نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

الگوهای خوابیده و تکه تکه می توانند آسیب پذیری در برابر استرس مزمن را پیش بینی کنند: مطالعه جدید 961: newkerala.com

[ad_1]


ابوظبی [United Arab Emirates]، 16 ژانویه: مدل حیوانی برای نشان دادن اینکه چگونه معماری خواب غیر عادی می تواند پیش بینی کننده آسیب پذیری استرس باشد که برای اولین بار از آزمایشگاه نیویورک برای سیستم های عصبی و رفتار در ابوظبی استفاده شده است این یافته های مهم می توانند از توسعه آزمایش های خواب مطلع شوند که می تواند به تعیین میزان حساسیت – یا مقاومت – در برابر استرس در آینده کمک کند.

در این مطالعه ، خواب غیر عادی نشان دهنده آسیب پذیری در برابر استرس مزمن ناشی از شکست اجتماعی است که در مجله Frontiers in Neuroscience ، NYUAD Biology Assistant Dipes Chowdery منتشر شد ، و محقق باسما رادوان توسعه مدل موش را برای یافتن راهی برای شکستن توصیف کرد. خواب با حرکات چشم (NREM) منجر به افزایش آسیب پذیری در برابر استرس آینده می شود.

محققان ویژگی های خواب موش های حساس به استرس و مقاوم به استرس را قبل و بعد از استرس با شکست مزمن اجتماعی (CSD) ارزیابی کردند. رفتار اجتماعی موش ها پس از استرس به دو فنوتیپ اصلی استرس زا طبقه بندی می شود که اجتناب اجتماعی را نشان می دهد و آنهایی که در برابر فشار روانی مقاوم هستند.

قبل از CSD ، موش های مستعد استرس باعث افزایش تکه تکه شدن خواب با حرکت چشم غیر سریع (NREM) به دلیل افزایش تعویض بین NREM و بیداری و متوسط ​​مدت زمان کوتاه تر تشنج NREM در مقایسه با موش های مقاوم در برابر استرس شدند.

تجزیه و تحلیل آنها نشان داد که ویژگی های خواب قبل از CSD از دو فنوتیپ موش پیش بینی حساسیت به استرس را با دقت بیش از 80٪ امکان پذیر می کند. موشهای حساس پس از CSD در طی مراحل روشن و تاریکی تکه تکه شدن NREM را بالا نگه می دارند ، در حالی که موش های الاستیک تنها در تاریکی تکه تکه شدن NREM بالا را نشان می دهند.

یافته ها نشان می دهد موش هایی که از CSD مستعد ابتلا به استرس می شوند ، قبل از قرار گرفتن در معرض استرس ، خصوصیات خواب / بیداری غیر طبیعی قبلی را نشان می دهند. علاوه بر این ، قرار گرفتن در معرض استرس بیشتر باعث اختلال در خواب و پاسخ هموستاتیک می شود.

چادوري و رادوان گفتند: “مطالعه ما اولين مدل ارائه شده براي بررسي ارتباط بين تداوم ضعيف خواب و آسيب پذيري در برابر استرس مزمن و اختلالات افسردگي است.”

چوودری و رادوان افزودند: “این نشانگر آسیب پذیری در برابر استرس راه را برای بسیاری از مطالعات احتمالی در آینده باز می كند كه می تواند فرآیندهای اساسی مولكولی و مدارهای عصبی را كه منجر به اختلالات خلقی می شوند بیشتر توضیح دهد.”

الگوی خواب پراکنده می تواند آسیب پذیری در برابر استرس مزمن را پیش بینی کند: یک مطالعه

آیا این مقاله را پسندیدید؟ اولین کسی باشید که آن را به اشتراک می گذارد!

توییت

عنوان

عنوان

کلاس

ارسال

ارسال

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *