نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

ایلان ماسک اولین مأموریت فضایی غیرنظامی را امسال ارسال خواهد کرد newkerala.com # 19891

[ad_1]


سانفرانسیسکو ، 2 فوریه: اسپیس ایکس به رهبری الون ماسک اولین مأموریت فضایی غیرنظامی جهان را در اواخر سال 2021 در یک مأموریت خیریه به نام Inspiration4 به فرماندهی کارآفرین فناوری Jared Isaacman اعلام کرد. اسپیس ایکس سه نفر را برای سوار شدن با ایزاکمن انتخاب می کند تا هر 90 دقیقه در یک مسیر پرواز سفارشی ، روی این سیاره روی کپسول Crew Dragon اسپیس اکس بچرخد.

در پایان سفر چند روزه ، اژدها برای نشستن آب نرم در سواحل فلوریدا دوباره وارد جو زمین خواهد شد.

آیزاکمن 37 ساله بنیانگذار و مدیرعامل Shift4 Payments ، یک شرکت پردازش پرداخت یکپارچه و یک خلبان آموزش دیده است.

اواخر روز دوشنبه در بیانیه ای گفت: “Inspiration4 تحقق یک رویای مادام العمر و گامی به سوی آینده ای است که در آن هر کسی می تواند جرات کند ستاره ها را کشف کند.”

ماسک گفت: “این یک سنگ بنای مهم برای دسترسی به فضا برای همه است.”

ماموریت Inspiration4 آخرین ماموریت خصوصی فضانوردان اسپیس ایکس است.

ماموریت Ax-1 که برای پایان سال 2021 نیز برنامه ریزی شده است ، میزبان خدمه ای متشکل از چهار فضانورد خصوصی است که برای یک سفر هشت روزه به ISS 55 میلیون دلار پرداخت می کنند.

در سال 2018 ، ماسک اعلام کرد که میلیاردر ژاپنی یوساکو مازاوا با سیستم موشکی جدید استارشیپ اسپیس ایکس که در دست توسعه است ، به دور ماه سفر خواهد کرد.

Inspiration4 پرواز خواهد کرد تا از بیمارستان تحقیقات کودکان سنت جود پشتیبانی کند. ایزاکمن سه پست مأموریت را در کنار خود به اعضای خدمه اهدا می کند که برای نمایندگی از ارکان مأموریت رهبری ، امید ، سخاوت و شکوفایی انتخاب می شوند.

آیزاکمن و خدمه Inspiration4 تحت آموزش فنی برای فضانوردان اسپیس ایکس روی فضاپیمای فالکون 9 و فضاپیمای اژدها قرار خواهند گرفت که شامل تمرکز ویژه بر مکانیک مداری ، جاذبه کوچک ، جاذبه صفر و سایر اشکال آزمایش تنش است.

آنها آموزش آمادگی اضطراری ، لباس فضایی و تمرینات ورود و خروج فضاپیماها و همچنین شبیه سازی های مأموریت جزئی و کامل را دریافت خواهند کرد.

این مأموریت از مجتمع پرتاب 39A در مرکز فضایی کندی ناسا در فلوریدا آغاز خواهد شد و “در هر مرحله از کنترل مأموریت SpaceX از نزدیک کنترل خواهد شد.”

ایزاکمن ماموریت Inspiration4 را به سنت جود دو صندلی داد و متعهد شد 100 میلیون دلار به سنت جود کمک کند.

وی از همه دعوت می کند تا در تلاش برای جمع آوری بیش از 200 میلیون دلار یا بیشتر در حمایت از توسعه چند میلیارد دلاری سنت جود برای تسریع پیشرفت تحقیقات و نجات کودکان بیشتر در سراسر جهان ، جمع شوند.

ایلان ماسک اولین مأموریت فضایی کاملاً غیرنظامی را امسال ارسال خواهد کرد

آیا این مقاله را پسندیدید؟ اولین کسی باشید که آن را به اشتراک می گذارد!

توییت

عنوان

عنوان

کلاس

ارسال

ارسال

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *