نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

انگلیس وزیر بهداشت جدید را منصوب کرد


sajid-javid.jpg
ساجد جاوید وزیر خزانه داری سابق انگلستان به جای مت هانکوک به عنوان وزیر بهداشت انگلستان

بر این اساس ، آقای ساجد جاوید عصر 26 ژوئن ، کمتر از دو ساعت پس از استعفا مت هانکوک به دلیل نقض مقررات فاصله اجتماعی ، به عنوان وزیر بهداشت منصوب شد.

داونینگ استریت گفت: “ملکه خوشحال است که انتصاب نماینده ساجد جاوید به عنوان وزیر بهداشت و رفاه را تأیید کرده است.”

آقای جاوید پس از کناره گیری از سمت وزیر دارایی در سال گذشته ، برای رهبری پاسخ به بیماری همه گیر COVID-19 باز خواهد گشت. آقای جاوید علاوه بر نظارت بر واکنش دولت به بیماری همه گیر COVID-19 ، مسئول اصلاح بودجه و رفاه اجتماعی خواهد بود.

آقای مت هنكاك پس از انتشار نشریه سان توسط وی و دستیار وی ، خانم كولادانژلو ، در حال اقدام صمیمی در دفتر وزارت بهداشت استعفا داد. گفته می شود که این عکس ها در تاریخ 6 مه گرفته شده است.

نخست وزیر بوریس جانسون گفت که او به شدت از استعفای آقای هنکاک متاسف است. دفتر داونینگ استریت 10 اصرار داشت که این تصمیم آقای هنکوک است و وی تحت فشار نخست وزیر نیست.

آقای ونكوك در ویدئویی كه در توییتر منتشر كرد ، گفت كه وی با نخست وزیر ملاقات كرده استعفای خود را به عنوان وزیر بهداشت و مراقبت های اجتماعی پیشنهاد داده است. وی گفت: “من فداکاری های بزرگی را که مردم این کشور انجام داده اند درک می کنم و ما که قوانین را تنظیم می کنیم باید آنها را رعایت کنیم و به همین دلیل است که باید استعفا دهم.”

مشخص است که خانم کولادانژلو همچنین از سمت مدیر غیر اجرایی وزارت بهداشت استعفا داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *