نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

ایالات متحده از موضع اصیل آسه آن در مورد دریای شرقی حمایت می کند

[ad_1]

در تاریخ 6 مه ، نگوین کوک دون معاون وزیر امور خارجه به رهبران انجمن آسه آن و سرپرست دستیار وزیر خارجه آتول کشاپ پیوست تا در سی و چهارمین گفتگوی سالانه آسه آن و ایالات متحده به صورت آنلاین شرکت کند.

Atul Keshap ، دستیار دستیار وزیر امور خارجه ، تأکید کرد که دولت بایدن به مشارکت استراتژیک با ASEAN اهمیت زیادی می دهد ، از نقش اصلی ASEAN و دیدگاه ASEAN در مورد اقیانوس هند و اقیانوس آرام (AOIP) پشتیبانی می کند ، و می خواهد همکاری با ASEAN را تقویت کند. .

atul-keshap-onlanka.jpg
دستیار دستیار وزیر امور خارجه آتول کشاپ

کشورهای آسه آن از نقش ایالات متحده در کمک به همکاری ، توسعه و صلح و ثبات در منطقه قدردانی می کنند. ASEAN همچنین از 112 میلیون دلار برای کمک به کشورهای ASEAN در پاسخ به COVID-19 استقبال کرد.

دو طرف توافق کردند که از طریق برنامه های همکاری ، همکاری در زمینه سرمایه گذاری تجاری ، توسعه منابع انسانی ، منابع تجدید پذیر انرژی ، همکاری دریایی ، واکنش در برابر بلایا ، تغییرات آب و هوا و … را تقویت کنند. شرکای توسعه ایالات متحده مانند برنامه مشارکت بهینه سازی همکاری های منطقه ای (PROSPECT) ، رشد فراگیر از طریق نوآوری ، تجارت و تجارت الکترونیکی (IGNITE) و مشارکت ها از منطقه پشتیبانی می کنند. همکاری برای کاهش شکاف توسعه از طریق چارچوب مشارکت مکونگ و ایالات متحده.

doi-phone-asean-my.jpg
سی و چهارمین گفتگوی سالانه بین آسه آن و ایالات متحده به صورت آنلاین انجام شد. عکس: وزارت امور خارجه

آسه آن و ایالات متحده با بحث در مورد اوضاع بین المللی و منطقه ای مجدداً تأكید كردند كه آنها برای همکاری در حفظ صلح ، امنیت و ثبات در منطقه ، از جمله امنیت دریایی و امنیت دریای شرقی ، با هم همکاری نزدیك خواهند داشت. خطرات احتمالی بی ثباتی و حوادث پیچیده و نگران کننده.

ایالات متحده بر موضع اصیل آسه آن در مورد دریای شرقی تأکید کرده و از نقش آسه آن در ارتقا cooperation همکاری ، گفتگو ، اعتماد سازی در منطقه و اطمینان از اجرای کامل و م welcomedثر استقبال کرده است. بیانیه در مورد رفتار احزاب در دریای شرقی (DOC) ، ایجاد یک قانون رفتار موثر و کارآمد در دریای شرقی (COC) مطابق با قوانین بین المللی و کنوانسیون 1982 سازمان ملل در مورد حقوق دریاها (UNCLOS)

در مورد اوضاع میانمار ، ایالات متحده از نتیجه نشست رهبران آسه آن در 24 آوریل 2021 استقبال کرد ، از نقش آسه آن در ارتقا dialogue گفتگو و آشتی حمایت کرد و به میانمار کمک کرد تا راه حل هایی برای تثبیت اوضاع پیدا کند.

نگوین کوک دونگ معاون وزیر به نمایندگی از کشورهای آ.س.آی.ان ، سخنران اصلی مسائل منطقه ای و بین المللی ، تأکید کرد که در زمینه چالش های رو به رشد مانند اپیدمی ها ، بلایای طبیعی ، تغییرات آب و هوایی ، رقابت برای منابع طبیعی و سایر موارد. طرفین ادعا می کنند که منابع طبیعی و حاکمیت دارند ، باید همکاری ، گفتگو ، اعتماد سازی ، احترام به قانون را تقویت کنند ، احساس مسئولیت را ارتقا دهند ، به استانداردها پایبند باشند ، به یکدیگر احترام بگذارند تا از یک محیط صلح آمیز ، پایدار و مطلوب برخوردار شوند.

thu-truong-nguyen-quoc-dung.jpg
نگوین کوک دون معاون وزیر امور خارجه در سی و چهارمین گفتگوی سالانه آسه آن و ایالات متحده شرکت کرد و سخنرانی کرد. عکس: وزارت امور خارجه

نگوین كوك دونگ ، معاون وزیر ، با تقسیم تلاش های آسه آن و ایالات متحده در پاسخ به چالش های پایداری و توسعه در منطقه ، به آسه آن و ایالات متحده پیشنهاد كرد كه هماهنگی را برای تأمین صلح و امنیت تقویت كنند. آسه آن ، ترویج نظم منطقه ای مبتنی بر قاعده ، حمایت از حقوق بین الملل و حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات.

معاون وزیر همچنین موضع اصلی آسه آن را در مورد دریای شرقی تأیید کرد و برای ایالات متحده آرزو کرد که به نقش سازنده خود ادامه دهد و از تلاش های آسه آن برای ساخت دریای شرقی در دریایی از صلح ، دوستی و همکاری حمایت کند. به عنوان نقش آسه آن در حمایت از میانمار.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *