نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

بایدن دشمن اصلی چین را نام برد ، اما در مورد هند ، هند و اقیانوس آرام سکوت اختیار می کند (تحلیل خبری) newkerala.com # 22013

[ad_1]

بایدن روز پنجشنبه در سخنرانی خود در وزارت امور خارجه گفت: “ایالات متحده” به طور مستقیم چالش های ناشی از “سعادت ، امنیت و ارزش های دموکراتیک ما توسط جدی ترین رقیب ما ، چین” را پذیرفته است.

وی با به چالش کشیدن پکن گفت: “ما با سو abاستفاده های اقتصادی چین مخالفت خواهیم کرد. ما با اعمال قهرآمیز خشونت آمیز او مقابله می کنیم. ما حمله چین به حقوق بشر ، مالکیت معنوی و حاکمیت جهانی را دفع خواهیم کرد.

“رهبران آمریكا باید این لحظه جدید را برای پیشبرد اقتدارگرایی از جمله بلند پروازهای چین برای رقابت با ایالات متحده برآورده كنند.”

این زبان قوی معکوس گذشته گرایش جهانی او به عنوان یک سناتور و معاون رئیس جمهور و اظهارات مبارزاتی وی مانند “آنها برای ما رقابت نیستند” و “آیا چین ناهار با ما خواهد خورد؟” بیا مرد

وی در سخنرانی خود برنامه خاصی برای مقابله با چالش در چین ارائه نداد ، اما به صورت کلی صحبت کرد.

“ما از یک موقعیت قدرتمند رقابت خواهیم کرد ، در خانه بهتر خود را خواهیم ساخت ، با متحدان و شرکای خود کار خواهیم کرد ، نقش خود را در نهادهای بین المللی تجدید خواهیم کرد و اعتماد و اقتدار اخلاقی خود را بازیابی خواهیم کرد ، بسیاری از آنها از دست رفته است.

بایدن افزود: “اما ما آماده همکاری با پکن هستیم که به نفع آمریکا باشد.”

سلف او ، دونالد ترامپ ، هندو-اقیانوس آرام را به عنوان اصلی ترین صحنه تقابل ، محور استراتژی خود برای چین با چهار کشور – ایالات متحده ، هند ، ژاپن و استرالیا – به عنوان یک قدرت نوپا در آنجا ، اتحاد دموکراسی ها قرار داده بود. تحت حمایت واشنگتن و دهلی نو.

بایدن از اقیانوس هند و اقیانوس آرام یا هنگام صحبت در مورد متحدان ، کواد یا هند نامی نمی برد.

اما وی از مذاکرات با رهبران ژاپن ، کره جنوبی و استرالیا در منطقه با هدف “بازسازی عضلات اتحادیه های دموکراتیک که طی چند سال گذشته غفلت شده اند ، به سختی گذشته است” یاد کرد.

بایدن هنوز با نارندرا مودی نخست وزیر هند صحبت نکرده است.

دو رهبر سیاست خارجی در دولت وی ، وزیر امور خارجه آنتونی بلینکن و مشاور امنیت ملی جیک سالیوان ، در مورد اهمیت اقیانوس هند و اقیانوس آرام و هند صحبت کردند.

به گفته وزارت امور خارجه ، بلینکن “بر نقش هند به عنوان یک شریک برجسته ایالات متحده در اقیانوس هند و اقیانوس آرام تأکید کرد”.

کاخ سفید گفت هنگامی که سالیوان با همتای هندی خود آجیت دووال تماس گرفت ، آنها در مورد “ادامه همکاری نزدیک در منطقه هند و اقیانوس آرام و ارتقا امنیت منطقه” صحبت کردند.

بایدن از تغییرات آب و هوایی و روسیه به عنوان دیگر دشمنان جهانی خود نام برد.

وی گفت این “اهداف آب و هوا را در تمام دیپلماسی ما ادغام می کند” و اهداف کاهش کربن را افزایش می دهد تا “ما می توانیم کشورهای دیگر ، صادر کنندگان عمده دیگر را به چالش بکشیم”.

رئیس جمهور گفت که ایالات متحده باید با “عزم روسیه برای آسیب رساندن و برهم زدن دموکراسی ما” مقابله کند و روزهای “اقدام تهاجمی – دخالت در انتخابات ما ، حملات سایبری ، مسمومیت با شهروندان خود – پایان یافته است. ما در افزایش هزینه ها دریغ نخواهیم کرد روسیه و حمایت از منافع حیاتی ما و مردم ما. “

بایدن در اروپا گفت كه آمریكا به دستور ترامپ در حال جلوگیری از خروج 12000 نیرو از آلمان است.

حذفیات واضح در سخنرانی او اسرائیل بود ، که ترامپ روابط نزدیک خود را با آن تقویت کرد. افغانستان ، جایی که یک روند صلح آمیز بین ایالات متحده ، طالبان و دولت منتخب در کابل و عراق در جریان است ، که ایالات متحده و متحدانش با حمایت بایدن به آن حمله کرده اند.

ترامپ همچنین دستور خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان و عراق را صادر کرده بود.

بایدن گفت که وزیر دفاع لوید آستین “یک بررسی جهانی از وضعیت نیروهای ما انجام می دهد تا رد پای نظامی ما به درستی با اولویت های سیاست خارجی و امنیت ملی ما مطابقت داشته باشد.”

ترویج دموکراسی موضوعی بود که در سخنان وی بافته شده بود.

وی گفت: “ایالات متحده” برای دفاع از دموکراسی جهانی و دفع پیشرفت استبداد ، ملت های جهان را متحد خواهد کرد. “

اگرچه وی در جریان مبارزات انتخاباتی خود از سیاست “اول آمریکا” ترامپ انتقاد کرد ، اما بایدن دیدگاه خود را در مورد قهرمانی آمریکا ، قدرت غالب جهان در دستور کار جهانی ارائه داد.

اما در یک تغییر بزرگ ، او گفت که این امر را از طریق همکاری با کشورهای دیگر و از طریق دیپلماسی به دست خواهد آورد.

(می توان از طریق [email protected] به Arul Louis مراجعه کرد و از طریق Twitterarulouis در توییتر دنبال کرد)

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *