نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

از دست دادن حس بویایی مناسب ترین علامت کوید: مطالعه newkerala.com # 11739لندن ، 20 ژانویه: بر اساس مطالعه جدید ، به لطف Covid-19 ، بیشتر بیماران مبتلا به عفونت های تنفسی حس بویایی خود را از دست می دهند.
طبق تحقیقی که در مجله Chemical Senses منتشر شده است ، این بیماری اغلب منجر به از بین رفتن چشایی و سایر حواس دهان می شود.

الكساندر ویك فیالدستاد ، دانشیار دانشگاه آرهوس ، كه همچنین تأكید كرد كه فقط نیمی از بیماران با از دست دادن بو بهبود یافته اند ، گفت: “این اهمیت دانستن این علامت را تاكید می كند ، زیرا ممكن است تنها علامت بیماری باشد.” حس بویایی بعد از 40 روز

برای این مطالعه ، در مجموع 23 ملیت و بیش از 4500 بیمار Covid از سراسر جهان به پرسشنامه محققان پاسخ دادند.

به گفته این محققان ، یافته ها نشان می دهد که میانگین از دست دادن حس بویایی 79.7 در مقیاس 0-100 است – که نشان دهنده از دست دادن حسی بزرگ تا کامل است.

از دست دادن بویایی ، احساس چشایی نیز به میزان قابل توجهی کاهش یافت و به 69.0 در مقیاس 0-100 رسید ، درست همانطور که بقیه احساس دهان نیز کاهش یافت ، این بار در مقیاس 0-100 به 37.3 رسید.

این محقق گفت: “این نشان می دهد که از دست دادن حس بویایی مخصوص Covid-19 است ، که در شناخت عفونت ضروری است و به این دلیل که نشان می دهد حس بویایی ارتباط نزدیکی با نحوه آلوده شدن SARS-CoV-2 به بدن دارد.”

از دست دادن حس بویایی مناسب ترین علامت کوید: مطالعه

آیا این مقاله را پسندیدید؟ اولین کسی باشید که آن را به اشتراک می گذارد!

توییت

عنوان

عنوان

کلاس

ارسال

ارسال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *