نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

بلینکن می گوید که ایالات متحده باید پناهندگانی را که در میان قوانین سختگیرانه newkerala.com # 20045 از هنگ کنگ فرار می کنند ، بپذیرد

[ad_1]

واشنگتن ، 2 فوریه: آنتونی بلینکن ، وزیر امور خارجه ایالات متحده ، روز دوشنبه (به وقت محلی) چین را تحت اعمال قانون امنیت ملی مبهم در هنگ کنگ قرار داد و گفت که وی برای تضعیف شهر اقدام تند انجام داد. در مصاحبه ای با آندره میچل از MSNBC ، آندره میچل گزارش می دهد که بلینکن گفت که ایالات متحده باید افرادی را که از سرکوب در منطقه فرار می کنند ، بپذیرد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا ایالات متحده باید به انگلیس بپیوندد تا درهای خود را به روی پناهجویانی که از سرکوب سیاسی در هنگ کنگ فرار کرده اند ، بر اساس متن رسمی منتشر شده توسط وزارت امور خارجه ایالات متحده ، به این کشور بپیوندد ، گفت:

وی افزود: “ما شاهد بوده ایم كه چین برای تضعیف تعهدات انجام شده هنگام انتقال هنگ كونگ به انگلیس بسیار سخت عمل می كند.” ” بلینکن گفت: “آنها احساس کردند ، آنها تضمین شده اند. و اگر چنین باشند – اگر آنها قربانی سرکوب مقامات چینی شوند ، ما باید کاری کنیم که به آنها پناهندگی بدهیم.”

دیپلمات ارشد آمریکایی اظهارات مایک پمپئو ، سلف خود در مورد چین را که تهدیدی برای ایالات متحده است ، تکرار کرد و افزود: واشنگتن در مقایسه با پکن اتحاد قوی دارد.

“ما باید بتوانیم از موضع قدرت ، نه ضعف به چین نزدیک شویم. و این قدرت ، فکر می کنم ناشی از اتحاد های قوی باشد ، چیزی که چین ندارد. در واقع شرکت در جهان و حضور در این نهادهای بین المللی. زیرا وقتی ما عقب نشینی می کنیم ، چین پر می شود و سپس آنها هستند که قوانین و هنجارهای این م institutionsسسات را می نویسند ، وقتی چین آنها را به چالش می کشد ، از جمله در سین کیانگ علیه اویغورها یا دموکراسی در هنگ ، آنها برای ارزش های ما ایستادگی می کنند. کنگ ، برای اطمینان از اینکه ارتش ما فرض می کند قادر به جلوگیری از تجاوزات چین است و برای مردم خود سرمایه گذاری می کند تا آنها بتوانند کاملاً رقابت کنند. “

سخنان این دیپلمات ارشد آمریکایی پس از آن اعلام شد که چین روز جمعه اعلام کرد که شناسایی ثبت ملی انگلیس (خارج از کشور) را به عنوان اسناد مسافرتی و هویتی متوقف می کند و پس از صدور ویزای جدید مقامات انگلیس نسبت به تلافی بیشتر هشدار داد. به تابعیت انگلستان

این اعلامیه توسط سخنگوی وزارت امور خارجه چین ، ژائو لیجیانگ ، در جلسه مطبوعاتی روزانه اعلام شد.

این امر ساعاتی پس از اعلام طرح جدید دولت بریتانیا صورت می گیرد که بر اساس آن افراد با وضعیت ملی انگلیس (خارج از کشور) می توانند تا پنج سال برای زندگی و کار در انگلستان درخواست دهند و در نهایت به دنبال تابعیت باشند.

BN (O) طبقه ای از ملیت انگلیس است که از طریق ثبت نام داوطلبانه ساکنان هنگ کنگ که تابعیت سرزمین های وابسته به سرزمین های انگلیس را داشتند ، قبل از انتقال حاکمیت چین در سال 1997 ، اعطا شد.

وزیر امور خارجه انگلیس ، دومینیک راآب گفت که اعمال قانون امنیت ملی چین در هنگ کنگ “نقض آشکار و جدی” اعلامیه مشترک چین و انگلیس است ، برخلاف قوانین بین المللی.

این به دنبال یک قانون امنیت ملی است که توسط پکن به هنگ کنگ تحمیل شده است ، که هر عمل جدایی (جدایی از چین) ، براندازی (تضعیف قدرت یا اقتدار دولت مرکزی) ، تروریسم و ​​تبانی با نیروهای خارجی را جریمه می کند ، مجازات های مادام العمر حبس از اول ژوئیه سال 2020 به اجرا درآمد

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *