نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

اخبار جهان در 7 اوت جنبش جهانی در صبح 7 اوت

[ad_1]

ایالات متحده استراتژی خود را برای تشویق مردم به واکسیناسیون تغییر داده است

در 6 اوت ، واشنگتن پست گزارش داد که دولتها و مشاغل ایالات متحده شروع به تغییر استراتژی خود از “هویج” به “چوب” برای ترویج واکسیناسیون علیه COVID-19 کردند. 19 در شرایطی که تعداد موارد جدید در این کشور بیش از 100،000 مورد در روز برای بسیاری از روزها باقی می ماند و تعداد مرگ و میرها در روز از 400 مورد فراتر می رود.

بر اساس روزنامه فوق ، بسیاری از ایالت ها و شهرها قبلاً افراد را به واکسیناسیون به طرق مختلف تشویق کرده اند ، مانند دادن آبجو ، کمک هزینه تحصیلی ، یافتن میلیون ها دلار در قرعه کشی ، اما اکنون به دلیل واکسن دریافت نکرده اند

my-tiem-vakcina.jpg
ایالات متحده استراتژی خود را برای تشویق مردم به واکسیناسیون علیه COVID-19 تغییر داده است. تصویر

EMA: هنوز برای تایید نیاز به واکسیناسیون های دیگر زود است

آژانس دارویی اروپا (EMA) در ششم آگوست اعلام کرد که برای تأیید نیاز به دوز اضافی واکسن COVID-19 خیلی زود است.

اظهارات فوق در زمینه برنامه آلمان و فرانسه برای دادن 3 دوز واکسن COVID-19 به آسیب پذیرترین افراد جامعه در ماه سپتامبر با وجود سازمان بهداشت جهانی (WHO) بیان شد. 4 آگوست ، درخواست توقف تقویت کننده تا زمان واکسیناسیون بیشتر مردم در سراسر جهان آغاز می شود.

جنوب شرقی آسیا پوشش واکسن را سرعت می بخشد

طوفان کووید -19 ، حامل نوع فوق آلوده دلتا ، آسیای جنوب شرقی را درنوردیده و باعث شده است که مرگ و میر در روزهای اخیر در بسیاری از کشورها به بالاترین حد خود برسد. این وضعیت دولت ها را وادار می کند تا اقدامات زیادی را برای کنترل شیوع بیماری انجام دهند و در عین حال کمپین های واکسیناسیون دسته جمعی را افزایش دهند تا پوشش واکسن ها را تسریع کرده و در اسرع وقت به ایمنی گله منتقل شوند.

دستگاه استنشاق اسرائیلی در بیماران شدید مبتلا به COVID-19 بسیار مثر است

اسرائیل در حال آزمایش داروی استنشاقی EXO-CD24 است که توسط مرکز پزشکی ایچیلوف در تل آویو برای درمان بیماران شدید مبتلا به COVID-19 توسعه یافته است. نتایج مطالعه بر روی 88 بیمار بدحال نشان داد که هیچ بیمار به تهویه مکانیکی نیاز ندارد.

جانسون و جانسون در حال درخواست واکسن اضطراری در هند هستند

در 6 اوت ، گروه دارویی آمریکایی جانسون و جانسون (J&J) اعلام کرد که برای دریافت مجوز استفاده اضطراری از واکسن COVID-19 به سازمان مرکزی کنترل استانداردهای دارویی هند (CDSCO) مراجعه کرده است. 19 ، تولید شده توسط این شرکت.

J&J تأیید می کند که Biological E بخش مهمی از شبکه جهانی زنجیره های تامین آن خواهد بود و از طریق مشارکت ها و مشارکت های گسترده ای که با تامین کنندگان بین المللی دارد ، به تحویل واکسن COVID-19 کمک می کند. دولتها ، مقامات بهداشتی و سازمانهایی مانند اتحادیه جهانی واکسن (GAVI) و مکانیسم دسترسی منصفانه COVAX.

نخست وزیر کامبوج فوراً بر پیشگیری و کنترل همه گیری در استان ها تمرکز می کند

بعد از ظهر 6 آگوست ، قبل از وضعیت پیچیده عفونت نوع دلتا در کامبوج و وضعیت کارگران کامبوجی که از تایلند باز می گشتند ، نخست وزیر Samdech Techo Hun Sen رئیس کمیته پیشگیری و کنترل COVID-19 بود. مقامات کامبوج و نیروهای عملکردی اقدامات خود را برای پیشگیری و کنترل همه گیری COVID-19 افزایش داده اند.

دانشمندان BRICS توالی ژنی ویروس SARS-CoV-2 را انجام می دهند

دانشمندان از چهار کشور در گروه اقتصادهای نوظهور جهان (BRICS ، از جمله برزیل ، روسیه ، هند ، چین و آفریقای جنوبی) توالی ژنومی ویروس SARS-CoV-2 را انجام خواهند داد. 19 همه گیر.

بر اساس این برنامه ، هند و برزیل گسترش ویروس SARS-CoV-2 را در نمونه های محیطی از طریق تجزیه و تحلیل چند ژنی (متاژنوم) برای نظارت اپیدمیولوژیک بر اساس فاضلاب (WBE) ارزیابی می کنند. در حالی که دانشمندان چینی و روسی کشف SARS- را انجام خواهند داد. ویروس CoV -2 توسط PCR در مواد بیولوژیکی (ترشحات حلقوی جمع آوری شده) از بیماران مبتلا به علائم بیماریهای تنفسی و مطالعه اصلاح ژنتیکی ، ژنومیک مقایسه ای و تجزیه و تحلیل فیلوژنتیک.

bien-the-320721.jpg
دانشمندان BRICS توالی ژنی ویروس SARS-CoV-2 را انجام می دهند

دانشمندان انگلیسی در حال بررسی میزان تولید ویروس توسط نوع دلتا هستند

در بیانیه ای ، آژانس بهداشت عمومی بریتانیا گفت: “برخی یافته های اولیه … نشان می دهد که بار ویروسی در عفونت های واکسینه شده با نوع دلتا ممکن است مشابه بار ویروسی باشد. در بیماران واکسینه نشده.” با این حال ، آژانس تأکید کرد که اینها تجزیه و تحلیل های اولیه هستند و به مطالعات عمیق تری نیاز است.

موج چهارم عفونت ها در کره هنوز به اوج خود نرسیده است

در 6 آگوست ، مقامات بهداشتی کره جنوبی هشدار دادند که زمان زیادی طول می کشد تا موج چهارم عفونت ها در این کشور به اوج خود برسد و واحدهای مراقبت های ویژه برای مقابله با آن تلاش کنند.

کوون جون ووک ، معاون مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای کره ای (KDCA) ، گفت که “هنوز راه زیادی در پیش است و ما هنوز در مسیر صعودی هستیم”.

استرالیا قوانین خروج را تشدید می کند

از 11 آگوست ، شهروندان استرالیایی که به طور منظم در خارج از کشور زندگی می کنند ، نمی توانند به کشور محل اقامت موقت خود بازگردند مگر اینکه از دولت فدرال اجازه گرفته باشند.

سوئد نسبت به افزایش عفونت به دلیل گردشگری و کلوب های شبانه هشدار داد

شیوع بیماری کووید -19 همچنان در سوئد به شدت در حال گسترش است و دیگر میزان ابتلا به آن کم نیست. مقامات بهداشت سوئدی علت افزایش شدید گردشگری خارجی و فعالیت کلوب های شبانه شلوغ در استکهلم پایتخت را دلیل این امر می دانند.

کمیسیون انتخاباتی نیکاراگوئه وضعیت قانونی حزب مخالف اصلی را لغو می کند

در 6 آگوست ، کمیسیون انتخاباتی نیکاراگوئه به طور رسمی وضعیت حزب مخالف اصلی رهبری ائتلاف مخالف دانیل اورتگا رئیس جمهور را برای چهارمین دوره متوالی در انتخابات عمومی پیش بینی شده 11 سپتامبر رد کرد.

بر اساس سندی که لوئیس لونا ، دبیر کمیسیون انتخابات برای مطبوعات خواند ، این کمیسیون تصمیم گرفت وضعیت حقوقی حزب شهروندان برای آزادی را لغو کند. اطلاعات بیشتری در مورد دلایل این تصمیم وجود ندارد ، و هیچ پاسخی از طرف فوق الذکر دریافت نشده است.

انجمن های تجاری آمریکا خواستار از سرگیری مذاکرات تجاری با چین هستند

به گفته منبع خود وال استریت ژورنال ، در 6 آگوست ، حدود 30 انجمن تاثیرگذار تجاری در ایالات متحده نماینده صنایع مختلف از جمله خرده فروشی ، تولید چیپس و کشاورزی هستند. این صنعت از دولت جو بایدن رئیس جمهور خواسته است تا مذاکرات تجاری با چین را از سر بگیرد و عوارض واردات را به نام منافع اقتصادی خود آمریکا کاهش دهد.

WFP خواستار کمک های مالی در حمایت از میانمار است

برنامه جهانی غذا (WFP) سازمان ملل متحد در 6 آگوست هشدار داد که این سازمان ممکن است بودجه کافی برای شش ماه آینده برای حمایت از میلیون ها برمه ای که با ناامنی مواجه هستند ، نداشته باشد. امنیت غذایی ، در شرایطی که کشور با موج جدیدی از عفونت های ناشی از همه گیری COVID-19 و بی ثباتی سیاسی روبرو است.

ژاپن هفتاد و ششمین سالگرد بمباران هیروشیما توسط آمریکا را جشن می گیرد

شهر هیروشیمای ژاپن در ششم آگوست مراسمی را به مناسبت 76 مین سالگرد بمباران اتمی آمریکا بر آن شهر برگزار کرد. سوگا یوشیهیده ، نخست وزیر ژاپن و مقامات دولتی و مهمانان بین المللی در این مراسم شرکت کردند.

روسیه آماده احیای روابط دوجانبه با گرجستان است

الکساندر بیکانتف ، معاون سخنگوی وزارت امور خارجه در 5 آگوست گفت که روسیه آماده است تا روابط دوجانبه با گرجستان را در سطحی قرار دهد که کشور تفلیس آماده انجام آن است.

مقامات بیشتر افغان توسط طالبان کشته شده اند

در 6 اوت ، مقامات افغان گفتند که طالبان داعا خان میناپال ، مدیر مرکز اطلاعات و ارتباطات دولت افغانستان (GMIC) و سخنگوی سابق اشرف غنی رئیس جمهور را کشته اند.

میروایس استانکزی ، سخنگوی وزارت داخله افغانستان در بیانیه ای کشته شدن میناپال را تایید کرد. طالبان مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت.

taliban-chiem-thu-phu-tinh-sat-hai-phat-ngon-vien-chinh-phu-afghanistan.jpg
جنگجویان طالبان در افغانستان عکس: رویترز

مردم افغانستان با یک بحران انسانی جدی روبرو هستند

میلیون ها افغان در حال مبارزه برای غذا هستند زیرا خشکسالی طولانی مدت باعث اختلال در عرضه می شود ، در حالی که این کشور جنوب غربی آسیا شاهد افزایش خشونت ها در حالی است که کشورهای خارجی به رهبری ایالات متحده برنامه خروج را اجرا می کنند.

به گفته کارشناسان ، افغانستان یکی از بدترین خشکسالی های تاریخ را تجربه می کند ، همچنین انتظار می رود که تولید سالانه گندم نزدیک به 50 درصد کاهش یابد و میلیون ها حیوان در خطر باشند. در نتیجه کمبود آب ، سازمان های امدادی خواستار تأمین بودجه اضطراری و کمک های بشردوستانه در افغانستان هستند.

ژاپن یک مظنون را با ضربه چاقو به قطار بازداشت کرد

در 6 اوت ، منابع گفتند در حمله چاقو به قطار در توکیو ، پایتخت ، 9 نفر زخمی شده اند.

پس از حمله ، که در ساعت 20:30 به وقت محلی در قطاری در منطقه ستاگایا رخ داد ، مظنون فرار کرد. پلیس بعداً مظنون 30 ساله را در یک مغازه خواربار فروشی در نزدیکی منطقه سوگینامی دستگیر کرد.

تصادف جاده ای در ترکیه ، دست کم 9 کشته برجای گذاشت

بر اثر تصادف اتوبوس در 6 اوت در استان مانیسا در غرب ترکیه دست کم 9 نفر کشته و 30 نفر زخمی شدند.

رسانه های محلی گزارش دادند که راننده مسافر کنترل سرعت خود را از دست داده و با کامیونی که در جاده پارک کرده بود برخورد کرد. در زمان تصادف ، اتوبوس حامل 50 نفر بود و خودرو به دلیل تردد در بزرگراه با سرعت بالا حرکت می کرد.

ایالات متحده در حال رقابت با هواوی برای ارائه شبکه 5G در برزیل است

مقامات آمریکایی برای افزایش رقابت با غول مخابراتی چینی هواوی ، مذاکرات را برای استقرار شبکه های 5G در برزیل بر اساس فناوری US Open RAN تشویق می کنند.

سفارت آمریکا در برزیل در 6 اوت اعلام کرد که جیک سالیوان ، مشاور امنیت ملی در سفر به برزیل ، با رئیس جمهور ژائیر بولسونارو ، وزیر دفاع والتر براگا نتو و وزیر ارتباطات فابیو دیدار کرد. فاریا و دیگر مقامات کشور میزبان در این مورد بحث کردند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *