نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

بایدن با سیاست Trumps China ادامه خواهد داد: Kurien newkerala.com # 12053

[ad_1]

تیروانوانتاپورام ، 20 ژانویه: پدر الكساندر كورین در سپتامبر 2014 به عنوان معاون همیار ، عضو دولت ارشد اجرایی (SES I) ایالات متحده برای دفتر سیاست های عمومی منصوب شد. او مسئول توسعه و اجرای سیاست های عمومی موثر است و رهنمودهایی برای ارائه چارچوبی ساختاری برای آژانس ها جهت دستیابی به فرآیندهای مدیریت دارایی دولت با صرفه و کارآمد
کورین در سال 1998 به عنوان مدیر دفتر برنامه ریزی استراتژیک تمام سفارتخانه ها و کنسولگری های دولت آمریکا در سراسر جهان به وزارت امور خارجه ایالات متحده پیوست. وی به 147 کشور سفر کرده است. او به پنج رئیس جمهور ایالات متحده خدمت کرده و با IANS در مورد انتقال فعلی به قدرت در ایالات متحده صحبت کرده است.

س: مناطق اصلی تمرکز دولت بایدن کدامند؟

جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا با بحران جهانی بهداشت و وخیم شدن اوضاع اقتصادی در ایالات متحده روبرو است. وی به سرعت یک بسته قانونی را تصویب کرد که هدف آن ترمیم ویروس کرونا و شیوع دستورات اجرایی است که برای مهار فوری رئیس جمهور ترامپ طراحی شده است.

رئیس جمهور بایدن قصد دارد ایالات متحده را به توافق نامه های آب و هوایی پاریس برگرداند و ممنوعیت ورود شهروندان برخی از کشورهای مسلمان به ایالات متحده را با اکثریت لغو کند. رئیس جمهور جدید یک اسپرینت مدیریتی 10 روزه را راه اندازی خواهد کرد که شامل اقدامات اجرایی برای کمک به بازگشایی مدارس ، گسترش آزمایشات ویروس کرونا و تنظیم استانداردهای بهداشتی واضح تر است. آیا رئیس جمهور بایدن اقدامی انجام خواهد داد ؟؟ نه فقط برای مقابله با بزرگترین آسیب به دولت ترامپ ؟؟ بلکه برای شروع حرکت کشورمان به جلو است.

بایدن اغلب در مورد لزوم استفاده از 100 روز اول ، که معمولاً دوره ماه عسل برای روسای جمهور جدید است ، برای پیشرفت چشمگیر در مورد چالش های پیش روی کشور صحبت می کند.

با توجه به تجربه چندین ساله من در واشنگتن ، انتظار می رود سرعت شروع تغییرات با اقدامات اولیه در قالب دستورالعمل های ریاست جمهوری ، تقریباً 10 دستور به علاوه دستورالعمل های اجرایی که در 20 ژانویه بلافاصله پس از روی کار آمدن امضا می شود و گردش مالی قابل توجه ، سریع باشد. بیشتر آژانس های فدرال که دستور کار سیاسی دولت بایدن را بر روی Covid-19 ، اقتصاد ، تغییر اقلیم و نابرابری نژادی متمرکز می کنند.

با پیروزی های اخیر در انتخابات در جورجیا ، سنای ایالات متحده به طور مساوی ، 50-50 ، بین سناتورهای دموکرات و جمهوری خواه تقسیم شده است. معاون رئیس جمهور کمالا هریس با همه آرا رأی خواهد داد. با این کار دموکرات ها بر کاخ سفید ، مجلس نمایندگان و سنا تسلط خواهند داشت؟ برای اولین بار از زمان اولین بار ریاست جمهوری باراک اوباما. این به طور قابل توجهی به رئیس جمهور بایدن و معاون رئیس جمهور هریس کمک می کند تا اولویت های دولت خود و تغییرات سیاست خارجی را با سرعت انجام دهند.

س: اولویت های اصلی رئیس جمهور جدید ایالات متحده چه خواهد بود؟

A برای COVID-19 ، آزمایشات رایگان برای آمریکایی ها ، تولید تجهیزات محافظت شخصی (PPE) را افزایش داد در حالی که تولید PPE در آینده ایالات متحده و واکسیناسیون “عادلانه” را تضمین می کند. کنترل بیماری همه گیر و کاهش پیامدهای اقتصادی همراه اولویت های اصلی دولت جدید است و بقیه سیاست ها و حاکمیت بایدن در نهایت به این بستگی دارد که آیا کشور می تواند با موفقیت از سلامت و تأثیر اقتصادی ویروس بهبود یابد یا خیر.

پرزیدنت بایدن تشکیل هیئت مشورتی انتقال COVID-19 ، “تیمی متشکل از متخصصان برجسته بهداشت عمومی که مشاوره می دهند” را رسمیت می بخشد و پاسخ دولت وی را به اطلاع می رساند. کابینه من به رئیس جمهور در تشکیل قانونی این هیئت مشاور کمک خواهد کرد.

انتظار می رود که بایدن برای کنگره برای 1.9 تریلیون دلار انگیزه اضافی برای ارائه کمک یا سایر قوانین مربوط به بیماری همه گیر COVID-19 تلاش کند. اما تمام ابتکارات بالاتر باید مانع شوند. بیش از 400000 نفر در ایالات متحده جان خود را از دست داده اند و تا زمانی که ویروس با اقدامات مختلف به تأخیر نیفتد ، پیش بینی می شود تا ژانویه 2022 تعداد کشته ها از ویروس کرونا به یک میلیون نفر برسد و تقریباً 11 میلیون آمریکایی از مزایای بیکاری بهره مند شوند.

این طرح شامل 400 میلیارد دلار به علاوه برای واکسن ها برای کاهش سرعت گسترش ویروس و بازگشایی مدارس ، 20 میلیارد دلار برای یک برنامه واکسیناسیون ملی ، 50 میلیارد دلار برای آزمایش و ردیابی تماس و 30 میلیارد دلار برای تجهیزات و تجهیزات محافظتی است. . وی همچنین به دنبال پول برای تهیه مرخصی استعلاجی استحقاقی برای تشویق مردم در صورت عدم احساس ناراحتی در خانه است و خواستار 100000 کارگر بهداشت عمومی شده است که تقریباً 3 برابر تعداد فعلی است.

رئیس جمهور بایدن معتقد است که تغییر آب و هوا شماره یک مشکل بشریت است. بایدن حداکثر تا سال 2050 می تواند خواهان یک انقلاب انرژی پاک باشد که به 100 درصد اقتصاد انرژی پاک و خالص انتشار صفر برسد. بایدن از پیگیری فن آوری های جدید به نفع محیط زیست و ایجاد مشاغل آمریکایی ، بهبود زیرساخت های ملی و اجازه دادن به ایالات متحده برای صادرات فن آوری. اقدامات آن احتمالاً شامل 1) دستیابی به توافق نامه آب و هوای پاریس و امضا كنندگان برای افزایش اهداف آب و هوایی داخلی ، 2) درخواست انتقال 100٪ انرژی خالص و وسایل نقلیه با آلایندگی صفر در ناوگان حمل و نقل فدرال ، 3) دستورات اجرایی ترامپ مانند دستوراتی که اجازه اجاره جدید زغال سنگ در زمین های عمومی را می دهد ، استانداردهای سیل برای پروژه های زیرساختی فدرال را حذف کنید.

در مورد مهاجرت ، رئیس جمهور بایدن باید بسته قانونی را برای زمینه سازی شهروندی میلیون ها مهاجر غیرقانونی به ایالات متحده اعلام کند. این در واقع یک تغییر تاریخی نسبت به برنامه ضد مهاجرتی ترامپ است ، که به رسمیت شناختن همه مهاجران فاقد سند در حال حاضر در ایالات متحده باید در مسیر شهروندی قرار بگیرند.

رئیس جمهور بایدن با استقبال از مهاجران ، مهاجرت به ایالات متحده را آزاد خواهد کرد. این می تواند بازی را برای آمریکایی ها از هند تغییر دهد ، که به طور نامتناسبی تحت تأثیر ممنوعیت ویزا H-1B ترامپ و تعلیق گرین کارت قرار دارند. در حال حاضر ، کل محدودیت سالانه کارت های سبز در دسترس هندی ها 20 هزار است که منجر به دوره های انتظار می شود که ده ها سال طول می کشد.

پرسش سیاست رئیس جمهور بایدن در قبال چین چگونه خواهد بود؟

رئیس جمهور جدید احتمالاً سیاست “استحکام برای چین” را ادامه خواهد داد. رئیس جمهور بایدن به دنبال روش جامع تری برای مخالفت با چین است ، اما انتظار نمی رود که لحن و جهت گیری کلی سیاست چین تغییر کند. تعرفه ها ، همگرایی و محدودیت های شدید در مورد سرمایه های خروجی و ورودی ، به ویژه در مورد زنجیره های تامین مهم و فن آوری ها ، احتمالاً در آینده نزدیک ادامه خواهد یافت. ما انتظار داریم پیشرفت مستمر در سیاست هایی که بر دسترسی به بازار سرمایه ایالات متحده و حمایت از سرمایه گذاران متمرکز است ، باشد. این شامل کنترل شرکت های چینی ذکر شده در ایالات متحده و تأمین مالی فعالیت اقتصادی ایالات متحده در بازار داخلی علاوه بر کنترل و داده های فن آوری ذکر شده در بالا است.

عدالت نژادی – خشونت پلیس ، COVID-19 و تغییرات آب و هوایی همه موارد زندگی و مرگ است که تأثیر جدی و متفاوتی بر روی رنگین پوستان دارد. بدون شک سیاست های نژادپرستانه وجود دارد که این تأثیرات نژادی را تسهیل می کند و باید با سیاست های ضد نژاد پرستی جایگزین شود. فراهم کردن امکان دسترسی افراد رنگارنگ به مشاغل ، مالکیت خانه ، تحصیلات عالی ، پس انداز بازنشستگی و سایر نیازها.

س: قدم های رئیس جمهور جدید آمریکا و تیمش به سمت هند چگونه خواهد بود؟

A اگرچه دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده ، در داخل و بسیاری از منافع آنها در خارج از کشور به شدت صدمه دیده است ، اما روابط ایالات متحده و هند به طور شگفت انگیزی در دوره مسئولیت وی رونق گرفته است. در حالی که هند از نظر اقتصادی رنج می برد ، روابط استراتژیک دو جانبه رونق گرفت زیرا دولت ترامپ به هند جایگاهی افتخارآمیز در تفکر درباره امنیت ملی ایالات متحده داد ، تجهیزات مدرن نظامی را که قبلاً غیرقابل دسترسی بود ، به آن پیشنهاد داد و به طور جامع از آن در بحران های پاکستان و چین حمایت کرد. روش رئیس جمهور بایدن در مورد اختلافات تجاری بین ایالات متحده و هند مشخص نیست. هند در تلاش است تا دسترسی ممتاز خود را به عنوان یک کشور در حال توسعه به بازار ایالات متحده بازگرداند.

معاون رئیس جمهور کمالا هریس ، که اولین زن و همچنین اولین معاون رئیس جمهوری آسیایی-آفریقایی-آمریکایی است ، تأثیر مثبتی در مشارکت ایالات متحده و هند خواهد داشت. اتحاد قوی هند با ایالات متحده واقعاً بر اساس حمایت دو جانبه است. باراک اوباما ، رئیس جمهور پیشین و بایدن به وضوح “از مشارکت استراتژیک قوی هند و آمریکا قدردانی می کنند. بایدن قول داده است در کنار هند بایستد و با تهدیدهایی که در منطقه خود و مرزهایش روبرو است مقابله کند ؛ گسترش خیابان دو طرفه بزرگتر.” تجارت که بازارها را باز می کند و طبقه متوسط ​​را در هر دو کشور رشد می دهد ، ما در کنار هم با چالش های عمده جهانی مانند تغییر اقلیم و امنیت جهانی و تقویت دموکراسی ها ، جایی که تنوع قدرت متقابل ما است ، مقابله می کنیم.

سوال: پس از رئیس جمهور بوش و رئیس جمهور کلینتون ، سیاست ایالات متحده در قبال پاکستان یکی از نفرت های عشق است.

A این حدس و گمان محض من است. پس از 11 سپتامبر ، پاکستان با دریافت کمک های نظامی و غیرنظامی به یکی از متحدان مهم آمریکا در جنگ علیه تروریسم تبدیل شد. اما از آن زمان ، این اتحاد باعث ناراحتی واشنگتن شده است که بارها پاکستان را به حمایت و پناه دادن به تروریست ها و همچنین اسلام آباد که در سالهای اخیر با پکن دنج بوده است ، متهم کرده است. پاکستان می تواند در هنگام کمک به پول که دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا در سال 2018 به دلیل عدم اقدام اسلام آباد در اقدام علیه گروه های شبه نظامی متوقف کرد ، انتظار تسکین داشته باشد. پاکستان همچنین می تواند در زمینه برنامه های آموزش نظامی بایدن انتظار همکاری بیشتر ، هماهنگ و پیشرفته تری داشته باشد. اسلام آباد می تواند انتظار داشته باشد که از دولت بایدن به خاطر همکاری در روند صلح افغانستان قدردانی کند. پاکستان احتمالاً سعی خواهد کرد روند صلح افغانستان را در راس همکاری های خود با ایالات متحده در زمان بایدن حفظ کند.

پرسش همه گفته و انجام شده ، دونالد ترامپ به عنوان تنها رئیس جمهور ایالات متحده که نیروهایی را به هیچ سرزمین خارجی نفرستاده است ، در تاریخ ثبت خواهد شد. آیا چرخشی ایجاد خواهد شد؟

ایالات متحده حدود 3000 نیروی نظامی در عراق برای دفع تهدیدهای تروریستی مانند داعش ، حفاظت از تأسیسات ایالات متحده از جمله سفارتخانه و غیره در عراق دارد. باراک اوباما ، رئیس جمهور پیشین نیز در سال 2011 برای پایان دادن به درگیری آمریکا در آنجا اقدام کرد ، اما چالش هایی مانند ظهور داعش و ادامه فعالیت های ضد آمریکایی شبه نظامیان مورد حمایت ایران در این کشور ، ایالات متحده را درگیر نظامی کرده است. پرزیدنت ترامپ به وضوح برای کاهش حضور آمریکا در عراق و افغانستان اقدام کرده است. رئیس جمهور ترامپ هیچ جنگی را متوقف نکرده است ، اما از فکر جنگ های بی پایان منصرف شده است.

به نظر می رسد رئیس جمهور بایدن به دیدگاه ترامپ در این مورد نزدیک شده است. وی می افزاید: زمان پایان جنگهای ابدی که برای ما خون و گنجینه های بی شماری هزینه شده است می گذرد و ریشه داشتن در درگیری های شکست ناپذیر توانایی ما را برای هدایت در موضوعات دیگری که توجه ما را می طلبد تخلیه می کند و از بازسازی دیگر ابزارهای قدرت آمریکا جلوگیری می کند. رئیس جمهور بایدن در اوایل سال 2020 گفت.

سوال: شما یک کشیش و یک مقام عالی رتبه آمریکایی هستید. چگونه هر دو شغل را دستکاری می کنید؟ تجربه شما در خدمت به پنج رئیس جمهور آمریکا چه بود؟

هوش مصنوعی من یک کشیش ارشد کلیسای ارتدکس سوریه در مالانکارا (کلیسای ارتدکس هند) و اهل پالی پد ، کرالا هستم. من بعد از دبیرستان در 16 سالگی به عنوان یک جوان مهاجر به ایالات متحده آمدم. من زندگی معنوی و دنیوی متعادلی را دنبال می کنم. علاوه بر مسئولیت های روزانه کشیشی ، قبل از عضویت در وزارت امور خارجه ایالات متحده به عنوان مدیر دفتر برنامه ریزی استراتژیک ، اولین شخصی که از نژاد هندی است صندلی از سال 1978 تا 2014

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *