نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

تحقیقات نشان می دهد که بینش جدیدی در مورد اینکه چرا نوزادان با شیر مادر سیستم ایمنی بدن خود را بهبود بخشیده اند newkerala.com # 9675

[ad_1]


بیرمنگام ، 16 ژانویه: تحقیقات انجام شده توسط دانشگاه بیرمنگام و بنیاد زنان و کودکان بیرمنگام NHS Foundation Trust بینش جدیدی در مورد مکانیسم های بیولوژیکی اثرات مثبت طولانی مدت بر سلامت شیردهی برای جلوگیری از اختلالات سیستم ایمنی بدن در مراحل بعدی زندگی نشان داده است. شناخته شده است که شیردهی با نتایج بهتر سلامتی در دوران نوزادی و در طول بزرگسالی همراه است و مطالعات قبلی نشان داده است که نوزادانی که از شیر مادر تغذیه می کنند در اواخر زندگی کمتر به آسم ، چاقی و بیماری های خود ایمنی مبتلا می شوند. زندگی در مقایسه با کسانی که فقط از شیرخشک تغذیه می کنند.

با این حال ، تاکنون ، مکانیسم های ایمونولوژیکی مسئول این اثرات بسیار ضعیف شناخته شده اند. در این مطالعه جدید ، محققان برای اولین بار دریافتند که نوع خاصی از سلول های ایمنی بدن – سلول T تنظیم کننده – در طی سه هفته اول زندگی در نوزادان شیرده گسترش می یابد و تقریباً دو برابر بزرگتر از نوزادانی است که تغذیه می شوند شیر سازگار این سلول ها همچنین پاسخ ایمنی کودک را در برابر سلول های مادر شیرده کنترل می کنند و به کاهش التهاب کمک می کنند.

علاوه بر این ، مطالعه – با حمایت مرکز بازسازی جراحی و میکروبیولوژی موسسه ملی بهداشت (NIHR SRMRC) – نشان داد که باکتری های خاصی به نام ویلونلا و جمللا ، که از عملکرد سلول های نظارتی پشتیبانی می کنند ، در روده شایع تر هستند. نوزادان شیرده.

محققان گفتند ، نتایج این مطالعه که در آلرژی منتشر شده است ، بر اهمیت شیردهی تأکید دارد.

Gergely Toldi ، نویسنده ارشد ، محقق در دانشگاه بیرمنگام و مشاور متخصص مغز و اعصاب در NHS Foundation Trust در بیرمنگام ، گفت: “تأثیر شیر در ایجاد پاسخ ایمنی در چند هفته اول زندگی مورد مطالعه قرار نگرفته است.

“قبل از مطالعه ما ، اهمیت استثنایی و درگیری اولیه این نوع سلول خاص در نوزادان شیرده مشخص نبود.

“امیدواریم که این اطلاعات جدید بسیار ارزشمند میزان شیردهی را افزایش دهد و خواهیم دید که نوزادان بیشتری از شیردهی بهره مند می شوند.

“علاوه بر این ، ما امیدواریم که برای آن دسته از نوزادانی که از شیرخشک تغذیه می کنند ، این نتایج به بهینه سازی ترکیب شیر خشک برای استفاده از این مکانیسم های ایمنی کمک خواهد کرد.

“ما از مادران و نوزادانی که در این پروژه ویژه سهیم بودند بسیار سپاسگزاریم.”

این مطالعه اوج یک پروژه تحقیقاتی سه ساله منحصر به فرد است که داده های 38 مادر سالم و نوزادان سالم آنها را تجزیه و تحلیل می کند. مقادیر کمی از نمونه های خون و مدفوع در بدو تولد در بیمارستان زنان بیرمنگام و سپس بعداً در هنگام ملاقات در منزل هنگامی که نوزادان سه هفته داشتند جمع آوری شد. شانزده از 38 نوزاد (42٪) در طول مطالعه به طور انحصاری از شیر مادر تغذیه شدند ، در حالی که 9 نوزاد تغذیه مختلط دریافت کردند و 13 نوزاد به طور انحصاری با شیر خشک تغذیه شدند.

اکنون محققان امیدوارند که این مکانیسم بیولوژیکی را در نوزادان بیمار و نارس مبتلا به عوارض التهابی بیشتر بررسی کنند.

تحقیقات ایده جدیدی را در مورد چرایی بهبود سیستم ایمنی نوزادان با شیر مادر نشان می دهد

آیا این مقاله را پسندیدید؟ اولین کسی باشید که آن را به اشتراک می گذارد!

توییت

عنوان

عنوان

کلاس

ارسال

ارسال

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *