نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

از دست دادن حس بویایی مناسب ترین علامت کوید: مطالعه newkerala.com # 11739

[ad_1]


لندن ، 20 ژانویه: بر اساس مطالعه جدید ، به لطف Covid-19 ، بیشتر بیماران مبتلا به عفونت های تنفسی حس بویایی خود را از دست می دهند.
طبق تحقیقی که در مجله Chemical Senses منتشر شده است ، این بیماری اغلب منجر به از بین رفتن چشایی و سایر حواس دهان می شود.

الكساندر ویك فیالدستاد ، دانشیار دانشگاه آرهوس ، كه همچنین تأكید كرد كه فقط نیمی از بیماران با از دست دادن بو بهبود یافته اند ، گفت: “این اهمیت دانستن این علامت را تاكید می كند ، زیرا ممكن است تنها علامت بیماری باشد.” حس بویایی بعد از 40 روز

برای این مطالعه ، در مجموع 23 ملیت و بیش از 4500 بیمار Covid از سراسر جهان به پرسشنامه محققان پاسخ دادند.

به گفته این محققان ، یافته ها نشان می دهد که میانگین از دست دادن حس بویایی 79.7 در مقیاس 0-100 است – که نشان دهنده از دست دادن حسی بزرگ تا کامل است.

از دست دادن بویایی ، احساس چشایی نیز به میزان قابل توجهی کاهش یافت و به 69.0 در مقیاس 0-100 رسید ، درست همانطور که بقیه احساس دهان نیز کاهش یافت ، این بار در مقیاس 0-100 به 37.3 رسید.

این محقق گفت: “این نشان می دهد که از دست دادن حس بویایی مخصوص Covid-19 است ، که در شناخت عفونت ضروری است و به این دلیل که نشان می دهد حس بویایی ارتباط نزدیکی با نحوه آلوده شدن SARS-CoV-2 به بدن دارد.”

از دست دادن حس بویایی مناسب ترین علامت کوید: مطالعه

آیا این مقاله را پسندیدید؟ اولین کسی باشید که آن را به اشتراک می گذارد!

توییت

عنوان

عنوان

کلاس

ارسال

ارسال

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *