نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

اولین مورد آبله میمون در 23 سال اخیر کشف شد

[ad_1]

benh-dau-mua-o-khi.jpg
برای اولین بار در 23 سال گذشته ، موردی از آبله میمون در ایالات متحده گزارش شده است. تصویر

بر این اساس ، بیماری عفونی در یکی از ساکنان تگزاس که از نیجریه به دالاس پرواز کرده بود ، پیدا شد. وی در حال حاضر در بیمارستان با وضعیت ثابتی در بیمارستان بستری است. هیچ عفونت دیگری گزارش نشده است.

NBC News گزارش داد که مقامات کشور در حال پیگیری 200 مورد از 27 ایالت هستند که ممکن است با بیمار تماس داشته باشند.

بیمار در دو پرواز از آفریقا پرواز کرده بود و موفق شد مسافران دیگر را آلوده کند. به گزارش NBC News ، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های وزارت بهداشت ایالات متحده در تلاش است تا با آنها تماس بگیرد.

مقامات وزارت بهداشت ایالات متحده می گویند خطر شیوع بیماری کم است زیرا مسافران ملزم به استفاده از ماسک در هواپیما هستند.

آبله یک بیماری نادر ویروسی است که متعلق به همان گونه آبله است. این بیماری عمدتا در مناطق دور افتاده مرکزی و غربی آفریقا ، در نزدیکی جنگل های گرمسیری رخ می دهد.

علائم شامل تب ، سردرد ، دردهای عضلانی ، تورم ، کمردرد ، خستگی شدید در همه جا است. هنگامی که تب برطرف می شود ، بثوراتی وجود دارد که در آن لکه های آبله معمولاً روی صورت ظاهر می شوند و سپس به سایر قسمت های بدن ، معمولاً کف دست و کف پا گسترش می یابند.

بثورات می توانند باعث خارش شدید شوند ، سپس تغییر کرده و مراحل مختلف را قبل از ایجاد گال و سپس از بین رفتن طی می کنند. ضایعات می توانند باعث ایجاد زخم شوند.

در سال 2003 ، شیوع آبله میمون در ایالات متحده رخ داد. 47 عفونت تأیید شده ممکن است مربوط به جوندگانی باشد که دانشمندان از آفریقا به ایالات متحده برگردانده اند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *