نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

تحقیقات نشان می دهد پیاده روی می تواند به کاهش استرس مربوط به کار کمک کند newkerala.com # 9903

[ad_1]


واشنگتن ، 16 ژانویه: یک مطالعه جدید نشان داده است که افرادی که به طور منظم در جنگل ها یا مناطق سبز راه می روند ، توانایی بالاتری برای کنار آمدن با استرس دارند. محققان دانشگاه تسوکوبا با مطالعه رابطه بین “حس انسجام” (کیفیتی که توانایی کنار آمدن با استرس را نشان می دهد) و دفعات راه رفتن در جنگل ها یا مناطق سرسبز برای یافتن وسایل آسان برای مقابله با استرس در محل کار.

کار آنقدر استرس ایجاد می کند که به یک مشکل بهداشت عمومی جهانی تبدیل می شود. اثرات استرس بر سلامت روان و جسم همچنین می تواند بهره وری را مختل کرده و منجر به خسارات اقتصادی شود.

یافته ها فواید پیاده روی در فضای سبز شهری یا جنگل ها را برای کمک به کنترل استرس نشان می دهد. مشخص شده است که پیاده روی در یک جنگل / فضای سبز حداقل یک بار در هفته با کسانی که احساس انسجام بیشتری دارند ارتباط دارد. در مطالعه ای که در بهداشت عمومی در عمل منتشر شده است ، محققان به سرپرستی پروفسور Shinichiro Sasahara از دانشگاه Tsukuba عملکرد SOC کارگران ، ویژگی های جمعیت شناختی و عادات راه رفتن در جنگل / سبز را تجزیه و تحلیل کردند. .

SOC شامل سه گانه معنی داری (یافتن معنا در زندگی) ، قابل درک بودن (شناخت و درک استرس) و قابلیت کنترل (احساس آمادگی برای مقابله با استرس) است. مطالعات نشان داده است که عواملی مانند تحصیلات عالی و ازدواج می توانند SOC را افزایش دهند ، در حالی که سیگار کشیدن و عدم ورزش می توانند آن را تضعیف کنند. افراد با SOC قوی همچنین مقاومت بیشتری در برابر استرس دارند.

در این تحقیق از داده های حاصل از مطالعه بیش از 6000 کارگر ژاپنی بین 20 تا 60 سال استفاده شده است. او SOC قوی تری را در بین افرادی یافت که مرتباً در جنگلها یا مناطق سبز قدم می زدند. “SOC به توانایی ذهنی برای آگاهی و مقابله با استرس اشاره دارد. استرس در محیط کار به عنوان یک مشکل اساسی به وضوح از شناسایی فعالیتهای روزمره که باعث افزایش SOC می شود سود می برد. گفت استاد ساشاهارا.

مردم در طبیعت آرامش می یابند و در کشورهایی مانند ژاپن ، فضای سبز شهری در حال افزایش است ، جایی که طبیعت به راحتی قابل دسترسی نیست. این بدان معنی است که بسیاری از کارگران در شهرها می توانند به راحتی در میان درختان قدم بزنند.

محققان براساس تعداد دفعات راه رفتن در جنگل / فضای سبز ، پاسخ دهندگان را به چهار گروه تقسیم کردند. آنها سپس فعالیت پیاده روی خود را با خصوصیاتی مانند سن ، درآمد و وضعیت تأهل و با نمرات SOC پاسخ دهندگان که در گروه های ضعیف ، متوسط ​​و قوی قرار گرفتند مقایسه کردند.

کسانی که SOC قوی دارند هم با جنگل ها و هم با سفر به فضای سبز حداقل یک بار در هفته ارتباط معنی داری نشان می دهند. این یافته کلیدی حاکی از مزایای بیشتر شهرهای سبز – نه تنها زیست محیطی بلکه اقتصادی – اجتماعی است. “تحقیقات ما نشان می دهد که پیاده روی در جنگل یا فضای سبز حداقل یک بار در هفته می تواند به افراد کمک کند SOC قوی تری داشته باشند. پیاده روی در جنگل / فضای سبز یک فعالیت ساده است که به تجهیزات و آموزش خاصی نیاز ندارد. این می تواند عادت بسیار خوبی برای بهبود سلامت روان و مدیریت استرس باشد. ”

تحقیقات نشان می دهد پیاده روی می تواند به کاهش استرس مربوط به کار کمک کند

آیا این مقاله را پسندیدید؟ اولین کسی باشید که آن را به اشتراک می گذارد!

توییت

عنوان

عنوان

کلاس

ارسال

ارسال

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *