نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

بیماری همه گیر این فارغ التحصیل رشته حقوق را به یک دختر توت فرنگی تبدیل کرد newkerala.com # 19943

[ad_1]

جانسی ، 2 فوریه: پایان همه گیری و عشق او به توت فرنگی نه تنها سرنوشت منطقه ای را که در آن زندگی می کند تغییر داد ، بلکه باعث شهرت او شد. گرلن چاولا ، 23 ساله ، فارغ التحصیل رشته حقوق از پونا ، هنگام محکم شدن قفل ، خود را برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد حقوق از آمریکا آماده می کرد.

برای هیچ چیز بهتر ، گارلین ، که توت فرنگی را دوست دارد ، اما نمی توانست آن را در جانی پیدا کند ، ده نهال خرید و آنها را در گلدان های پر از ذغال سنگ نارگیل نارگیل در باغ کوچک خود در تراس کاشت.

وی گفت: “وقتی گیاهان کوچک شروع به باردهی کردند ، هیجان زده شدم. میوه ها از نظر اندازه کوچک اما آبدار و خوشمزه بودند.”

پدرش ، هارجیت سینگ چاولا ، تاجر ، سپس به تشویق او ادامه داد ، و او تصمیم گرفت 4.5 هکتار زمین بایر را که پدرش سالها پیش خریداری کرده بود اما اکنون خالی است ، توسعه دهد.

وی گفت: “من 20 هزار نهال توت فرنگی رشد یافته در بافت خریداری كردم و آنها را در اكبر 1.5 با استفاده از كودهای آلی و آخرین فنون كاشتم.”

گارلین می گوید از آنجا که توت فرنگی به آبگیری کمی و حداکثر دما تا 35 درجه نیاز دارد ، آب و هوا و خاک در جانسی به راحتی با نهال توت فرنگی معجزه کرده است.

وی گفت: “همه آنها هم اکنون میوه های بزرگتر و آبدارتر تولید می كنند. من انتظار می رود كه در این فصل 10000 كیلوگرم محصول داشته باشد. ما هر روز آن را انتخاب می كنیم و با 250 روپیه در هر كیلوگرم آن را به سوپرماركت های محلی می فروشیم.”

برای فروش آنلاین محصولات خود ، وب سایتی ایجاد کرده است – www.jhansiorganics.com – برای فروش توت فرنگی در خارج از Jhansi.

وی گفت: “من یک مشاور بازاریابی دارم که در بازارهای بزرگتر برای فصل آینده تحقیق می کند.”

گارلین علاوه بر پرورش توت فرنگی ، از سه جریب زمین دیگر برای رشد فلفل ارگانیک ، گوجه فرنگی ، کلم ، گل کلم و سایر سبزیجات فصلی استفاده می کند.

یوگی آدییتانات ، وزیر ارشد اوتار پرادش ، پس از اطلاع از ابتکار وی ، پیش از این وی را به عنوان سفیر این برند در جشنواره یک ماهه توت فرنگی Jansi ، که از 16 ژانویه آغاز شد ، معرفی کرده است.

او پس از نخست وزیر نارندرا مودی ، در اولین برنامه Man Ki Baat امسال خود در روز یکشنبه ، به یک شخصیت مشهور تبدیل شد ، از تلاش های او تمجید کرد و گفت: “آزمایش موفقیت آمیز گارلین امید جدیدی را ایجاد کرده است – رشد توت فرنگی در جانسی نیز امکان پذیر است.

Gurleen اکنون آماده کمک به کشاورزانی است که می خواهند با پرورش توت فرنگی درآمد خود را افزایش دهند.

وزیر ارشد یوگی آدیتانات گفت که انستیتوی مرکزی باغبانی نیمه گرمسیری (CISH) نیز به پرورش توت فرنگی کمک خواهد کرد.

به گفته کارشناسان کشاورزی ، خاک منطقه Bundelhand برای پرورش توت فرنگی مناسب است ، زیرا به آبیاری کمتری احتیاج دارد و خاک بیشتر بدون آفت کش است.

آندره وامسی ، قاضی دادگستری از جانسی ، تمام کمک های ممکن را به کشاورزانی که تصمیم به پرورش توت فرنگی دارند ، ارائه داده است. وی گفت: “یک باور عمومی وجود دارد که خاک منطقه Bundelhand برای چنین میوه هایی مناسب نیست. توت فرنگی می تواند منبع درآمد اضافی برای کشاورزان منطقه باشد.”

راجا بوندلا ، نایب رئیس شورای توسعه بوندلخند ، گفت: “هم اکنون توت فرنگی در سراسر بوندلخند ترویج می شود. کشاورزان منطقه می توانند از این محصول میوه بسیار بهره مند شوند.”

این هیئت همچنین به رشد توت فرنگی در منطقه بوندلهند کمک می کند تا به کشاورزان کمک کند درآمد خود را تأمین کنند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *