نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

بایدن از ارتش میانمار می خواهد که قدرت را کنار بگذارد و بازداشت شدگان را آزاد کند newkerala.com # 22014

[ad_1]

بایدن در سخنرانی خود در وزارت امور خارجه ایالات متحده خواستار از سرگیری ارتباطات از راه دور در این کشور از جنوب شرقی آسیا و پرهیز از خشونت شد.

“ما از نزدیک با متحدان و شرکای خود همکاری کرده ایم تا جامعه بین المللی را برای مقابله با کودتای نظامی در برمه (میانمار) متحد کنیم. من همچنین با مک کانل رهبر (جمهوریخواهان) ارتباط برقرار کرده ام تا درباره نگرانی های مشترک در مورد وضعیت اتحاد ما در تصمیم گیری صحبت کنیم بایدن در طی خطاب به وزارت امور خارجه گفت.

وی افزود: تردیدی نیست كه دموكراسی هرگز نباید به دنبال سرنگونی اراده مردم باشد و یا تلاش كند نتیجه انتخابات معتبر را به اوج برساند. ارتش باید از قدرت تصرف شده خود دست بكشد ، وكلا و مقاماتی را كه محدودیت های خود را حفظ كرده اند آزاد كند. در ارتباطات از راه دور و از خشونت خودداری کنید. “

رئیس جمهور در ادامه گفت كه واشنگتن برای احیای دموكراسی و حاكمیت قانون “و تحمیل عواقب به مسئولان” از نزدیكی با متحدان خود كار خواهد كرد.

روز دوشنبه ، بایدن در بیانیه ای گفت كه ایالات متحده می تواند میانمار را دوباره اعمال كند و واشنگتن “هر جا مورد حمله قرار گیرد ، دموكراسی را حفظ خواهد كرد.”

شین هوا با استناد به بیانیه Telenor ، یکی از چهار اپراتور این کشور ، گفت: ارتش میانمار به نام منافع عمومی و ثبات کشور موقتاً فیس بوک و سایر سرویس های پیام رسانی را مسدود کرده است.

در این بیانیه آمده است كه همه اپراتورهای تلفن همراه ، دروازه های بین المللی و ارائه دهندگان خدمات اینترنت در این كشور بخشنامه ای از وزارت حمل و نقل و ارتباطات میانمار برای مسدود كردن بستر رسانه های اجتماعی فیس بوك دریافت كرده اند. این امر چند روز پس از آن صورت می گیرد که ارتش این کشور کنترل دولت منتخب دموکراتیک را در دست گرفته و چندین رهبر غیرنظامی را بازداشت کرده است.

ارتش میانمار صبح روز دوشنبه کودتا کرد و آنگ سان سوچی ، وینگ مینت و سایر اعضای اتحادیه ملی دموکراسی (NLD) را بازداشت کرد.

ارتش با اعلام قول “اقدام” علیه کلاهبرداری رای دهندگان در جریان انتخابات عمومی 8 نوامبر ، که حزب NLD سو سو ژی قاطعانه برنده آن شد ، یک سال وضعیت اضطراری در کشور اعلام کرده است.

ارتش همچنین گفت که به نظام دموکراتیک پایبند است و متعهد شد که پس از پایان وضعیت اضطراری انتخابات جدید و عادلانه ای برگزار کند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *