نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

ایالات متحده خروج نیروهای آلمانی را مسدود کرده و پشتیبانی از جنگ در یمن را متوقف می کند newkerala.com # 22089

[ad_1]

بایدن در اولین سخنرانی مهم سیاست خارجی خود از زمان روی کار آمدن در 20 ژانویه ، چشم انداز سیاست خارجی خود را که متمرکز بر دیپلماسی ، اتحاد ، چند جانبه گرایی و ارزش ها بود ، بر خلاف رویکرد خبرگزاری شین هوا ، سلف خود ، دونالد ترامپ ، بیان کرد.

بایدن در سخنرانی خود همچنین چندین تغییر سیاست را در رابطه با درگیری در یمن ، موقعیت نیروهای آمریکایی در آلمان و مسائل پناهندگان نشان داد.

وی گفت: وزیر دفاع لوید آستین بررسی وضعیت نیروهای جهانی را آغاز می کند تا اطمینان حاصل کند که رد پای ارتش ایالات متحده با سیاست های خارجی و اولویت های امنیت ملی مطابقت دارد.

وی گفت: “و در حالی که این بررسی در حال انجام است ، ما هرگونه برنامه ریزی خروج نیرو از آلمان را متوقف خواهیم کرد.”

دولت سابق ترامپ طرحی را برای جابجایی نزدیک به 12000 سرباز آمریکایی مستقر در آلمان در تابستان گذشته اعلام کرد ، اقدامی بحث برانگیز که انتقاداتی را از کشور و خارج از کشور به دنبال داشته است.

بایدن همچنین موضع دولت قبلی را در مورد درگیری در یمن معکوس کرد.

وی گفت: “ما در حال پایان دادن به همه حمایت های ایالات متحده از عملیات تهاجمی در جنگ یمن ، از جمله فروش اسلحه مرتبط هستیم”.

وی خاطرنشان كرد كه ایالات متحده دیپلماسی خود را افزایش داده و از ابتكار سازمان ملل متحد برای پایان دادن به جنگ كه وی آن را “فاجعه انسانی و استراتژیك” خواند ، حمایت خواهد كرد.

هر دو قانونگذار دموکرات و جمهوری خواه پیش از این اقدامات زیادی را برای محدود کردن حمایت ایالات متحده از جنگ به رهبری عربستان در یمن در نظر گرفته بودند ، اما این تلاش ها توسط ترامپ خنثی شد.

در اوایل روز ، آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه تیموتی لندرکینگ ، یک دیپلمات کهنه کار و سالها تجربه در امور منطقه را به عنوان نماینده ویژه آمریکا در یمن منصوب کرد.

رئیس جمهور همچنین در سخنان خود گفت که وی برنامه پذیرش پناهندگان ایالات متحده را برای اسکان 125000 پناهنده در اولین سال مالی کامل دولت خود بازگرداند ، که این افزایش قابل توجهی از تعداد در دوره ترامپ است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *