نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

ایران در حال افزایش آمادگی رزمی خود در خلیج فارس است

[ad_1]

سی.ان.ان به طور خاص خاطر نشان کرد که فعالیت های نظامی ایران قبل از سالگرد ترور ژنرال کاظم سلیمانی (3 ژانویه 2020 ، 3 ژانویه 2021) افزایش یافته بود. در اوایل هفته جاری ، مقامات پنتاگون گفتند که تهران یک موشک بالستیک کوتاه برد دارد که می تواند عراق را هدف قرار دهد.

به گفته سامانتا وینوگراد ، عضو سابق شورای امنیت ملی آمریکا در زمان رئیس جمهور پیشین باراک اوباما و عضو خزانه داری در زمان رئیس جمهور پیشین آمریكا ، ایران “تهدید واقعی امنیتی” است. امنیت ملی ایالات متحده ، به ویژه در دوره منتهی به ترور سلیمانی.

tau-iran-tap-tran.jpg
کشتی های ایرانی در خلیج فارس و تنگه غربی هرمز فعالیت می کنند

طبق گزارش CNN ، دولت واشنگتن هنوز مشخص نیست که اقدامات ایران دفاعی است یا یک حمله احتمالی قریب الوقوع است. در عین حال ، اطلاعات آمریكا اقدامات ارتش ایران را معمول در آموزش متعارف نمی داند.

روابط واشنگتن و تهران از زمان ترور ژنرال قاسم سلیمانی در بغداد در تاریخ 3 ژانویه 2020 ، هنگام حمله موشکی توسط ایالات متحده ، به طور فزاینده ای تیره شده است. چند ژنرال همراه ژنرال و ابومهدی المهندیس ، جانشین فرمانده شبه نظامیان شیعه عراق ، به همراه ژنرال کشته شدند.

در پاسخ ، تهران ده ها موشک به پایگاه های ایالات متحده در عراق در شب 8 ژانویه 2020 شلیک کرد. این کمپین شهید سلیمان نام داشت. ایالات متحده می گوید که به پایگاه های نظامی خسارت جانی یا کمترین خساراتی وارد نشده است.

در اوایل دسامبر سال 2020 ، پنتاگون پایگاه نظامی عین الاسد در عراق را تلفیق کرد. اعتقاد بر این است که این اقدام مربوط به سالگرد ترور سلیمانی و مراسم تحلیف آینده رئیس جمهور منتخب جو بایدن است.

در همان زمان ، واشنگتن از ترس اقدام تلافی جویانه در آستانه اولین سالگرد مرگ ژنرال کاظم سلیمانی ، برخی از کارمندان سفارت خود را در بغداد پس گرفت.

به گفته الجزیره ، در تحولی دیگر ، ایالات متحده قصد دارد تا اواسط ژانویه 2021 تعداد نیروهای خود را از 3000 به 2500 نفر در عراق کاهش دهد. با این حال ، دولت دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا هنوز از پاسخ عصبانیت به افزایش دفعات حملات موشکی در عراق بهبود نیافته است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *