نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

برای کاهش استرس ناشی از کار در مناطق سبز قدم بزنید newkerala.com # 7686

[ad_1]


توکیو ، 13 ژانویه: اگر یک استرس مربوط به کار دارید ، پیاده روی در مناطق سبز می تواند به بهبود سلامت روان و مدیریت استرس کمک کند ، یک مطالعه جدید نشان می دهد. تحقیقات منتشر شده در مجله Public Health in Practice همچنین نشان می دهد افرادی که دارای حس انسجام شدید (SOC) هستند در برابر استرس مقاومت بیشتری دارند.

محقق Shinichiro Sasahara ، استاد دانشگاه Tsukuba در ژاپن گفت: “مطالعه ما نشان می دهد که حداقل هفته ای یک بار پیاده روی در یک جنگل یا فضای سبز می تواند به افراد کمک کند تا SOC قوی تری داشته باشند.”

سااساهارا افزود: “پیاده روی در جنگل / مناطق سبز یک فعالیت ساده است که به تجهیزات و آموزش خاصی نیاز ندارد. این می تواند عادت خوبی برای بهبود سلامت روان و مدیریت استرس باشد.”

برای مطالعه ، تیم تحقیق نتایج SOC کارگران ، مشخصات جمعیتی و عادت های راه رفتن آنها در جنگل ها / مناطق سبز را تجزیه و تحلیل کرد.

SOC شامل سه گانه معنی داری (یافتن معنا در زندگی) ، قابل درک بودن (شناخت و درک استرس) و قابلیت مدیریت (احساس آمادگی برای کنار آمدن با استرس) است.

در این تحقیق از داده های نظرسنجی بیش از 6000 کارگر بین 20 تا 60 سال استفاده شده است. او SOC قوی تری را در میان افرادی یافت که مرتباً در جنگلها یا مناطق سبز قدم می زدند.

محققان پاسخ دهندگان را بر اساس تعداد دفعات راه رفتن در مناطق جنگلی / سبز به چهار گروه تقسیم کردند. آنها سپس فعالیت پیاده روی خود را با خصوصیاتی مانند سن ، درآمد و وضعیت تأهل و با نمرات SOC از پاسخ دهندگان که در گروه های ضعیف ، متوسط ​​و قوی قرار گرفتند مقایسه کردند.

کسانی که SOC قوی دارند حداقل با هفته ای یک بار هم پیاده روی در جنگل و هم مناطق سبز ارتباط معنی داری نشان می دهند. این یافته کلیدی نشان می دهد که مزایای بیشتر شهرهای سبز – نه تنها زیست محیطی بلکه اقتصادی – اجتماعی است.

سااساهارا گفت: “SOC توانایی های ذهنی را برای آگاهی و مقابله با استرس نشان می دهد.”

این محقق افزود: “استرس در محل كار به عنوان یك مشكل اساسی ، فواید آشكاری را در شناسایی فعالیتهای روزمره كه باعث افزایش SOC می شود ، دارد. به نظر می رسد كه ما ممكن است آن را پیدا كرده باشیم.”

برای کاهش استرس ناشی از کار در مناطق سبز قدم بزنید

آیا این مقاله را پسندیدید؟ اولین کسی باشید که آن را به اشتراک می گذارد!

توییت

عنوان

عنوان

کلاس

ارسال

ارسال

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *