نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

بیش از 7200 نفر مبتلا به قارچ سیاه ، بیش از 200 نفر فوت کرده اند؟

[ad_1]

به گفته هندوستان تایمز ، حداقل 219 مرگ ناشی از این بیماری در کشور گزارش شده است. با این حال ، این داده ها هنوز به طور رسمی تأیید نشده اند.

در تاریخ 20 مه (به وقت محلی) ، دولت هند از مقامات این کشور خواست تا بیماری قارچ سیاه را همه گیر اعلام کنند. طبق هندوستان تایمز ، حداقل 9 کشور موکورمیکوز (بیماری قارچ سیاه) را اپیدمی اعلام کرده اند.

benh-nam-den-an-do.jpg
تصویر

واحدهای ویژه درمانی در چندین شهر افتتاح شده است. طبق منابع ، متوسط ​​مرگ و میر 54 درصد از کل افراد آلوده است.

به گفته متخصصان ، موكورمیكوز در بیماران مبتلا به COVID-19 كه در بخش مراقبت های ویژه بوده اند و مدت زیادی استروئید مصرف كرده اند ، تشخیص داده می شود. این وضعیت در بیماران دیابتی که استروئیدهای طولانی مدت با دوز بالا مصرف می کنند نیز رخ می دهد.

به گزارش اسپوتنیک ، داتلا بالا ونکاتش وارما ، سفیر هند در فدراسیون روسیه گفت که پزشکان هندی در حال رایزنی با همکاران خود از فدراسیون روسیه در مورد روش های احتمالی درمان موكورمیكوز هستند.

پیش از این ، ایالت های راجستان و تلانگانای هند گزارش شده است که همه گیری موکورمیکوز ، که به آن قارچ سیاه نیز گفته می شود ، گزارش شده است.

موكورمیكوز یا “قارچ سیاه” از عوارض عفونت قارچی است. این یک بیماری نادر است.

این بیماری می تواند در افرادی که در معرض اسپورهای قارچ در محیط قرار دارند یا پس از ورود قارچ به پوست با برش ، خراش دادن یا سوزش ، ایجاد شود.

این بیماری بعد از استنشاق اسپور قارچ ، سینوس ها یا ریه ها را تحت تأثیر قرار می دهد که در مناطق باتلاقی ، خاک مرطوب و گیاهان و سبزیجات پوسیده شایع است.

این بیماری به ویژه برای افراد دیابتی و همچنین برای کسانی که پس از مبارزه با بیماری ایمنی ضعیف دارند ، به ویژه COVID-19 خطرناک است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *