نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

بهزیستی ذهنی در مردان در موج دوم همه گیری بیشتر کاهش می یابد newkerala.com # 12041

[ad_1]


لندن ، 20 ژانویه: یک مطالعه جدید نشان می دهد که بهزیستی روانشناختی ممکن است بر هر دو جنس تأثیر بگذارد ، اما در مردان در مقایسه با زنان در طی موج دوم همه گیری بیشتر کاهش می یابد. این مطالعه نشان می دهد که در دانمارک ، با تعطیل شدن کشور در اولین موج همه گیری ویروس کرونا ، بهزیستی ذهنی زنان و مردان کاهش می یابد – بیشتر از همه زنان آسیب دیده اند.

اما در طی موج دوم ، از نظر جنسیتی عکس این قضیه صادق بود ، زیرا مطابق مقاله منتشر شده در مجله Acta Neurop Psychiatrica ، بهزیستی روانشناختی زنان و مردان به طور کلی پایین بود ، اما بیشتر در مردان کاهش یافت.

محقق سورن دینسن استرگارد از دانشگاه آرهوس دانمارک گفت: “ما می بینیم که بهزیستی روانشناختی مردان در اندازه گیری های نوامبر-دسامبر نسبت به قفل بهاری کمتر است ، در حالی که روند برای زنان معکوس است.”

از شاخص پنج نقطه ای WHO-Wellness (WHO-5) به عنوان ابزاری برای غربالگری استفاده می شود ، به عنوان مثال توسط پزشکان عمومی برای ارزیابی اینکه آیا بیمار باید از نظر افسردگی آزمایش بیشتری انجام دهد یا خیر. پاسخ به پنج سوال WHO-5 منجر به نمره کلی بین 0 تا 100 می شود – با نمره بالاتر که نشان دهنده بهزیستی روانشناختی بالاتر است.

اگر نتیجه زیر 50 باشد ، احتمال افسردگی قابل توجه است. این محقق توضیح داد که میانگین نمره WHO-5 در این مطالعه از نوامبر تا دسامبر پس از ارزیابی (دوم) در پایان ماه آوریل ، برای مردان کمی کمتر از 4 و برای زنان 2.5 امتیاز کاهش یافته است.

در مقایسه با اولین ارزیابی در پایان ماه مارس / اوایل آوریل ، در اوج موج اول ، بهزیستی روانشناختی برای زنان کمی کمتر از 1.5 واحد افزایش یافته است ، در حالی که برای مردان نیز به همین ترتیب کاهش یافته است.

با این حال ، در تخمین ماه نوامبر-دسامبر هنوز تعداد زنان بیشتری در WHO کمتر است – 27٪ از زنان در مقایسه با 23٪ از مردان.

این محقق گفت: “البته ، ما نمی توانیم به طور قطع بدانیم که روند همه گیری کرونر علت تغییراتی است که در بهزیستی روانشناختی مشاهده می کنیم. اما نتایج این توضیحات را برآورده می کنند. با این حال ، شروع زمستان نیز ممکن است در این امر نقش داشته باشد.”

“شکاف جنسیتی در نتایج ما جالب است ، اما ما نمی توانیم مکانیسم اصلی را بر اساس داده های موجود تعیین کنیم. شاید این به دلیل عدم اطمینان در کار باشد.

“همه گیری بر بازار کار ، به ویژه بخش خصوصی که مردان بیشتری از زنان در آن مشغول به کار هستند ، تأثیر گذاشته است ، بنابراین ممکن است این مردان باشند که بیش از زنان نگران چشم انداز شغلی و وضعیت اقتصادی خانواده های خود هستند. “برای اشاره به مرحله بعدی مطالعه”

برای بررسی ، این نظرسنجی شامل 1554 پاسخ دهنده بود.

“در موج دوم همه گیری ، بهزیستی ذهنی مردان بیشتر کاهش می یابد”

آیا این مقاله را پسندیدید؟ اولین کسی باشید که آن را به اشتراک می گذارد!

توییت

عنوان

عنوان

کلاس

ارسال

ارسال

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *