نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

اخبار جهان در 8 ژوئن جنبش جهانی در صبح 8 ژوئن

[ad_1]

دادگاه عالی ایالات متحده از اعطای وضعیت مهاجر دائم به مهاجران غیرقانونی خودداری کرده است

دادگاه عالی ایالات متحده در 7 ژوئن در حالی طرف دولت رئیس جمهور جو بایدن قرار گرفت که از اعطای اقامت دائم به افرادی که به طور غیرقانونی وارد ایالات متحده شده اند خودداری کرد ، حتی اگر قبلاً به دلایل بشردوستانه اجازه ماندن در آنها را نداشته باشند.

قضات فرجام خواهی زوجی از السالوادور را که به آنها وضعیت حفاظت موقت داده شد رد کردند و رای دادگاه بدوی مبنی بر رد تقاضای اقامت دائم را که به دادگاه دائمی نیز معروف است ، تأیید کردند. آنها به طور غیرقانونی وارد ایالات متحده شدند.

di-cu-070621.jpg
دادگاه عالی ایالات متحده از اعطای وضعیت مهاجر دائم به مهاجران غیرقانونی امتناع ورزیده است

کره جنوبی: دادخواست 16 شرکت ژاپنی را به جبران خسارت نظامی مربوط به نیروی کار رد کرد

در 7 ژوئن ، دادگاه منطقه ای سئول دادخواست گروهی از کره ای ها را که درخواست 16 شرکت ژاپنی از جمله Nippon Steel Corp را مطرح کرده بود ، رد کرد. و شرکت میتسوبیشی مصالح باید خسارت کسانی را که ژاپنی ها مجبور به کار در طول جنگ کردند ، جبران کنند.

انتخابات میان دوره ای مکزیک در کنگره: مورنا ، حزب حاکم ، پیروز شد

در 7 ژوئن ، طبق نتایج آرای 92.1٪ م voteسسه ملی انتخابات (INE) ، حزب حاکم جنبش بازسازی ملی (مورنا) در 10 ایالت از 15 ایالت برای انتخاب فرماندار جدید پیروز شد.

حزب مورنا و ائتلافی از حزب کارگران (PT) و احزاب سبز (PVEM) با داشتن 292 کرسی در انتخابات میان دوره ای اکثریت کرسی های مجلس عوام را در اختیار داشتند.

رئیس جمهور موقت مالی سوگند یاد کرد

در 7 ژوئن ، سرهنگ آسیمی گویتا به عنوان رئیس جمهور موقت مالی سوگند یاد کرد ، که به نظر جامعه بین الملل زمینه را برای تعیین نخست وزیر غیرنظامی فراهم می کند.

WHO از G20 می خواهد که بودجه و واکسنی را برای COVAX کمک کند

در 7 ژوئن ، بروس ایلارد ، مشاور ارشد مدیر کل سازمان بهداشت جهانی (WHO) ، گفت که این سازمان در حال مذاکره با اعضای گروه توسعه یافته ترین و نوظهورترین اقتصادها است. رهبران جهان (G20) ، از جمله چین و هند ، در مورد کمک های مالی و واکسن COVID-19 برای برنامه COVAX ، مکانیزم تقسیم واکسن سازمان بهداشت جهانی برای کشورهای فقیر.

فیلیپین در حال گسترش برنامه واکسیناسیون COVID-19 خود است

در تلاش برای جلوگیری از شیوع COVID-19 و بازگشایی تدریجی اقتصاد ، این هفته فیلیپین دور واکسیناسیون COVID-19 را برای حدود 35 میلیون کارگر خارج از خانه خود کار می کند ، مانند: به عنوان کارگران حمل و نقل عمومی.

مالزی برای شناسایی افراد با دمای بالا از هواپیماهای بدون سرنشین استفاده می کند

پلیس مالزی برای جلوگیری از شیوع COVID-19 از پهپادها برای شناسایی افراد با دمای بالا در مکان های عمومی استفاده می کند

خبرگزاری برناما گزارش داد که هواپیماهای بدون سرنشین استفاده شده می توانند از موقعیت 20 متری سطح زمین قرار بگیرند. این هواپیماهای بدون سرنشین در صورت یافتن “اشیای مشکوک” به مقامات سیگنالی ارسال می کنند.

دانشمندان در مورد خطر ابتلا به سندرم گیلن-باره پس از عفونت COVID-19 هشدار دادند

محققان دانشگاه بیرمنگام (انگلیس) گفتند که عفونت با ویروس SARS-CoV-2 ، که باعث بیماری COVID-19 می شود ، می تواند منجر به ایجاد سندرم گیلن-باره شود.

سندرم گیلن باره یک بیماری نادر است که در آن سیستم ایمنی بدن به اعصاب خود بدن حمله می کند. ضعف عضلانی و پارستزی اندام ها اغلب اولین علائمی هستند که ظاهر می شوند. علائم فوق به سرعت گسترش می یابد ، حتی کل بدن را فلج می کند. در شدیدترین شکل ، سندرم گیلن-باره یک وضعیت اضطراری است. بیماران مبتلا به سندرم گیلن باره برای درمان نیاز به بستری شدن در بیمارستان دارند.

benh-nhan-covid19.jpg
کادر پزشکی که از بیماران COVID-19 مراقبت می کنند

اسرائیل در مسیر لغو آخرین اقدام پیشگیری از COVID-19 است

وزارت بهداشت اسرائیل اعلام کرده است که اگر میزان موارد جدید پایین باشد ، این کشور از 15 ژوئن آخرین اقدام پیشگیری از COVID-19 (ماسک داخل سالن) را لغو خواهد کرد.

پیش از این ، در تاریخ 1 ژوئن ، اسرائیل بسیاری از اقدامات حفاظتی مربوط به اپیدمی COVID-19 را از جمله محدود کردن تعداد افراد جمع شده ، رستوران ها ، مغازه ها و سایر فعالیت ها را لغو کرد. چنین مشاغلی بدون محدودیت از سر گرفته می شود.

لائوس پروازهای داخلی را دوباره آغاز می کند

خطوط هوایی ملی لائوس گفته است هنگامی كه دولت این كشور اقدامات پیشگیرانه را در زمینه اپیدمی COVID-19 این كشور كاهش داد ، از سرگیری پروازهای داخلی را آغاز خواهد كرد.

اسپانیا مرزهای خود را به روی افراد واکسینه شده باز می کند

در 7 ژوئن ، اسپانیا شروع به باز کردن مرزهای خود به روی تمام افراد واکسینه شده کرد ، امیدوار است که پس از آسیب های ناشی از بیماری همه گیر COVID-19 ، بخش گردشگری را احیا کند.

این آیین نامه جدید همچنین اجازه می دهد تا قایق های تفریحی از 7 ژوئن پهلو بگیرند. شهروندان اروپایی واکسینه نشده می توانند با تست PCR منفی که 72 ساعت اعتبار دارد وارد اسپانیا شوند. همچنین می توان با هزینه کمتری آنتی ژن ها را آزمایش کرد.

میلیون ها نفر در آفریقا و آسیا به دلیل COVID-19 قادر به پرداخت قبض برق خود نیستند

در 7 ژوئن ، سازمان های بین المللی هشدار دادند که خسارت اقتصادی ناشی از بیماری همه گیر COVID-19 باعث می شود بیش از 25 میلیون نفر در آفریقا و آسیا قادر به پرداخت قبض های برق خود نباشند. اهداف توسعه پایدار سازمان ملل برای تأمین برق برای همه تا سال 2030.

براساس یک گزارش جهانی سالانه در مورد انرژی پایدار ، 70٪ از افراد آسیب دیده در کشورهای جنوب صحرای آفریقا زندگی می کنند ، که این امر نابرابری در دسترسی به برق در این منطقه را تشدید می کند.

چین قصد دارد آزمایشگاه های بیولوژیکی بیشتری ایجاد کند

چین قصد دارد دهها آزمایشگاه ایمنی زیستی در آینده نزدیک و در میان فشارهای فزاینده پکن از طرف جامعه بین المللی بر سر منشأ اپیدمی COVID-19 ایجاد کند.

فایننشال تایمز گزارش داد که استان گوانگدونگ چین قصد دارد حدود 25 تا 30 آزمایشگاه ایمنی زیستی سطح 3 و یک آزمایشگاه ایمنی زیستی سطح 4 ایجاد کند.بنابراین ، این پروژه طی 5 سال آینده اجرا می شود.

انتظار می رود کره در ماه ژوئیه به فعالیت های اقتصادی – اجتماعی عادی خود بازگردد

در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی در 7 ژوئن ، وزیر بهداشت و رفاه کره جنوبی کوون دیوک چول تأکید کرد که بر اساس ظرفیت فعلی ، هدف 14 میلیون نفر که حداقل یک تزریق واکسن COVID-19 دریافت می کنند تا پایان ماه ژوئن قابل دسترسی است ، زودتر از برنامه قبلی

به گفته کوون دیوک چول ، از آنجا که بیش از یک چهارم مردم کره علیه COVID-19 واکسینه شده اند ، انتظار می رود کلیه فعالیت های اقتصادی-اجتماعی در تابستان امسال به حالت عادی برگردد.

یک مقام ارشد کمیته المپیک ژاپن برای خودکشی وارد مترو شد

وب سایت های inquirer.net و asia.nikkei.com به نقل از منابعی از پلیس توکیو اعلام کردند که یک افسر ارشد JOC ، یاسوشی موریا 52 ساله با یک قطار مترو تصادف کرده و جان خود را از دست داده است.

طبق تلویزیون نیپون ، آقای یاسوشی موریا یک افسر ارشد امور مالی در JOC است. پلیس در حال بررسی حادثه است.

افزایش تعداد قربانیان حادثه راه آهن در پاکستان

به روزرسانی اطلاعات مربوط به برخورد دو قطار سریع السیر که در 7 ژوئن در دهارکی در استان سند ، پاکستان رخ داد ، مقامات این کشور گفتند که تعداد کشته ها به 43 نفر رسیده است ، در حالی که ده ها نفر زخمی شده اند.

این حادثه صبح زود هنگامی رخ داد که میلات اکسپرس از مسیرها منحرف شد و با سر سید اکسپرس برخورد کرد. مشخص نیست که چه عواملی باعث شد Millat Express از مسیرها منحرف شود و منجر به یک حادثه دلخراش شود. در هنگام برخورد حدود 1200 مسافر در دو کشتی بودند و بیشتر آنها خواب بودند.

ایالات متحده درباره موج حملات سایبری هشدار می دهد

در تاریخ 6 ژوئن ، جینا رایموندو ، وزیر بازرگانی ایالات متحده از بخش خصوصی این کشور خواست که در برابر موج فزاینده حملات سایبری هوشیار باشد و گفت که تهدید همیشه وجود دارد و حتی ممکن است.

فرانسه بیش از 267 میلیون دلار جریمه گوگل کرد

در 7 ژوئن ، مرجع رقابت فرانسه به این دلیل که گروه فناوری ایالات متحده از موقعیت مسلط خود در بازار تبلیغات آنلاین سوused استفاده کرده است ، گوگل را 220 میلیون یورو (267 میلیون دلار) جریمه کرد.

این جریمه بخشی از توافقی است که گوگل با سه گروه رسانه ای از جمله News Corp استرالیا ، Le Figaro فرانسوی و Groupe Rossel بلژیک برای حل ادعاها مبنی بر رفتار انحصاری گوگل در این صنعت منعقد کرده است.

میلیاردر جف بزوس ماه آینده به فضا پرواز خواهد کرد

میلیاردر جف بزوس ، بنیانگذار شرکت فناوری چند ملیتی آمازون ، برای پیوستن به اکتشافات فضایی که در ماه جولای توسط شرکت Blue Origin انجام شد ، به برادرش می پیوندد.

اطلاعات فوق توسط NBC News از مقاله ای که در 6 ژوئن در حساب اینستاگرام خود میلیاردر منتشر شده است نقل شد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *