نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

تحقیقات نشان می دهد که رژیم غذایی در دوران کودکی تأثیر مادام العمر دارد newkerala.com # 21248

[ad_1]

مطالعه محققان در UC Riverside از اولین مواردی بود که کاهش قابل توجهی در تعداد کل و تنوع باکتریهای روده در موشهای بالغ را نشان داد که از جوانی با رژیم غذایی ناسالم تغذیه می کردند.

تئودور گارلند ، فیزیولوژیست تکاملی UCR توضیح داد: “ما موش ها را مطالعه کردیم ، اما تأثیری که مشاهده کردیم معادل کودکانی است که رژیم غذایی غربی حاوی چربی و قند زیادی دارند و میکروبیوم روده آنها تا شش سال پس از بلوغ هنوز تحت تأثیر قرار می گیرد.”

گزارشی در توصیف این مطالعه اخیراً در مجله زیست شناسی تجربی منتشر شده است.

میکروبیوم به همه باکتری ها و همچنین قارچ ها ، انگلی ها و ویروس هایی گفته می شود که درون و درون یک فرد یا حیوان زندگی می کنند. بیشتر این میکروارگانیسم ها در روده یافت می شوند و بیشتر آنها مفید هستند ، سیستم ایمنی بدن را تحریک می کنند ، غذا را تجزیه می کنند و به سنتز ویتامین های اصلی کمک می کنند.

در یک بدن سالم تعادل بین ارگانیسم های بیماریزا و مفید وجود دارد. با این حال ، اگر تعادل از بین برود ، یا از طریق استفاده از آنتی بیوتیک یا از طریق یک رژیم غذایی ناسالم ، بدن می تواند به بیماری حساس شود.

در این مطالعه ، تیم گارلند پس از تقسیم موش های خود به چهار گروه ، نیمی از رژیم استاندارد ، “سالم” ، نیمی از رژیم غذایی “غربی” با سلامتی کمتر ، نیمی با دسترسی به دوچرخه ورزشی ، به دنبال تأثیر بر روی میکروبیوم بودند. و نیم بدون

بعد از سه هفته در این رژیم ها ، همه موش ها بدون ورزش به یک رژیم غذایی استاندارد برگردانده شدند ، که معمولاً روش نگهداری موش ها در آزمایشگاه است. در مارک 14 هفته ای ، این تیم تنوع و فراوانی باکتری ها را در حیوانات بررسی کرد.

آنها دریافتند که میزان باکتری هایی مانند موریباکولوم رودئینه به طور قابل توجهی در گروه رژیم های غربی کاهش می یابد. این نوع باکتریها در متابولیسم کربوهیدرات نقش دارند.

همچنین تجزیه و تحلیل نشان داد که باکتری های روده به میزان تمرین موش های حساس حساس هستند. باکتریهای موریباکولوم در موشهایی که از یک رژیم غذایی استاندارد استفاده می کنند و به تردمیل دسترسی دارند ، افزایش می یابد و در موشهایی که رژیم پرچربی دارند ، چه آموزش دیده و چه غیرمقدار ، کاهش می یابد.

محققان بر این باورند که این نوع باکتری ها و خانواده باکتری هایی که به آن تعلق دارند می توانند بر میزان انرژی موجود در میزبان خود تأثیر بگذارند. تحقیقات در مورد سایر عملکردهایی که این نوع باکتری ممکن است داشته باشد همچنان ادامه دارد.

اثر قابل توجه دیگر افزایش گونه های باکتریایی بسیار مشابه است که پس از پنج هفته آموزش تردمیل در یک مطالعه توسط سایر محققان غنی شده است ، که نشان می دهد این ورزش ممکن است حضور آن را افزایش دهد.

به طور کلی ، محققان UCR دریافتند که رژیم غذایی غربی در اوایل زندگی اثرات طولانی مدت تری نسبت به ورزش در اوایل زندگی بر روی میکروبیوم دارد.

تیم گارلند مایل است این آزمایش را تکرار کند و در زمان مشخصی نمونه برداری کند تا درک کند که اولین تغییر در میکروبیوم موش چیست و آیا در زندگی بعدی نیز ادامه دارد.

با این حال ، هنگامی که این اثرات برای اولین بار ظاهر می شوند ، محققان می گویند مهم است که پس از تغییر در رژیم غذایی و سپس تغییر مجدد ، برای مدت طولانی مشاهده شده است.

گارلند گفت ، گرفتن این امر اساساً این است: “شما فقط چیزی نیستید که می خورید ، بلکه همان چیزی هستید که در کودکی می خورید!”

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *