نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

بیزوس میلیاردر با خیال راحت از فضا به زمین بازگشت

[ad_1]

jeffbezos.jpg
بنیانگذار آمازون جف بزوس و فضانوردانی از Blue Origin قبل از پرواز به لبه فضا

کشتی در ساعت 19:12 روز 20 ژوئیه به وقت ویتنام از محل پرتاب Blue Origin Texas خارج شد. مالک شرکت ، ثروتمندترین مرد جهان ، جف بزوس ، به همراه برادرش مارک بزوس ، خلبان 82 ساله والی فانک و الیور دامن گردشگر 18 ساله هلندی ، در حاشیه فضا سوار کشتی شدند.

این کشتی قبل از بازگشت سالم به زمین ، مسافران را به ارتفاع 105 کیلومتری از سکوی پرتاب در غرب تگزاس (ایالات متحده) برد.

1-16267890878251928143724.jpg
فضاپیمای جدید Blue Origin Shepherd حامل آقای بزوس ، برادر مارک بزوس ، خلبان زن Wally Funk ، 82 ساله و پسر اولیور دیمون 18 ساله بود. عکس: تلگراف

کل پرواز تقریباً 11 دقیقه از بلند شدن تا فرود به طول انجامید.

در پایان پرواز ، خانم فانک مسن ترین مرد و دامون جوانترین مردی شد که تا کنون به لبه فضا رسیده است.

فضاپیمای جدید شپرد شرکت Blue Origin ، که جناب بزوس و سه مسافر را حمل می کرد ، به لبه فضا پرتاب شد ، سپس با خیال راحت به زمین بازگشت. ویدئو: RIA Novosti

با استفاده از فناوری Blue Origin ، فضاپیمای New Shepard با تقویت کننده مخصوص خود از زمین پرتاب شد ، پس از جدا شدن از تقویت کننده ، کپسول و خدمه به لبه فضا رسیدند و سپس به زمین بازگشتند. هر دو قسمت فضاپیما کاملاً خودکار و قابل استفاده مجدد هستند.

در دهه گذشته ، ثروتمندترین مرد جهان ، بر اساس گزارش فوربس ، میلیاردر بزوس است ، که Blue Origin را در سال 2000 تأسیس کرد ، کشتی موشک New Shepard را دوباره ساخته و آزمایش کرد.

طبق برنامه آقای بزوس ، این کشتی نه تنها ثروت خود را از طریق گردشگری فضایی افزایش می دهد ، بلکه به افراد بیشتری در سیاره ما اجازه می دهد تا به نفع زمین در فضا زندگی و کار کنند.

قبل از آقای بزوس ، بنیانگذار شرکت Virgin Galactic ، میلیاردر انگلیسی ریچارد برانسون نیز پس از پرواز به لبه فضا با فضاپیمای VSS Unity به سلامت به زمین بازگشت.

آقای برانسون صبح روز 11 ژوئیه با 3 مسافر ، سیریشا بندلا ، کالین بنت ، بت موزس و 2 خلبان ، دیوید مک کی و مایکل ماسوچی ، سفر 90 دقیقه ای را انجام داد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *