نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

بایدن می گوید ایالات متحده با جدی ترین رقیب چین روبرو خواهد شد newkerala.com # 21968

[ad_1]

بایدن خطاب به وزارت امور خارجه گفت كه دولت وی “چالشهای مطرح شده در برابر سعادت ، امنیت و ارزشهای دموكراتیك جدی ترین رقیب ما ، چین را به عهده خواهد گرفت.”

بایدن در اولین سخنرانی خود در سیاست خارجی گفت: “ما همچنین با سوusesاستفاده های اقتصادی آنها مقابله خواهیم كرد. اما ما آمادگی داریم كه وقتی این امر به نفع آمریكا باشد با پكن همكاری كنیم.”

“من می خواهم كه جهان پیام این را بشنود كه امروز آمریكا بازگشته است ؛ دیپلماسی بار دیگر در قلب سیاست خارجی ما قرار دارد. رهبری آمریكا باید با این لحظه جدید پیشبرد اقتدارگرایی ، از جمله بلند پروازهای چین برای رقابت با ایالات متحده و روسیه روبرو شود عزم خود را به وزارت امور خارجه اعلام کرد.

بایدن هنوز با شی جین پینگ رئیس جمهور چین صحبت نکرده و روابط ایالات متحده با چین همچنان پرتنش است.

رئیس جمهور بایدن با تکرار اینکه متحدان آمریکا از “بزرگترین نقاط قوت” آن هستند ، افزود: دیپلماسی به معنای “درگیر کردن مخالفان و رقبای ما به صورت دیپلماتیک” است.

“طی دو هفته گذشته ، من با رهبران بسیاری از نزدیکترین دوستانمان – کانادا ، مکزیک ، انگلستان ، آلمان ، فرانسه ، ناتو ، ژاپن ، کره جنوبی و استرالیا – صحبت کرده ام تا فرمول های مشترک و بازیابی عضلات را مجدداً تنظیم کنم اتحادیه های دموکراتیک که چهار سال غفلت و سو abuse استفاده را از بین بردند ، “او گفت.

رئیس جمهور محکومیت اخیر الکسی ناوالنی ، رهبر مخالفان روسیه را “عمیقا نگران” توصیف کرد و افزود انتقاد از رئیس جمهور روسیه ، ولادیمیر پوتین ، از حقوق وی طبق قانون اساسی روسیه برخوردار است.

وی گفت: “این هدف فاش کردن فساد است. باید فوراً و بدون قید و شرط آزاد شود” ، وی افزود که ایالات متحده دیگر توانایی حضور در صحنه جهانی را ندارد.

سایر اطلاعیه ها که بایدن روز پنجشنبه اعلام کرد ، وی یک فرمان اجرایی برای بازگرداندن برنامه اسکان مجدد پناهندگان ایالات متحده به 125000 نفر را امضا خواهد کرد.

دستورالعمل منجمد برای خروج نیروهای آمریکایی از آلمان ، صدور تفاهم نامه حمایت از حقوق افراد LGBTQ در سراسر جهان و لغو پشتیبانی از جنگ به رهبری عربستان در یمن از دیگر اعلامیه های ارائه شده توسط بایدن است.

وی با اشاره به شورش های 6 ژانویه که در جریان راستی آزمایی آرا در کپیتول هیل رخ داد ، گفت که بسیاری از ارزش های کشور در سال های اخیر تحت فشار شدید قرار گرفته اند و “حتی در هفته های اخیر نیز به آستانه رانده شده اند.” “مردم آمریكا از این نیرومندتر ، مصمم تر و آمادگی بهتر برای متحد كردن جهان در مبارزه برای دفاع از دموكراسی برخواهند آمد – زیرا ما خودمان برای آن جنگیده ایم.”

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *