نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

بیماران COVID-19 در هند دوباره مورد حمله قارچ های سیاه قرار گرفتند

[ad_1]

با استناد به آژانس آموزش پزشکی و تحقیقات هند ، هند امروز اعلام کرد که موکورمیکوز یک عفونت قارچی نادر است که به آن “قارچ سیاه” نیز می گویند.

این بیماری بعد از استنشاق اسپور قارچ ، سینوس ها یا ریه ها را تحت تأثیر قرار می دهد که در مناطق باتلاقی ، خاک مرطوب و گیاهان و سبزیجات پوسیده شایع است.

گزارش شده است که علائم موکورمیکوز در بیماران COVID-19 و افرادی که به تازگی از عفونت های حاد تنفسی بهبود یافته اند ، به طور مکرر بروز می کند.

covid-19-an-do.jpg
بیماران آلوده به COVID-19 در هند

به گفته دکتر پاول ، یکی از اعضای سازمان دولتی NITI Aayog ، پس از قرار دادن بیمار مبتلا به COVID-19 روی دستگاه تنفس ، احتمال انقباض این قارچ افزایش می یابد.

به طور خاص ، در ایالت گجرات هند ، در دو هفته گذشته 40 مورد از قارچ سیاه کشف شده است. به دلیل این عفونت قارچی ، برخی از بیماران بینایی خود را از دست داده اند.

در همین حال ، PTI به نقل از یک مقام ارشد هندی اظهار داشت که حداقل هشت نفر در ایالت ماهاراشترا از عفونت ویروس کرونا جان سالم به در بردند اما پس از آلوده شدن به قارچ موکورمیکوز درگذشتند.

هند در حال حاضر کشوری است که دومین مورد مبتلا به COVID-19 در جهان دارد. تعداد کل موارد COVID-19 در کشور بیش از 22.2 میلیون نفر است. ایالت ماهاراشترا همچنان از نظر شیوع بیماری پیشرو است – حداقل 56،500 مورد در این شبانه روز در این شهرک ثبت شده است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *