نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

اپیدمی COVID-19 بسیار بد است ، مالزی تحت محاصره ملی است

[ad_1]

اعلام محاصره ملی توسط مالزی در زمینه افزایش سرگیجه آور تعداد جدید عفونت های COVID-19 در این کشور صورت گرفت.

بر این اساس ، “دولت مالزی گفت:” به غیر از امکانات ضروری ، همه بخش ها مجاز به فعالیت نیستند. “

covidmalaysia_mvol.jpeg
اپیدمی COVID-19 بسیار بد است ، مالزی تحت محاصره ملی است

مالزی دو هفته آینده را اولین مرحله از تعطیلی دقیق با توقف کلیه فعالیت های اقتصادی – اجتماعی در سراسر کشور توصیف می کند. فقط بخشهای اقتصادی و خدمات اساسی ذکر شده توسط شورای امنیت ملی مجاز به فعالیت هستند.

اگر تعداد عفونت های جدید کاهش یابد ، مالزی مرحله دوم چهار هفته ای را ادامه می دهد و به برخی از بخش های اقتصادی اجازه می دهد بدون نیاز به اجتماعات بزرگ افتتاح شوند.

با پایان یافتن مرحله دو ، مالزی به مرحله سه منتقل می شود ، جایی که فعالیت های اساسی اقتصادی-اجتماعی مجاز است ، اما تحت کنترل دقیق. دفتر نخست وزیر مالزی در بیانیه ای گفت ، ارزیابی انتقال توسط وزارت بهداشت انجام خواهد شد.

پیش از این ، محدین یاسین ، نخست وزیر مالزی ، از 12 مه تا 7 ژوئن ممنوعیت سفر بین ایالت ها و مناطق را صادر کرد ، به جز در موارد اضطراری ، اما وضعیت به طور قابل توجهی بهبود نیافته است.

در هفته های اخیر ، افزایش قابل توجهی در تعداد عفونت های COVID-19 جدید در مالزی ، با بیش از 8000 عفونت جدید در روز وجود دارد. از صبح 29 مه ، مالزی 550،000 عفونت COVID-19 را ثبت کرد و در جنوب شرقی آسیا در رتبه سوم قرار گرفت ، که بیش از 2550 مورد مرگ و میر.

اپیدمی استرس زا بر امکانات پزشکی مالزی غلبه کرده است. رویترز گزارش داد که طبق گفته گروهی از داوطلبان درگذشتگان مرده از COVID-19 در مالزی ، تعداد اجسادی که باید با آنها برخورد شود در مقایسه با دوره قبل 30 برابر شده است.

با این حال ، دولت مالزی اصرار دارد که اطمینان حاصل خواهد کرد که سیستم بهداشتی از بین نمی رود ، و در عین حال تلاش می کند تا واکسن COVID-19 را واکسینه کند. وزارت دارایی این کشور همچنین بسته های حمایتی ویژه ای را برای افراد آسیب دیده و بخش های اقتصادی در نظر گرفته است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *