نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

تجربه امید به کنترل بهتر شیوع پشه ها ، newkerala.com # 20740

[ad_1]

ANI / 12 ساعت پیش

واشنگتن ، 3 فوریه: یک تحقیق بین المللی به رهبری محققان QIMR ، Berghofer نشان داده است که دستگاه جدیدی که پشه های Aedes aegypti را هدف قرار می دهد ، می تواند در مبارزه با بیماری های منتقل شده توسط پشه ها مانند دنگ ، چیکونگونیا و زیکا بسیار مفید باشد.

در این مطالعه میدانی تصادفی از دستگاه های مشبک پلاستیکی تحت درمان با حشره کش به نام “emanators” برای هدف قرار دادن پشه های Aedes aegypti در خانه های یوکاتان مکزیک استفاده شد. م Instituteسسه تحقیقات پزشکی QIMR Berghofer در کوئینزلند با همکاری همکاران دانشگاه Universidad Autonoma de Yucatan در مکزیک و دانشگاه Emory در ایالات متحده در حال هماهنگی این مطالعه است.

رئیس آزمایشگاه کنترل پشه های QIMR Berghofer ، دانشیار گرگور دیوین ، گفت: محرک هایی (که با حشره کش متوفلوترین تحت درمان هستند) در هر اتاق از 100 خانه قرار گرفتند و در آنجا منفعلانه حشره کش را در هوا رها کردند. سپس تعداد پشه ها و گزش های پشه های ثبت شده در این خانه ها با نتایج 100 خانه درمان نشده در طی چند ماه مقایسه می شود.

دانشیار دوین گفت: “ما دریافتیم که وجود نعناع کننده ها به طور مداوم تعداد پشه های ماده را در خانه 60 درصد و تعداد گزش های گزارش شده را تا نود درصد کاهش می دهد.”

“این یک کاهش قابل توجه در تعداد پشه ها و یک کاهش قابل توجه در تعداد گزش های عفونی بالقوه بود. این بهتر از نتایج گزارش شده برای سایر اقدامات کنترل پشه است ، و اطمینان خاطر دارد که با وجود دیوین افزود: واقعیت این است که جمعیت های “Aedes aegypti” در منطقه یوکاتان به حشره کش های معمولی مقاوم هستند.

کمبود واکسن و دارو باعث ایجاد حشره کش ها در قلب مبارزه با بیماری AED شده است. این حشره کش ها هنگام استفاده در محیط داخلی بسیار مثر هستند زیرا پشه های Aedes aegypti دوست دارند در داخل استراحت کرده و تغذیه کنند و از انسان به عنوان تنها منبع خون استفاده می کنند.

دیوین گفت: “این مطالعه هیجان انگیز است زیرا اولین آزمایش میدانی شهری است كه روشی سریعتر و م moreثرتر برای هدف قرار دادن این پشه ها انجام می شود.”

روشهای فعلی استفاده از حشره کشهای معمولی معمولاً با مشکل روبرو می شوند زیرا تیمهای آموزش دیده سمپاشی به آرامی مستقر می شوند و اغلب نمی توانند به خانه ها دسترسی پیدا کنند. دانشیار Devine گفت این دستگاه ها در جوامعی که به طور سنتی برای مقابله با شیوع تلاش می کنند بسیار مفید خواهد بود.

Devine گفت: “این دستگاه ها کوچک ، با کاربرد آسان ، نصب سریع ، بالقوه کم هزینه هستند و به برق نیاز ندارند.”

وی در ادامه گفت: در نهایت ، ما می خواهیم جامعه را مسئول استفاده از آنها در شیوع بیماری بدانیم ، زیرا آموزش خاصی لازم نیست.

سازمان بهداشت جهانی (WHO) در حال ارزیابی این مدل کنترل پشه است و این مطالعه شواهدی را برای بررسی آنها اضافه می کند.

در حالی که توجه و منابع جهانی در سال گذشته به مبارزه با COVID-19 معطوف شده است ، مهم است که صدها میلیون انسانی که هر ساله به انگل یا ویروس های منتقل شده از پشه آلوده می شوند ، فراموش نشوند. هیچ واکسنی برای بیشتر این بیماری ها وجود ندارد.

وقتی کشورها از بیماری همه گیر خارج شوند و در اولویت های بهداشت عمومی خود تجدیدنظر کنند ، به درستی تمرکز جدیدی بر کنترل پشه وجود خواهد داشت.

این مهم است زیرا همه گیری جهانی زیکا در سال 2016 و عود اخیر تب زرد در برزیل به ما یادآوری می کند که اورژانس بعدی بهداشت عمومی را پشه ها می توانند حمل کنند. در حال حاضر ابزار پاسخگویی نداریم. نتایج این مطالعه در مجله PLOS Neglected Tropical Diseases منتشر شد.

حشره کش متوفلوترین بی خطر است و برای استفاده در سراسر جهان از جمله در استرالیا ثبت شده است.

بودجه این فرآیند توسط USAID تأمین شد. این مطالعه در سال 2021-2022 با بودجه دولت انگلستان برای تعیین اینکه آیا جوامع می توانند به طور موثر محرک ها را مستقر کنند ، ادامه خواهد یافت.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *