نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

تحت نظر بایدن ، آمریکا یکبار دیگر نیرویی برای خوب newkerala.com # 12175 خواهد بود

[ad_1]

توسط فرانک اف اسلام: با روی کار آمدن جو بایدن به عنوان چهل و چهارمین رئیس جمهور ایالات متحده ، آمریکا در حال بستن یکی از تاریک ترین و غم انگیزترین فصل های تاریخ خود است و فصل جدیدی را پر از امید و خوش بینی می کند. قسم خوردن معاون رئیس جمهور و سناتور سابق طلوع جدیدی را نه تنها در ایالات متحده بلکه در جهان اعلام می کند. مخرب ماهیت ریاست جمهوری ترامپ توسط رسانه های آمریکایی و بین المللی به خوبی مستند شده است. فقط چند مورد از تخلفات خود را در طول چهار سالی که در کاخ سفید بود نام برد

• ترامپ بسیاری از دستاوردهای اصلی کشور را در روابط نژادی معکوس کرده است.

• مهاجرت را که کشور به ویژه توسط کشورهای غیراروپایی بنا شده است ، ناامید کنید.

• بیش از صد مقررات مربوط به حفاظت از محیط زیست را لغو کرد.

• جنگ مداوم علیه نهادهای کشور ، از جمله مطبوعات ، و

• ایالات متحده را از معاهدات و سازمان های برجسته جهانی مانند موافقت نامه اقلیم پاریس و سازمان بهداشت جهانی بیرون کشید و رهبری جهانی آمریکا را تا حد زیادی کنار گذاشت و به کشورهایی مانند روسیه و چین اجازه داد تا این خلا را پر کنند.

سرانجام ، ترامپ با ترک دفتر بیضی شکل ، از نتایج انتخابات آزاد و عادلانه که قاطعانه از دست داد ، خودداری کرد. او برخلاف اسلاف خود ، انتقال مسالمت آمیز قدرت را تسهیل نکرد و حتی پیروان خود را به سازماندهی یک قیام تشویق کرد. به طور خلاصه ، او پست خود را ترک می کند ، کشور به شدت تقسیم شده است.

اگرچه ترامپ در از بین بردن نهادهای آمریکایی و ایجاد ویرانی در داخل و خارج از کشور در مقابله با مشکلات و حل مشکلات بسیار مثر بوده است ، وی یکی از بی کفایت ترین رئیس جمهورهای تاریخ آمریکا است.

نمونه ای از این مقابله با بحران Covid-19 است. ایالات متحده که بزرگترین و گرانترین زیرساخت های بهداشتی را در اختیار دارد ، بهتر از اکثر کشورهای دیگر با ویروس مقابله می کرد. اما امروز ، بیش از یک چهارم موارد ویروس کرونا در جهان و بیش از یک پنجم مرگ و میر در جهان ، این کشور است ، حتی اگر تنها پنج درصد از جمعیت جهان وجود دارد.

با وجود هشدارهای اولیه در مورد Covid-19 ، ترامپ در ابتدا همه گیری را نادیده گرفت و سپس حتی پس از شروع کشتار صدها هزار آمریکایی ، آن را دست کم گرفت. رئیس جمهور نگران بود اگر بازارهای سهام برای مقابله با ویروس اقدامات تهاجمی انجام دهد ، بازارهای سهام سقوط خواهد کرد.

خوشبختانه برای آمریکا ، ملت رهبری خواهد داشت که می تواند آن را از باتلاق بیرون بیاورد. در طول مبارزات انتخاباتی ، بایدن به رأی دهندگان قول داد که نه تنها در پایگاه خود ، به عنوان رئیس جمهور کل کشور عمل کنند. رئیس جمهور منتخب پس از پیروزی خود خطاب به رأی دهندگان ترامپ گفت: او این تفرقه را درمان خواهد کرد.

پس از چهار سال جنگ بی وقفه ترامپ علیه دولت و نهادها – که وی آن را “یک دولت عمیق” خواند – داشتن کسی که به نهادهای آمریکایی ایمان دارد به عنوان رئیس جمهور ، خواه قوه قضاییه باشد ، هم قوه مقننه یا مطبوعات ، تازه کننده است. بایدن برخلاف رئیس جمهور به اصطلاح محافظه کار ، به سنت احترام می گذارد.

طی چهار سال گذشته ، کاخ سفید به عنوان “منطقه ای بدون پاسخگویی” عمل کرده است. بایدن برای آمریکایی ها روشن ساخته است که دولت وی از هر لحاظ در مقابل آنها پاسخگو خواهد بود.

یکی دیگر از چیزهای تازه کننده برای دولت تازه وارد ، نحوه اتخاذ سمت های مدیریتی در ادارات و ادارات مختلف است. تنوع ، تخصص و شایستگی در این موضوع برای معرفی در هر سطح کلیدی است.

احتمالاً ابتکارات روز اول دولت جدید شامل یک بسته جاه طلبانه بازیابی ویروس کرونا و یک سری دستورات اجرایی خواهد بود که بسیاری از دستورات اجرایی جنجالی ترامپ را معکوس می کند. سه دستور اجرایی از این دست دوباره وارد توافق نامه آب و هوای پاریس شده و به سازمان بهداشت جهانی پیوستند و به اصطلاح لغو شدند تحریم مسلمانان.

همچنین احتمالاً شاهد تعدادی از سیاست های مربوط به ویروس کرونا خواهیم بود ، مانند اجرای ماسک ، تمدید آزمایشات COVID و توقف اخراج و سلب مالکیت از افرادی که از پرداخت اجاره و رهن عقب مانده اند.

دولت بایدن با کوید به صورت نظامی برخورد خواهد کرد و رئیس جمهور منتخب قبلاً خود را با کارشناسان و دانشمندان برجسته محاصره کرده است.

به همین ترتیب ، سیاست های داخلی و خارجی و تیم های امنیت ملی که بایدن جمع کرده اند از باتجربه ترین و با استعدادترین افراد هستند. آنها آمادگی دارند كه ایالات متحده رهبری جهانی را كه بیش از یك قرن در اختیار دارد پس بگیرد. این کشور مجدداً به توافقنامه پاریس در مورد تغییر اقلیم پیوست ، به سازمان بهداشت جهانی و تعدادی دیگر از توافق نامه ها و معاهدات بین المللی ترامپ پیوست. این پل همچنین با شرکای ناتو خود پل را بازسازی خواهد کرد. وی بار دیگر در سطح بین المللی و با پرداختن به موضوعات مهم برای آینده همه کشورهای جهان ، نقش فعالی خواهد داشت.

تردیدی نیست که ریاست جمهوری بایدن موجی از تغییر در سیاست ها و سیاست های جهانی را به همراه خواهد داشت. در واقع ، خود رئیس جمهور تازه انتخاب شده به طور خلاصه گفت ، آمریکا برگشته است – ما دوباره در راس میز هستیم.

رئیس جمهور جمهوری خواه در سخنرانی خداحافظی خود 32 سال پیش ، آمریکا را به عنوان شهری درخشان بر روی یک تپه نامید ، استعاره ای که وی برای توصیف کشور در طول هشت سال ریاست جمهوری خود استفاده می کرد. رونالد ریگان ، که در آن زمان درگیر جنگ سرد با اتحاد جماهیر شوروی بود ، همیشه آمریکا را به عنوان یک نیرو برای همیشه می دید.

از قضا ، این دیدگاه آمریكا به عنوان یك نیرو برای همیشه بود كه ترامپ ، كه با وعده دادن به بزرگ آمریكا دوباره به قدرت رسید ، در 1461 روز نابود شد. بایدن ، یک سناتور 39 ساله که وقتی ریگان وارد کاخ سفید شد ، اکنون آماده است تا بار دیگر آمریکا را به یک نیروی خوب تبدیل کند و ساختار کشور را به عنوان یک شهر درخشان در یک تپه احیا کند.

(فرانک اف اسلام یک رهبر کارآفرین ، مدنی و فکری مستقر در واشنگتن است. نظرات بیان شده در اینجا شخصی است)

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *