نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

بیماران مبتلا به COVID-19 پس از بهبودی از بیماری با خطر حمله قلبی و سکته مغزی روبرو می شوند

[ad_1]

نتایج این مطالعه اعلام کرد که عفونت حاد تنفسی (COVID-19) یک عامل خطر برای انفارکتوس حاد میوکارد و سکته مغزی ایسکمیک است.

لانست در بیانیه ای گفت: “این نشان می دهد که سکته قلبی حاد و سکته مغزی ایسکمیک بخشی از تصویر بالینی COVID-19 هستند و بر لزوم واکسیناسیون علیه COVID-19 تأکید می کنند.”

people-mac-covid19-nguy-co-dot-quy.jpg
بیماران مبتلا به COVID-19 پس از بهبودی از بیماری خود با افزایش خطر حمله قلبی و سکته مغزی روبرو می شوند. تصویر

مشخص است که بیش از 86000 نفر در این نظرسنجی شرکت کردند که از ½ تا 14 سپتامبر 2020 انجام شد. شرکت کنندگان به طور متوسط ​​48 ساله هستند.

در این مطالعه ، محققان میزان حمله قلبی و سکته مغزی در بیماران مبتلا به COVID-19 را با بروز اختلالات قلبی عروقی در گروه کنترل (348000 نفر) مقایسه کردند.

نتایج نشان داد که ویروس SARS-CoV-2 در دو هفته اول پس از بهبود بیمار (کووید -19) تقریباً سه برابر خطر انفارکتوس حاد میوکارد و سکته مغزی را افزایش می دهد.

این ارتباط با وجود تفاوت در شرایط اولیه پزشکی هر بیمار و همچنین سن ، جنسیت و عوامل اقتصادی و اجتماعی ، ادامه می یابد.

این مقاله همچنین اشاره می کند که پیامدهای طولانی مدت بیماری بعداً مشکل سختی را برای بیمار ایجاد می کند.

در اکتبر سال گذشته ، تیمی از متخصصان دانشگاه کمبریج نتایج مطالعه خود را در International Journal of Stroke منتشر کردند. بر این اساس ، بیماران مبتلا به SARS-CoV-2 به طور متوسط ​​6 سال زودتر از سایرین در معرض سکته مغزی بودند.

علاوه بر این ، کارشناسان خاطرنشان می کنند که حداقل از هر صد نفر که در بیمارستان با COVID-19 بستری شده اند ، بیشتر در معرض خطر سکته مغزی قرار دارند.

پزشکان قبلاً گفته بودند که ویروس SARS-CoV-2 می تواند باعث آسیب عصبی خطرناکی در بیماران مبتلا به داروی COVID-19 شود. بر اساس مواردی که بیش از 70 پزشک در برزیل با آن روبرو شده اند ، دانشمندان آثار جدیدی از عفونت SARS-CoV-2 را روی مغز مشاهده کرده اند. COVID-19 می تواند تأثیر منفی بر مغز انسان بگذارد ، هم در بیماران مبتلا به بیماری شدید و هم در بیماران مبتلا به بیماری بدون علامت.

Lancet یک مجله پزشکی هفتگی است که دارای نظر دائمی است. این مجله یکی از قدیمی ترین و جامع ترین مجلات پزشکی شناخته شده در جهان است و یکی از معتبرترین مجلات پزشکی در جهان محسوب می شود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *