نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

“ترامپ” محبوب ترین کلمه کلیدی در شبکه های اجتماعی چین در سال 2020 است.

[ad_1]

به گزارش نیوزویک ، سایت خبری چینی The Paper اعلام کرد که دونالد ترامپ ، رئیس جمهور فعلی ایالات متحده ، تنها خارجی و همچنین تنها سیاستمداری است که در لیست 20 فرد تحت تعقیب شبکه اجتماعی Weibo در سال 2020 قرار دارد.

donald-trump-3.jpg
رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ

به ویژه ، از اول ژانویه 2020 تا 24 دسامبر 2020 ، رئیس جمهور دونالد ترامپ در لیست جستجوی محبوب در شبکه اجتماعی Weibo (یک سرویس مشابه شبکه اجتماعی توییتر) بود – 589 بار ، تقریبا 60 درصد بالاتر از دومین مشهور مشهور.

نیوزویک افزود: یکی از مواردی که بیشتر به دنبال نام رهبر آمریکایی در Weibo بود ، این بود که وی و بانوی اول ملانیا تأیید کردند که آنها COVID-19 دارند.

طبق روزنامه The Paper ، افراد در این لیست از جستجوهای محبوب در شبکه اجتماعی Weibo به “3 گروه” تقسیم می شوند ، از جمله: پزشکان ، مشاهیر و دونالد ترامپ.

پشت سر رئیس جمهور ترامپ ، بازیگر وونگ نات عمو ، دکتر ژونگ نانشان قرار دارد – که در سپتامبر سال 2020 برای کمک به کشور برای غلبه بر اپیدمی COVID-19 ، دستور جمهوری چین را دریافت کرد. دکتر ژونگ نانشان همچنین در لیست 100 فرد با نفوذ مجله تایم در سال 2020 قرار دارد.

پانزده نفر از 20 نام برتر مورد توجه افراد مشهور هستند ، در حالی که دکتر ژونگ و متخصص بیماری های عفونی ژانگ ونهونگ تنها دو نفر در زمینه پزشکی هستند.

در تحولی دیگر ، عصر روز 5 ژانویه (به وقت محلی) ، پرزیدنت ترامپ فرمانی را منع معاملات مالی با استفاده از 8 ضمیمه امضا کرد.

my-alipay.jpg
Alipay بزرگترین بستر پرداخت آنلاین در جهان است.

برنامه های چینی ، از جمله Alipay ، بزرگترین پلت فرم پرداخت آنلاین جهان با بیش از 1 میلیارد کاربر.

Alipay متعلق به Ant Group است ، یکی از شرکت های تابعه Alibaba ، گروهی که توسط میلیاردر جک ما تاسیس شده است.

این ممنوعیت جدید همچنین برنامه Wechat را از Tencent ، رقیب Alipay ، همان سازمانی که ترامپ سال گذشته قصد داشت فعالیت های ایالات متحده را ممنوع کند ، پس از اعلام وزارت دادگستری گفت این برنامه تهدیدی برای امنیت ملی ایالات متحده است.

این مصوبه که در 5 ژانویه صادر شد ، به وزارت بازرگانی ایالات متحده این اختیار را می دهد تا تصمیم بگیرد که کدام نوع معاملات ممنوع است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *