نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

این باعث ناراحتی معده در بیماران مبتلا به IBS newkerala.com # 10511 می شود

[ad_1]


لندن ، 18 ژانویه: محققان مکانیسم بیولوژیکی را شناسایی کرده اند که توضیح می دهد چرا برخی افراد هنگام خوردن برخی غذاها درد شکم را تجربه می کنند. به گفته محققان ، تا 20٪ از مردم جهان از سندرم روده تحریک پذیر (IBS) رنج می برند که باعث درد معده یا ناراحتی شدید پس از خوردن غذا می شود.

محققان مکانیزمی را پیدا کردند که برخی از غذاها را به فعال سازی سلولهای آزاد کننده هیستامین (موسوم به سلولهای ماست) و درد و ناراحتی متعاقب آن مرتبط می کند.

محقق گوی بوکشتاین ، استاد دانشگاه کاتولیک در لوون ، بلژیک ، گفت: “با این بینش جدید ، ما شواهد بیشتری ارائه می دهیم که نشان می دهد با یک بیماری واقعی روبرو هستیم.”

بر اساس مطالعه منتشر شده در مجله Nature ، در روده سالم ، سیستم ایمنی بدن به غذا پاسخ نمی دهد ، بنابراین اولین قدم درک این مسئله بود که چه عواملی می تواند منجر به نقض این تحمل شود.

از آنجا که افراد مبتلا به IBS غالباً گزارش می کنند که علائم آنها پس از عفونت دستگاه گوارش مانند مسمومیت غذایی آغاز شده است ، محققان با این ایده شروع کردند که یک عفونت در حالی که ماده غذایی در روده وجود دارد می تواند سیستم ایمنی بدن را نسبت به آن غذا حساس کند.

آنها موشهایی را که دارای نقص معده بودند آلوده کردند و همزمان با آنها اووالبومین ، پروتئین موجود در سفید تخم مرغ را تغذیه کردند که اغلب در آزمایشات به عنوان نمونه آنتی ژن غذایی استفاده می شود.

آنتی ژن هر مولکولی است که پاسخ ایمنی بدن را تحریک کند. بعد از برطرف شدن عفونت ، موش ها دوباره اووالبومین دریافت کردند تا ببینند آیا سیستم ایمنی بدن آنها به آن حساس شده است.

نتایج مثبت بود – خود اووالبومین باعث فعال شدن سلولهای ماست سل ، ترشح هیستامین و عدم تحمل گوارشی با افزایش درد شکم می شود. در موشهایی که به اشکالات آلوده نشده و اووالبومین دریافت کرده اند ، این مورد وجود ندارد.

محققان سپس آزمایش کردند که آیا افراد مبتلا به IBS به همان شکل واکنش نشان می دهند یا خیر.

هنگامی که آنتی ژن های غذایی مرتبط با IBS (گلوتن ، گندم ، سویا و شیر گاو) به دیواره روده 12 بیمار IBS تزریق می شود ، آنها پاسخ ایمنی موضعی مشابه آنچه در موش مشاهده می شود را به دنبال داشته اند. هیچ واکنشی در داوطلبان سالم مشاهده نشد.

این باعث ناراحتی معده در بیماران مبتلا به IBS می شود

آیا این مقاله را پسندیدید؟ اولین کسی باشید که آن را به اشتراک می گذارد!

توییت

عنوان

عنوان

کلاس

ارسال

ارسال

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *