نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

بنیانگذار آمازون بزوس برای کنار رفتن مدیرعامل مدیرعامل newkerala.com # 20693

[ad_1]

IANS / 10 ساعت پیش

نیویورک ، 3 فوریه: جف بزوس ، که یک کتابفروشی آنلاین 1.7 تریلیون دلاری را در یک امپراتوری فناوری که به فضا می رسد ساخته است ، اعلام کرد که برای تمرکز بر نوآوری در بالای حرفه خود کنار می رود.

بزوس ، که با سرمایه گذاری چند میلیارد دلاری ، دسترسی شرکت را به هند گسترش داده است ، روز سه شنبه گفت که از فعالیت های روزمره آن فاصله گرفته و مدیر اجرایی آمازون خواهد شد.

بزوس گفت که در نقش جدید خود ، قصد دارد “انرژی و توجه خود را بر روی محصولات جدید و ابتکارات اولیه متمرکز کند.”

اندی جسی ، رئیس خدمات وب مجتمع ، در مرحله انتقال برای سه ماهه سوم جانشین وی به عنوان مدیر عامل آمازون خواهد شد.

تخمین زده می شود که حدود نیمی از درآمد شرکت از طریق خدمات وب آمازون (AWS) تأمین شود.

رشد خارق العاده تجارت خرده فروشی آمازون ، آن را به عنوان هدف ضد انحصاری تبدیل کرده است و وظیفه Jassy این است که از طریق یک سری چالش های نظارتی از ایالات متحده به اروپا به هند منتقل شود.

حضور همه جانبه این شرکت با این واکنش روبرو شد که قاتل تجارت “مادر و پاپ” است – خرده فروشان کوچک ، که توسط قدرت و راحتی مشتریانی که مورد تمجید قرار می گیرند ، قطع شده است.

سال گذشته هنگامی که بزوس از هند بازدید کرد ، خرده فروشان کوچک تحت حمایت کنفدراسیون همه بازرگانان هند علیه وی و شرکتش اعتراض کردند.

آمازون و بزوس همچنین به دلیل انتظارات سختگیرانه از کارمندان و آنچه مدافعان کار به عنوان دستمزد کم و شرایط سخت کار برای کارگران سطح پایین توصیف می کنند ، مورد انتقاد قرار گرفته اند.

نتایج مالی سه ماهه آخر ، که همراه با تغییر در اوج در روز سه شنبه اعلام شد ، نشان داد که این شرکت برای اولین بار از مارک نمادین درآمد فصلی 100 میلیارد دلار سقوط کرده و فروش 1.256 میلیارد دلار برای سه ماهه را گزارش کرده است.

سود هر سهم 14.09 دلار بود که تقریباً انتظار تحلیلگران را دو برابر می کند.

این شرکت با استفاده از بیماری همه گیر Covid-19 ، خرده فروشان آنلاین را به این فروشگاه اعزام کرد زیرا بسیاری از فروشگاه ها در اثر انسداد بسته شده و مردم در هنگام دور شدن از خانه قطع شدند.

سرمایه گذاری آمازون در روز سه شنبه 1.696 تریلیون دلار بود و از نظر ارزش آن را به چهارمین شرکت بزرگ کره زمین تبدیل کرد.

بزوس هند را یکی از بازارهای بالقوه رشد بالا آمازون می داند و در مجموع 6.5 میلیارد دلار در آنجا سرمایه گذاری کرده است. وی در تلاش جنجالی برای به دست آوردن گروه بزرگ Futures Group بود ، اما توسط موکش آمبانی خنثی شد.

آمازون هند علاوه بر خرده فروشی ، بالیوود و سرگرمی های دیگر را از طریق خدمات Prime خود توزیع می کند.

بزوس ، فارغ التحصیل مهندسی برق و علوم کامپیوتر ، پس از ترک شغل خود به عنوان معاون ارشد رئیس جمهور در یک شرکت وال استریت و رانندگی در ایالات متحده از نیویورک در ساحل شرقی به سیاتل در ساحل غربی ، به خرده فروشی آنلاین رسید.

بزوس که شرکت خود را با سرمایه گذاری اولیه 10 هزار دلار در سال 1994 تأسیس کرد ، اکنون حدود 180 میلیارد دلار هزینه دارد و او را به دومین مرد ثروتمند جهان تبدیل می کند.

از چهار کارگر – خودش ، همسر سابقش و دو برنامه نویس – که بیرون از خانه اش کار می کنند ، اکنون شرکت او حدود یک میلیون کارگر در سراسر جهان دارد.

بزوس فلسفه و استراتژی تجارت خود را در بیانیه ای با اعلام تغییر رهبری خلاصه کرد: “ما کارهای دیوانه وار را با هم انجام می دهیم و سپس آنها را عادی می کنیم.”

اختراع ، نوآوری و سازگاری سرمربی های او بودند.

پیشرفت در سیستم عامل ها و فناوری ها به طور طبیعی دنبال می شود. او استراتژی فروش کتاب را برای گسترش هر چیزی که به طور مطمئن و راحت از ده ها مرکز اعدام قابل حمل باشد ، گسترش داد. وی در آنجا فناوری هایی را برای تسریع و تسهیل بسته بندی و تحویل میلیاردها کالا معرفی کرد.

از کتاب های چاپی ، او جهشی به سمت کیندل ، کتاب خوان دیجیتال و استفاده بیشتر از الکترونیک ایجاد کرد.

توزیع DVD های سرگرمی به تحویل الکترونیکی و سپس به استودیوهای تولید فیلم و تلویزیون منتقل شد.

وی از نیازهای داده های شرکت خود ، AWS ، بخش بسیار سودآور در محاسبات ابری را ایجاد کرد که خدمات ذخیره سازی داده را به حدود یک میلیون مشتری ارائه می دهد.

در حالی که AWS یک واحد هوافضا و ماهواره را راه اندازی کرد ، بزوس جداگانه Blue Origin را تاسیس کرد ، شرکتی که موشک ها و وسایل نقلیه فضایی را توسعه می دهد.

مستقل از آمازون ، بزوس روزنامه واشنگتن پست را خریداری كرد و با یك سرمایه گذاری عمده در زمینه فناوری و مردم – تقریباً تحریریه خود را دو برابر كرد – آن را به جایگاه سابق خود در زمینه نفوذ و دسترسی بازگرداند.

در زندگی شخصی خود ، Besos شایعات را در سال 2019 تنظیم کرد وقتی رابطه او با لورن سانچز ، خلبان هلیکوپتر و روزنامه نگار سابق تلویزیون ، با طلاق همسر و همسر 25 ساله اش مکنزی بزوس ، علنی شد.

عکس های صمیمی بزوس و سانچز و پیام هایی که منجر به شکایت علیه یک نشریه تبلیغاتی شد ، به بیرون درز کرد.

بزوس 38 میلیارد دلار طلاق گرفت – اکنون ارزش قابل توجهی بیشتر – از مکنزی ، که از آن زمان نام خانوادگی خود را به اسکات تغییر داده است ، در واقع وی یکی از بنیانگذاران آمازون بود و از ابتدا با او کار می کرد. او بعداً رمان هایی را منتشر کرد.

سانچز بزوز را در سفر خود به هند در سال 2020 همراهی می کند.

(Arul Louis را می توان در [email protected] یافت و در توییتر از طریقarulouis دنبال کرد)

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *