نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

ترامپ پس از استیضاح دوم مجلس newkerala.com # 8243 خشونت را محکوم کرد

[ad_1]

نیویورک ، 14 ژانویه: پس از آنکه مجلس نمایندگان ایالات متحده برای دومین بار به تاریخ پیوست ، سرانجام دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، با مواجه شدن با دادگاه و دادخواست ، خشونت کاپیتول را در 6 ژانویه توسط طرفدارانش محکوم کرد. وقتی پس از شش روز پست را ترک کرد اتاق روز چهارشنبه وی را به “دامن زدن به قیام” در ارتباط با حمله به کاپیتول متهم کرد و در استیضاح خود گفت که “اگر اجازه داشته باشد در سمت خود بماند تهدیدی برای امنیت ملی ، دموکراسی و قانون اساسی باقی خواهد ماند”.

استیضاح با 232 رأی تصویب شد – 10 جمهوریخواه به کل 222 حزب دموکرات پیوستند – 197 جمهوری خواه رأی مخالف دادند و چهار رأی مخالف.

ترامپ اولین بار در سال 2019 درگیر شد ، به سو of استفاده از قدرت متهم شد ، اما در پرونده سنا در سال 2020 تبرئه شد.

وی تنها رئیس جمهور آمریکا است که دو بار استیضاح شده است.

این استیضاح پس از مایک پنس معاون رئیس جمهور ، با نادیده گرفتن قطعنامه سه شنبه شب مجلس مبنی بر خواست وی برای تصدی ریاست جمهوری ، با استناد به ماده 25 قانون اساسی ، که به او و اکثریت اعضای کابینه اجازه می دهد ترامپ را برای عدم صلاحیت اعلام کنند ، نادیده گرفت. رئيس جمهور.

در یک زمان ، نانسی پلوسی ، رئیس پارلمان ، مقالات استیضاح را امضا کرد ، ترامپ ویدئویی منتشر کرد که در آن گفت: “من می خواهم کاملاً واضح بگویم. من صریحاً خشونتی را که هفته گذشته دیدیم محکوم می کنم.”

ویدئوی وی توسط شبکه های اجتماعی توقیف شد و در حساب توئیتری کاخ سفید قرار گرفت.

وی در یک وقفه از پیروان MAGA خود ، “آمریکا را دوباره بزرگ بساز” گفت: “کسانی که هفته گذشته در این حملات شرکت کرده اند ، محاکمه خواهند شد.

“هیچ یک از طرفداران واقعی من نمی توانند هموطنان آمریکایی خود را تهدید یا آزار دهند.”

اگرچه واژه استیضاح لحنی منع كننده دارد ، اما فقط تهیه یك محكمه محاكمه سنا است كه سناتورها به جای اعضای هیئت منصفه می شوند.

دو سوم بدنه 100 عضوی ، که به طور مساوی بین دو حزب تقسیم خواهد شد ، باید برای محکوم کردن آن رای دهند ، این بدان معناست که 17 جمهوری خواه باید از بخش حزب عبور کنند.

میچ مک کانل رهبر جمهوریخواه سنا که تا سال 19 ژانویه کنترل سالن را در اختیار دارد ، از تشکیل آن تا آن روز ، یعنی روز قبل از انقضای دوره ترامپ خودداری کرد.

برگزاری دادگاه در یک روز امکان پذیر نیست و مسئولیت رئیس جمهور منتخب کامالا هریس ، رئیس سنا و چاک شومر رهبر حزب دموکرات از ترامپ که خارج از دفتر خواهد بود شکایت خواهند کرد.

بایدن ، که قرار است اعضای اصلی کابینه و سایر مقامات خود را بپذیرد ، گفت: “من امیدوارم که رهبری سنا راهی پیدا کند تا مسئولیت استیضاح قانون اساسی خود را هنگام کار بر روی سایر موارد فوری این کشور بر عهده بگیرد. “

رئیس جمهور منتخب با تأیید 10 جمهوری خواهی که به استیضاح رای دادند ، گفت: “این یک رأی دو حزب توسط اعضایی بود که از قانون اساسی و وجدان خود پیروی می کردند.”

علاوه بر ارزش نمادین استیضاح و محاکمه ، در صورت محکومیت ترامپ ، دموکرات ها امیدوارند که از نامزدی وی در آینده منع شود.

پلوسی که مدتهاست مورد حملات شخصی و تمسخر ترامپ قرار گرفته و توجیه را در استیضاح در جریان بحث برکناری قدرت پیدا کرده است ، گفت: “او باید برود”.

در پرونده خود ، پلوسی از کتاب مقدس و روسای جمهور فقید آبراهام لینکلن و جان اف کندی نقل قول کرد.

او ترامپ را “تهدید روشن و حاضر علیه ملت” مسئول “روز آتش سوزی” دانست هنگامی که طرفدارانش به پایتخت حمله کردند در حالی که وی در مرحله تصویب انتخاب بایدن به عنوان رئیس جمهور و هریس به عنوان معاون رئیس جمهور بود.

در تاریخ 6 ژانویه ، معترضان درهای مجلس سنا را شکستند و دفتر آن را اشغال کردند و پنج نفر را که یکی افسر پلیس بود ، کشته اند.

راجا کریشنامورتی نماینده دموکرات در حمایت از استیضاح ، مهاجرت والدین خود را هنگام کودکی از هند به آمریکا یادآوری کرد ، که به عنوان یک دموکراسی “چراغ امید برای تمام جهان” است.

وی گفت: “وقتی دونالد ترامپ به شورشیان گفت كه به كاپیتول بروند و با نقل قول ، با جهنم جنگ كنند ، او حمله ای به كاپیتول و آرمان های سازنده رویای آمریكایی آغاز كرد. من به استیضاح رای می دهم زیرا می دانم كه هنوز كشور هستیم که پدر و مادرم باور داشتند و من برای او با جهنم خواهم جنگید. “

مخالفت جمهوری خواهان توسط لیز چنی ، دختر دیک چنی ، که معاون رئیس جمهور جورج دبلیو بوش بود ، هدایت می شد.

ترامپ او و پدرش را تحقیر کرده بود.

جمهوری خواهان در زمان استیضاح به او وقت ندادند تا صحبت کند و اظهارات وی در صورتجلسه مجلس ثبت شد.

وی در بیانیه ای گفت: “رئیس جمهور آمریكا مردم را دعوت كرد ، مردم را جمع كرد و شعله های آتش را شعله ور كرد.” “

دموکرات پس از دموکرات در مجلس سخنان خود را به تقبیح ترامپ ، دشمن آنها برای مدت چهار سال یا بیشتر ، رساند و وی را “ظالم” ، “برتری طلب سفید” ، “یاغی بزرگ” و سایر الزامات خواند.

اگرچه همه جمهوری خواهان حمله به پایتخت را محكوم كردند و بین آنها و شورشیان فاصله انداختند ، اما آنها با استیضاح عجولانه و عدم پیروی از رویه ها ، با این استیضاح مخالفت كردند ، زیرا دموكرات ها سعی داشتند آن را در یك روز بشكنند.

جیم جوردن جمهوری خواه دموکرات ها را به داشتن دو استاندارد در مورد مشروعیت انتخابات ترامپ در سال 2016 متهم کرده است ، اما جمهوری خواهان را متهم کرده است که تلاش می کنند انتخابات را لغو کنند وقتی که آنها سوالاتی را درباره انتخابات سال 2020 مطرح می کنند.

یک جمهوری خواه گفت: سخنان نفرت و تهدیدها از طرف مخالفان ترامپ نیز مطرح شده است ، به نقل از رئیس سابق کمیسیون ارتباطات فدرال ، آجیت پای ، “هندی کثیف” لقب گرفته و خانواده اش تهدید به خشونت شده اند.

پت فالون گفت که هنگام سوختن و سرقت در طی تظاهرات ضد پلیس پس از قتل غیرقانونی یک آمریکایی آفریقایی تبار ، وی توسط دموکرات که تشویق به اعتراضات کرده است ، محکوم نشد.

گای لورین رشنهالر گفت که استیضاح “باعث شکافتن بیشتر ملت شکسته خواهد شد”.

استیو اسکالیس ، که در سال 2017 توسط یکی از طرفداران دموکرات که قصد حمله به گروهی حدود 30 عضو جمهوری خواه در کنگره را داشت ، به ضرب گلوله کشته شد ، گفت: “من شر خشونت سیاسی را از نزدیک دیدم و باید متوقف شود.

“اما همه ما باید وقتی این مسئله را می بینیم صریح باشیم ، نه فقط وقتی که از طرف دیگر راهرو می آید.”

(می توان از طریق [email protected] به Arul Louis مراجعه کرد و از طریق Twitterarulouis در توییتر دنبال کرد)

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *