نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

ترامپ خشونت در پایتخت را محکوم می کند ، می گوید شورشیان با دادگاه روبرو می شوند newkerala.com # 8125

[ad_1]

واشنگتن ، 14 ژانویه: ساعاتی پس از آنکه وی به اولین استیضاح رئیس جمهور دو دوره آمریكا تبدیل شد ، دونالد ترامپ روز چهارشنبه (به وقت محلی) با انتشار ویدئویی خشونت طرفداران خود را در كپیتول محكوم كرد و خواستار صلح و جلوگیری از تکرار حادثه شد. . ترامپ در پیامی ویدئویی که توسط کاخ سفید منتشر شد ، خطاب به هموطنان آمریکایی گفت: “خشونت جمعیت با آنچه من اعتقاد دارم و هرچه جنبش ما به آن اعتراض دارد مغایرت دارد.

وی در ادامه گفت: “هیچ یک از طرفداران واقعی من نمی توانند از خشونت سیاسی حمایت کنند. هیچ یک از طرفداران واقعی من نمی توانند به اجرای قانون یا پرچم بزرگ آمریکایی ما بی احترامی کنند. هیچ یک از طرفداران واقعی من نمی توانند مردم خود را تهدید یا آزار دهند.” “اگر هر كدام از این كارها را انجام دهید ، از جنبش ما حمایت نمی كنید – به آن حمله می كنید. و به كشور ما حمله می كنید. ما نمی توانیم آن را تحمل كنیم.”

رئیس جمهور گفت که افرادی که در خشونت علیه کاپیتول دست داشتند ، به محاکمه کشانده خواهند شد. وی گفت: “بدون بهانه و بدون استثنا ، آمریكا یك قانون است. كساني كه هفته گذشته در حملات شركت كرده اند ، محاكمه خواهند شد.”

اگرچه ترامپ در این ویدئو در مورد استیضاح خود چیزی نگفته است ، اما به ممنوعیت وی از سوی شرکت های شبکه های اجتماعی اشاره کرده است.

او ادعا می کند که “حمله بی سابقه ای” به آزادی بیان صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه “تلاش برای سانسور ، لغو و لیست سیاه همشهریان ما غلط و خطرناک است” ، افزود: “آنچه اکنون لازم است گوش دادن به یکدیگر است ، نه سکوت.”

پیش از پیام تصویری رئیس جمهور ، مجلس نمایندگان با 232-297 رأی به استیضاح ترامپ برای یک ماده واحد تحریک قیام داد. اکنون سنا دادگاهی برگزار می کند.

جمعی از طرفداران ترامپ در 6 ژانویه برای جلوگیری از روند تأیید آرا College کالج انتخاباتی برای رئیس جمهور منتخب جو بایدن ، ساختمان کاپیتول را نقض کردند. پنج نفر در این خشونت جان خود را از دست دادند.

در تاریخ 6 ژانویه ، هنگام تظاهرات در بیضی ، درست روبروی کاخ سفید ، ترامپ گفت: “ما به پایتخت پایین خواهیم آمد و سناتورها و کنگره ها و زنان شجاع خود را تشویق خواهیم کرد ، و احتمالاً از برخی از آنها آنقدر لذت نخواهیم برد.” “

“زیرا شما هرگز كشور ما را با ضعف نخواهید برد. شما باید قدرت خود را نشان دهید و باید قوی باشید. ما آمدیم تا از كنگره بخواهیم كار درست را انجام دهد و فقط رأی دهندگانی را كه از نظر قانونی برنامه ریزی شده اند بشماریم.” او اضافه کرد.

وی افزود: “من می دانم كه همه در اینجا به زودی به ساختمان كاپیتول خواهند آمد تا صداهای شما را با صلح و وطن دوستانه بشنوند.”

اندکی پس از سخنرانی ، گروهی از وفاداران ترامپ با یورش به ساختمان پایتخت آمریكا ، درگیری با پلیس ، خسارت به اموال ، تصرف مرحله آغازین و اشغال نوار چرخش.

از آن زمان ، رئیس جمهور معزول حداقل تا زمان حضور در دفتر در تمام شبکه های اجتماعی بزرگ مسدود شده است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *