نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

اسرائیل و جنبش حماس با آتش بس موافقت می کنند

[ad_1]

به گزارش هندو ، کابینه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل گفت که این کشور پس از جلسه کابینه امنیتی اواخر 20 مه (به وقت محلی) پیشنهاد Ai را پذیرفت.

هندو گفت ، جنبش هام به زودی از آتش بس پیروی می کند و قول داده است که به توافق نامه عمل کند.

براساس آژانس خبری دولتی مصر MENA ، آتش بس از ساعت 2 بامداد 21 مه (به وقت محلی) اعمال شد.

gazjpg.jpg
برخی از مردم پس از آتش بس اسرائیل و فلسطین در 21 مه 2021 ابراز خوشحالی کردند.

در بیانیه ای از کابینه نتانیاهو آمده است که کابینه امنیتی اسرائیل به دنبال توصیه های رئیس ستاد و سایر مقامات ارشد دفاعی ، پیشنهاد آتش بس را تصویب کرده است.

طاهر نونو ، یک مقام حماس ، این اطلاعات را تأیید کرد. وی گفت جنبش حماس متعهد به تحقق توافق است ، در حالی که طرف اسرائیلی به تعهدات خود در طرف فلسطین عمل می کند.

به گفته هندو ، آتش بس بین اسرائیل و حماس بدترین دور از نبردهای دو کشور از زمان جنگ 50 روزه در سال 2014 را معکوس خواهد کرد. اسرائیل صدمات زیادی به حماس وارد کرده است ، اما نتوانسته است این کار را انجام دهد. زندگی میلیونها اسرائیلی را برای بیش از یک دهه مختل کرد.

این جنگ از 10 مه آغاز شد ، زمانی که جنگنده های حماس در غزه پس از چند روز درگیری بین معترضین فلسطینی و پلیس اسرائیل به مسجد الاقصا ، محلی که نزد مسلمانان به عنوان مقدس مقدس و برای یهودیان به عنوان مقدس شناخته می شود ، با موشک های دور برد اورشلیم شلیک کردند. معبد کوه

اسرائیل صدها حمله هوایی در این عملیات انجام داده است که زیرساخت های نظامی حماس را هدف قرار داده است ، از جمله شبکه گسترده ای از تونل ها. در پاسخ ، حماس و سایر گروه های جنگ مستقر در مناطق مسکونی بیش از 4000 موشک به شهرهای اسرائیل شلیک کردند و صدها نفر را رها کرد و بیشتر آنها رهگیری کردند.

052021-my-israel.jpg
آتش نشانان در تلاش هستند تا آتش سوزی در خانه ای را که در 18 ماه مه 2021 مورد حمله هوایی اسرائیل در شهر رفاح ، نوار غزه قرار گرفت ، خاموش کنند.

دست کم 230 فلسطینی از جمله 65 کودک و 39 زن در وزارت بهداشت غزه کشته و 1710 نفر زخمی شدند.

حماس و گروه مبارز جهاد اسلامی می گویند دست کم 20 نفر از مبارزان آنها کشته شده اند ، در حالی که اسرائیل می گوید حداقل 130 نفر. حدود 58000 فلسطینی از خانه های خود فرار کرده اند ، بسیاری از آنها به دنبال پناهگاه در مدارس شلوغ سازمان ملل متحد هستند. پاندمی.

در اوایل روز ، کاخ سفید نیز در مورد احتمال آتش بس بین اسرائیل و نیروهای حماس پس از بیش از یک هفته از تشدید درگیری ها در نوار غزه ابراز خوش بینی کرد.

سخنگوی کاخ سفید ، جن پسکی به خبرنگاران گفت: “ما گزارش هایی درباره آتش بس احتمالی دیده ایم که مطمئناً آنها را تشویق می کنیم.” با این حال ، او تأیید نکرد که آیا دو طرف به آتش بس رسیده اند یا خیر.

پیش از این ، مقامات کاخ سفید ده ها مکالمه تلفنی با مقامات ارشد اسرائیل و خاورمیانه داشتند تا سعی کنند صلح را برقرار کنند. جو بایدن ، رئیس جمهور آمریكا در یك تماس تلفنی اخیر با بنیامین نتانیاهو ، نخست وزیر اسرائیل ، خواستار “تشدید قابل توجه” خشونت بین اسرائیل و حماس شد. بایدن همچنین با عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر تلفنی گفتگو کرد و درباره نقش قاهره در میانجیگری روابط اسرائیل و حماس برای دستیابی به آتش بس گفتگو کرد.

بیانیه آتش بس در چارچوب حملات هوایی مداوم توسط نیروی هوایی اسرائیل در شب 20 مه صورت گرفت. ارتش اسرائیل اعلام کرد که حدود 30 هدف موشکی را در نوار غزه ، از سطح زمین یا زیر زمین ، مورد اصابت قرار داده است.

پیش از این ، صبح روز 20 مه (به وقت محلی) ، تیپ القسام ، شاخه مسلح حماس ، یک موشک ضد تانک را به سمت یک اتوبوس نظامی اسرائیل شلیک کرد.

پس از شلیک موشک ، تیپ القسام منطقه اتوبوس را بمباران کرد. در آن زمان افراد زیادی در ماشین نبودند. در این حمله یک سرباز کمی زخمی شد.

هفته گذشته نیز حماس یک موشک ضد تانک کورنت را به سمت یک جیپ شلیک کرد و باعث کشته شدن یک سرباز اسرائیلی شد.

در 20 ماه مه ، سازمان بهداشت جهانی (WHO) برای مقابله با بحران بهداشتی در نوار غزه و کرانه باختری خواستار بسته اضطراری 7 میلیون دلاری ظرف مدت شش ماه شد.

مقامات ارشد WHO همچنین از اسرائیل خواسته اند تا حملات هوایی به نوار غزه را متوقف کند تا دسترسی به کمک را تسهیل کند ، زیرا سیستم بهداشتی این سرزمین با کمبود تجهیزات پزشکی و داروهای جدی روبرو است.

احمد المنداری مدیر منطقه ای WHO در مدیترانه شرقی طی یک کنفرانس مطبوعاتی بر بستن گذرگاه های مرزی برای بیماران و پرسنل پزشکی بشردوستانه و محدودیت های شدید انتشار ویروس با تجهیزات پزشکی و تعمیق بحران بهداشت عمومی در نوار غزه تأکید کرد.

در همین حال ، رئیس دفتر WHO در کرانه باختری و نوار غزه ، ریک پپرکورن ، گفت که یک کاروان سازمان ملل آماده تحویل کمک های بشردوستانه ، از جمله 10000 دوز واکسن COVID-19 Sinopharm به نوار غزه و مجروحان را به زودی منتقل می کند تا آنجا که ممکن است برای دسترسی به منطقه. آقای پپرکورن تأکید کرد که تا رسیدن به آتش بس ، همه طرف های درگیر باید با توقف خشونت موافقت کنند تا عبور و مرور به نوار غزه را تسهیل کنند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *