نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

ایالات متحده تصمیم گرفته است “از WHO بخواهد” تحقیقات خود را در مورد منشا COVID-19 ادامه دهد

[ad_1]

بر اساس اطلاعات منتشر شده در وب سایت رسمی وزارت امور خارجه آمریکا ، در پاسخ به کنفرانس مطبوعاتی مشترک پس از گفتگوهای وزیران خارجه آمریکا و استرالیا در 13 مه ، هنگامی که خبرنگاران از وزیر خارجه بلینکن پرسیدند که آیا از نتایج گزارش راضی است؟ 31 مارس 2021) كه هلن كلارك ، رييس كل گروه مستقل WHO در مورد ارزيابي COVID-19 ، پاسخ داد: “نه ، او از تحقيقات راضي نيست. تحقیقات اولیه. “

antony-blinken.jpg
وزیر خارجه آمریکا آنتونی بلینکن

همچنین خبرنگار در یک س questionال از وزیر امور خارجه بلینکن در کنفرانس مطبوعاتی ، خبرنگار از او پرسید که آیا ایالات متحده از تحقیقات بیشتر پشتیبانی می کند (در مورد منشا بیماری همه گیر COVID-19) ، وی گفت: “بله ، لطفاً از تحقیقات پشتیبانی کنید. تحقیقات در حال انجام است تا بفهمد چه اتفاقی برای همه گیر عفونت حاد تنفسی (COVID-19) افتاده است. “

“این مهم است زیرا ما باید درک کنیم که چه اتفاقی افتاده است اگر بیشترین احتمال را برای تکرار آن نداشته باشیم. و اطمینان حاصل کنید که می توانیم از همه گیری های آینده جلوگیری ، شناسایی و کاهش دهیم. ”

وی تأکید کرد: “و این باید با درک دقیق آنچه اتفاق افتاده آغاز شود.”

وزیر امور خارجه آمریکا خاطرنشان کرد که “برای درک واقعی آنچه اتفاق افتاده است ، به اطلاعات بیشتری نیاز است” ، زیرا تنها در این صورت است که کشورها از جمله چین می توانند برای تقویت اوضاع گام بردارند. سیستم بهداشت جهانی.

همچنین در کنفرانس مطبوعاتی مشترک ، ماریس پین ، وزیر امور خارجه استرالیا ، تلاش کارشناسان علمی را برای شرکت در تیم تحقیق COVID-19 ، و همچنین ارائه گزارش کاملی از کار تحقیق ، ستود. یک وضعیت بسیار دشوار ، از جمله یک متخصص استرالیایی ، پروفسور دومینیک دویر.

خانم پین همچنین از انتشار گزارش کمیته مستقل آمادگی و واکنش همه گیر به رهبری هلن کلارک نخست وزیر سابق نیوزیلند و الن سیرلیف جانسون رئیس جمهور سابق لیبریا استقبال کرده و آن را “گزارشی بسیار جامع” خواند.

در پایان ماه مارس ، گزارش یک گروه متخصص بین المللی در مورد سفر در ژانویه و فوریه به چین برای بررسی منشا ویروس جدید SARS-CoV-2 منتشر شد. کارشناسان به نتیجه مشخصی نمی رسند.

طبق گزارش خلاصه ، محتمل ترین سناریو این است که ویروس SARS-CoV-2 بین حیوانات و سپس به انسان منتقل شود. کمترین سناریو ظهور SARS-CoV-2 در آزمایشگاه است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *