نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

اندونزی ، مالزی می خواهد ASEAN جلسه ویژه ای در میانمار برگزار کند newkerala.com # 22665

[ad_1]

به گزارش شین هوا ، رئیس جمهور اندونزی جوکو ویدودو در بیانیه مطبوعاتی مشترک با محی الدین یاسین نخست وزیر مالزی پس از جلسه روز جمعه در کاخ Merdeka در جاکارتا ، این فراخوان را صادر کرد.

ویدودو گفت که وی با موهی الدین توافق کرده است که به وزرای خارجه دستور دهد با رئیس آسه آن صحبت کنند تا جلسه ویژه ای از وزرای خارجه این اتحادیه در مورد مسئله میانمار برگزار شود.

ویدودو گفت: “ما درباره موضوعات منطقه ای و جهانی از جمله پیشرفت مداوم در میانمار بحث کردیم.”

وی گفت ، اندونزی و مالزی نگران تحولات سیاسی میانمار هستند و امیدوارند اختلافات سیاسی این کشور مطابق با قانون قابل اجرا حل شود.

“برای تحقق چشم انداز جامعه آسه آن ، برای همه ما مهم است که به اصول منشور آسه آن ، خصوصاً اصول حاکمیت قانون ، حکمرانی خوب ، حقوق بشر ، دموکراسی و حاکمیت قانون اساسی احترام بگذاریم ، ” او افزود.

محی الدین گفت مالزی توجه زیادی به تحولات سیاسی میانمار دارد و با ایده برگزاری نشست ویژه موافقت می کند.

محییدین بعد از ظهر پنجشنبه برای اولین سفر رسمی خارجی خود از زمان نخست وزیری در مارس 2020 وارد جاکارتا شد.

ASEAN ، که در سال 1967 تاسیس شد ، یک سازمان منطقه ای است که شامل 10 کشور در جنوب شرقی آسیا – برونئی ، کامبوج ، اندونزی ، لائوس ، مالزی ، میانمار ، فیلیپین ، سنگاپور ، تایلند و ویتنام است.

ارتش در میانمار روز دوشنبه کنترل کشور را بدلیل نتایج مناقشه برانگیز انتخابات پارلمانی 8 نوامبر 2020 ، که در آن اتحادیه ملی برای دموکراسی (NLD) حاکم سابق بیش از 80 درصد کرسی ها را به دست آورد و اکثریت پارلمانی خود را افزایش داد .

پیش از کودتا ، ارتش مشاور امور خارجه سابق آنگ سان سوچی ، رئیس جمهور سابق وو وینگ مینت ، به همراه دیگر مقامات ارشد NLD را بازداشت کرد.

همچنین یک سال وضعیت اضطراری اعلام شده است. (IANS / 10 ساعت پیش)

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *