نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

بی توجهی به دوران کودکی اثری بر نسل می گذارد: newkerala.com # 11144 را مطالعه کنید

[ad_1]


نیویورک ، 19 ژانویه: والدین ، ​​لطفا توجه داشته باشید. مطالعه جدید نشان می دهد که از کودک خود غافل نشوید ، زیرا بی توجهی عاطفی در دوران کودکی تأثیر بین نسلی بر ساختار و عملکرد مغز دارد. این مطالعه نشان داد که نوزادان مادرانی که در کودکی غفلت احساسی را تجربه کرده اند ، مدار مغزی تغییر یافته ای را نشان می دهد که در واکنش های ترس و اضطراب نقش دارد.

نویسنده اصلی این مقاله گفت: “این نتایج نشان می دهد که رشد مغز ما نه تنها براساس آنچه در زندگی خودمان اتفاق می افتد شکل می گیرد ، بلکه تحت تأثیر چیزهایی است که برای والدین ما پیش از حامله شدن حتی اتفاق افتاده است.” مطالعه کاساندرا هندریکس در دانشگاه نیویورک ، دانشگاه لانگون ، در ایالات متحده.

برای این مطالعه ، در مجله Biological Psychiatry Cognitive Neuroscience and Neuroimaging ، این تیم 48 زوج مادر و نوزاد را که از سه ماهه اول بارداری آغاز شده اند ، بررسی کردند.

به مادران پرسشنامه ای برای ارزیابی آسیب دیدگی کودک (تجربیات خشونت یا غفلت اولیه) داده شد. همچنین مادران از نظر میزان استرس فعلی ، قبل از تولد و همچنین اضطراب و افسردگی مورد ارزیابی قرار گرفتند.

یک ماه پس از تولد ، نوزادان با استفاده از تصویربرداری تشدید مغناطیسی عملکردی در حالت استراحت ، اسکن مغز می شوند ، یک فناوری غیر تهاجمی است که می تواند هنگام خواب طبیعی نوزادان استفاده شود.

محققان بر ارتباطات مغزی بین آمیگدالا ، که برای پردازش احساسات ترس ضروری است ، و دو ناحیه دیگر از مغز ، قشر پیشانی و قشر قبل از قشر قبل از مغز متمرکز شده اند.

هر دو حوزه در تنظیم احساسات نقش اساسی دارند. نوزادانی که مادرانشان در دوران کودکی غفلت عاطفی را تجربه کرده اند ارتباط عملکردی قوی تری بین آمیگدالا و مناطق قشر قشر دارند.

محققان پس از نظارت بر میزان استرس فعلی مادران ، دریافتند كه هرچه مادر در دوران كودكی خود غفلت عاطفی بیشتری داشته باشد ، آمیگدالای نوزاد با قوت بیشتری به نواحی قدامی قشر مغز متصل می شود.

غفلت در دوران کودکی اثری بر نسل می گذارد: یک مطالعه

آیا این مقاله را پسندیدید؟ اولین کسی باشید که آن را به اشتراک می گذارد!

توییت

عنوان

عنوان

کلاس

ارسال

ارسال

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *