نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

بایدن Uzra Zeya هندی-آمریکایی را تحت عنوان Secy در اداره دولت نام می برد newkerala.com # 10021

[ad_1]

واشنگتن ، 17 ژانویه: رئیس جمهور منتخب ایالات متحده ، جو بایدن ، اوزرا زیا ، یک دیپلمات هندی-آمریکایی را که در اعتراض به ادعای نژادی و تبعیض جنسی دولت خارج شده وزارت امور خارجه خود را ترک کرد ، به عنوان معاون وزیر امنیت داخلی منصوب کرد. دموکراسی و حقوق بشر Zeya با تأیید تحولات شنبه شب ، در توییتر خود نوشت: “در 25 سالی که دیپلمات بودم ، یاد گرفتم که بزرگترین نقطه قوت آمریکا قدرت مثال ما ، تنوع ، آرمانهای دموکراتیک است. من در صورت تأیید ، معاون وزیر امنیت داخلی ، دموکراسی و حقوق بشر از این ارزشها حمایت و دفاع خواهم کرد.

“بایدن ، رئیس جمهور منتخب ، به دلیل تمرکز بر دموکراسی و حقوق بشر در سیاست خارجی ایالات متحده و فرصتی که یک بار دیگر با زنان و مردان قهرمان به مردم آمریکا خدمت می کند ، متشکرم.

در وزارت امور خارجه برای من افتخار است که تا آخر عمر در میان چنین نامزدهای ستاره ای باشم. “

بازار آمریكا گفت ، زیا كه بیش از دو دهه تجربه در وزارت خارجه دارد و در خاورمیانه ، آسیای جنوبی ، اروپا ، حقوق بشر و امور چند جانبه تجربه دارد ، در 16 ژانویه نامزد شد.

تیم انتقال بایدن هنگام اعلام نامزدی خود گفت: “Zeya قهرمان قرار دادن حقوق جهانی و تقویت دموکراسی در قلب تلاش ما برای پاسخگویی به چالش های قرن 21 خواهد بود.”

Zeya ، که در سال 1990 به خدمات امور خارجه ایالات متحده پیوست ، در سال 2018 وزارت امور خارجه را ترک کرد و گفت که دولت دونالد ترامپ ، رئیس جمهور خارج شده تلاش کرده است دهه ها سود حاصل از اقلیت ها و زنان را به منشی هایی مانند کالین تبدیل کند. پاول و هیلاری کلینتون.

وی در مقاله ای که توسط پولیتیکو منتشر شد ، نوشت که “تحت آرامش” در رکس تیلرسون ، وزیر امور خارجه وقت “” محرومیت اقلیت ها از سمت های مدیریت ارشد وزارت خارجه و سفارتخانه های خارج از کشور “روند آرام تری در حال بروز است.

زیا در نزدیک به سه دهه حضور در وزارت امور خارجه ، چندین نقش را بر عهده داشته است ، از جمله به عنوان کاردار و معاون رئیس مأموریت در سفارت آمریکا در پاریس از سال 2014 تا 2017. به عنوان سرپرست دستیار دبیر و معاون دستیار دبیرکل در دفتر دموکراسی ، حقوق بشر و کار از سال 2012 تا 2014 و به عنوان رئیس ستاد معاون وزیر امور خارجه از سال 2011 تا 2012.

وی به عنوان دیپلمات آمریکایی در پایتخت هایی مانند دهلی نو ، مسقط ، دمشق ، قاهره و کینگستون کار کرده است.

زیا به لیست بلندبالایی از آمریکایی های هندوستان که توسط بایدن به عنوان اعضای دولت وی منصوب شده اند ، می پیوندد.

اخیراً سامیرا فاضلی ، که ریشه خانواده اش در کشمیر است ، به عنوان معاون شورای ملی اقتصاد منصوب شد. در حالی که ویدور شارما ، کارشناس سیاست سلامت ، به عنوان مشاور آزمایش در تیم پاسخ Covid-19 بایدن منصوب شد.

در 14 ژانویه ، تیم انتقال بایدن نامزدی دو هندی آمریکایی را اعلام کرد – سونیا آگواروال به عنوان مشاور سیاست آب و هوا و گاریما ورما به عنوان مدیر دیجیتال همسر رئیس جمهور منتخب.

از دیگر نامزدهای اصلی هند و آمریکا می توان به نیرا تاندن ، مدیر دفتر مدیریت و بودجه ، ژنرال جراح ویوک مورتی ، دستیار دبیر مطبوعاتی ودانت پاتل ، مدیر سخنرانی وینای ردی و گوتام راگاوان ، معاون دفتر رئیس جمهور اشاره کرد. کارکنان

نامزدهای شورای قدرتمند امنیت ملی تارون چابرا ، مدیر ارشد فناوری و امنیت ملی هستند. سومونا گوها ، مدیر ارشد جنوب آسیا و شانتی کالاتیل ، هماهنگ کننده دموکراسی و حقوق بشر.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *