس را تجربه می کنند [breathlessness] و درد مفاصل ، حدود بیش از 80 روز پس از شروع اولیه علائم ، ما استدلال می کنیم که میکروبیوم روده دیس بیوتیک ممکن است پس از COVID-19 به مشکلات بهداشت ایمنی کمک کند. “

این محققان هشدار می دهند این یک مطالعه مشاهده ای است و به همین دلیل نمی تواند علتی را که میکروبیوم روده به طور قابل توجهی در بین جمعیت ها متفاوت است شناسایی کند ، بنابراین تغییرات مشاهده شده در این مطالعه ممکن است در مورد سایر بیماران مبتلا به COVID در جاهای دیگر قابل استفاده نباشد.

اما آنها به بسیاری از شواهد اشاره می کنند که نشان می دهد میکروب های روده با بیماری های التهابی در داخل و خارج روده مرتبط هستند.

و آنها نتیجه می گیرند که “تقویت انواع مفید روده تخلیه شده در COVID-19 می تواند به عنوان یک روش جدید برای کاهش بیماری های جدی ، با تأکید بر اهمیت مدیریت میکروبی روده بیماران در طول و بعد از COVID-19 باشد.”

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *