نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

اخبار جهان در 5 اوت جنبش جهانی در صبح 5 اوت

[ad_1]

رئیس جمهور آمریکا خواستار مبارزه با “تروریسم” قومی شد

به یاد قربانیان کشتار والمارت در ال پاسو ، تگزاس ، دو سال پیش ، رئیس جمهور آمریکا جو بایدن از مردم خواست تا با “تروریسم داخلی ناشی از ایدئولوژی برتری سفیدها” مبارزه کنند.

رئیس جمهور بایدن در دیدار با رهبران جامعه اسپانیایی زبان (آمریکای لاتین و پرتغالی زبان آمریکای لاتین) تاکید کرد که همه شهروندان باید برای مقابله با این عناصر با هم عمل کنند. تروریست ها و افراط گرایان در ایالات متحده.

joebiden.jpg
جو بایدن رئیس جمهور آمریکا

تایلند بر آمادگی خود برای موقعیت هماهنگ کننده روابط تأکید می کند

معاون نخست وزیر تایلند و وزیر امور خارجه دون پرامودوینای بار دیگر آمادگی این کشور از جنوب شرقی آسیا را به عنوان هماهنگ کننده روابط بین آسه آن و ژاپن در دوره 2021-2024 اعلام کرد و آمادگی خود را برای راه اندازی فعالیت هایی به مناسبت پنجاهمین سالگرد روابط بین دو کشور اعلام کرد. دو کشور در سال 2023 میلادی

هند متعهد به حمایت از ASEAN قوی ، متحد و مرفه است

در 4 آگوست ، S. Jaishankar وزیر خارجه هند بر تعهد هند برای حمایت از یک انجمن قوی ، متحد و مرفه از ملل آسیای جنوب شرقی (ASEAN) تأکید کرد و بحران COVID-19-19 را که هند و ASEAN را به یکدیگر نزدیک می کند و در عین حال به یکدیگر کمک می کند ، ارزیابی کرد. در این زمان سخت

PAHO خواستار عرضه بیشتر واکسن به آمریکای لاتین است

در 4 اوت ، سازمان بهداشت پان آمریكایی (PAHO) درخواست كمك فوری برای واكسن بیشتر COVID-19 برای آمریكای لاتین و كارائیب كرد ، جایی كه عفونت ها همچنان در حال افزایش است ، در حالی كه فقط 18 درصد از جمعیت منطقه به طور كامل واكسینه شده اند.

مدیر سازمان بهداشت منطقه ای ، کاریسا اتین ، در یک کنفرانس خبری هفتگی گفت: “ما به واکسن های بیشتری نیاز داریم ، چه از طریق حمایت مالی و چه از طریق خرید مستقیم در کشورهای خود ، و اکنون ما به واکسن نیاز داریم.”

اپیدمیولوژیست های کره ای گزینه دلتا پلاس را توصیه می کنند

در 4 آگوست ، اپیدمیولوژیست های کره ای به دولت کره توصیه کردند تا قبل از گسترش گزینه دلتا پلاس در جامعه ، اقدامات احتیاطی فوری را انجام دهد.

پیشتر ، یک مقام ارشد KDCA در 3 آگوست در گفتگو با مطبوعات تاکید کرد که کره باید در مورد گزینه دلتا پلاس احتیاط کند ، اما نگران نباشد. کیم بوکوم ، نخست وزیر کره جنوبی نیز گفت که مردم کره نباید بیش از حد نگران باشند و مقامات در حال حاضر تحقیقات اپیدمیولوژیکی را برای تعیین منبع انتقال این گزینه جدید انجام می دهند.

برنامه واکسیناسیون هند پس از یک شروع خوب با موانع روبرو شده است

هند برنامه واکسیناسیون علیه COVID-19 را برای افراد دارای اولویت در 16 ژانویه تحت شرایط مطلوب راه اندازی کرده است. با این حال ، در ماه مه ، هنگامی که برنامه واکسیناسیون برای همه شهروندان بالای 18 سال تمدید شد ، این کشور به دلیل ورود موج دوم همه گیری های COVID-19 با موانع زیادی روبرو شد ، از جمله اخبار جعلی که باعث ایجاد اطمینان در COVID-19 شد. واکسن تکان داده است

رئیس جمهور فرانسه با ضبط ویدئویی در TikTok به سوالات مربوط به واکسن COVID-19 پاسخ می دهد

امانوئل مکرون ، رئیس جمهور فرانسه ، به تازگی مجموعه ای از پیام های ویدئویی را در شبکه های اجتماعی TikTok و Instagram منتشر کرده و از جوانان دعوت کرده است تا در مورد واکسن COVID-19 س askال کنند.

اتحادیه اروپا توافق اولیه خرید واکسن از Novavax را امضا کرد

کمیسیون اروپا (4) در 4 آگوست اعلام کرد که توافق اولیه ای را برای خرید 200 میلیون دوز واکسن COVID-19 از شرکت دارویی Novavax (ایالات متحده) امضا کرده است.

استلا کیریاکیدس ، کمیسر بهداشت اتحادیه اروپا گفت: “توافق جدید با Novavax مجموعه واکسن های ما را گسترش می دهد تا شامل یک واکسن مبتنی بر پروتئین ، یک پلت فرم شود. این در آزمایشات بالینی امیدوار کننده است. ”

لائوس برنامه واکسیناسیون COVID-19 را تبلیغ می کند

لائوس به ترویج برنامه واکسیناسیون خود ادامه می دهد به طوری که تا پایان سال 2021 ، 50 درصد از افراد 18 سال به بالا در این کشور علیه کووید -19 واکسینه می شوند.

وزارت بهداشت لائوس گفت موسسه پاستور لائوس در پایتخت وینتیان ، تجهیزات کافی واکسن را در شرایط استاندارد برای ارائه خدمات واکسیناسیون کشور در اختیار دارد.

کره جنوبی نگران خطر کمبود واکسن COVID-19 است

بسیاری از نگرانی ها در مورد احتمال فقدان واکسن COVID-19 در حال افزایش است ، زیرا تعداد عفونت های جدید ویروس SARS-CoV-2 در کره جنوبی افزایش می یابد ، که ممکن است بر ایمنی پس از واکسیناسیون در صورت نیاز به تزریق تقویت کننده تأثیر بگذارد. کشورهای سراسر جهان

ده ها مقام چینی به دلیل بی توجهی به جلوگیری از شیوع بیماری کووید -19 مجازات شدند

به گزارش گلوبال تایمز ، 20 نفر از مقامات سطح منطقه ، مدیران بیمارستان ها و افرادی که در یک نمایشگاه گردشگری در شهر ژانگجیاجی شرکت کرده اند به دلیل واکنش کند خود در مقابله با همه گیری COVID-19 مجازات شده اند. این نمایش برای گردشگران ویروس SARS-CoV-2 را به حداقل 8 استان و منطقه در سراسر کشور منتقل کرده است.

080421-tq-covid.jpg
از مردم شهر ووهان هوبئی برای آزمایش COVID-19 نمونه گیری شد. عکس: EPA

چین فوراً در حال کنترل جدی ترین شیوع COVID-19 در یک سال اخیر است

وقتی بسیاری از استانها و شهرهای سرزمین اصلی در 4 اوت موارد جدیدتری را گزارش می دهند ، بدترین شیوع یک سال اخیر در چین هیچ نشانه ای از توقف ندارد.

به طور خاص ، چین در حال حاضر پس از افتتاح شیوع ویروس در 20 ژوئیه در فرودگاه بین المللی نانجینگ لوکو در نانجینگ ، استان جیانگ سو ، با شدیدترین شیوع آن در چند ماه اخیر روبرو است.

وزارت بهداشت کامبوج گسترش دلتا را در جامعه تأیید می کند

در 4 آگوست ، Khmer Times به نقل از وزارت بهداشت کامبوج گفت که این کشور 36 مورد دیگر از عفونت های دلتا را در چهار شهر سراسر کشور ، از جمله پنوم پن (5 مورد) ، اوددار منچی (9 مورد) شناسایی کرده است. Siem Reap (18) موارد) و Kampong Thom (4 مورد).

فرانسه بار دیگر محدودیت هایی را برای مقابله با موج چهارم همه گیری وضع کرده است

کمتر از دو ماه پس از لغو الزام اجباری استفاده از ماسک در خارج از کشور توسط فرانسه ، برخی از استراحتگاه های ساحلی در آن کشور به تازگی این قانون را در پاسخ به موج چهارم همه گیری کووید -19 وضع کرده اند. منطقه Finistère بریتانی ، که شامل شهرهای Quimper ، Morlaix و Brest است ، جدیدترین منطقه ای است که افراد را ملزم می کند هنگام بیرون رفتن از ماسک استفاده کنند.

13 دانشمند جوان را برای جایزه APEC ASPIRE 2021 معرفی کنید.

شریک سیاسی APEC در علم ، فناوری و نوآوری در 4 اوت گفت که 13 دانشمند جوان از 21 اقتصاد عضو همکاری اقتصادی آسیا و اقیانوسیه (APEC) به جایزه علمی امسال APEC برای نوآوری ، تحقیق و آموزش یا ASPIRE منصوب شده اند.

عمان تایید کرد که یک نفتکش در دریای عرب ربوده شده است

در 4 اوت ، عمان پس از اعلام آژانس تجارت دریایی بریتانیا در مورد این حادثه ، اولین تأیید رسمی ربودن شاهزاده آسفالت در دریای عرب را تأیید کرد.

مرکز امنیت دریایی عمان در بیانیه ای در توییتر اعلام کرد اطلاعاتی دریافت کرده است که پرچم پاناما “آسفالت پرنسس” در سرقت در آبهای بین المللی در خلیج عمان هدف قرار گرفته است و نیروی دریایی این کشور تعدادی را مستقر کرده است. کشتی ها برای تأمین امنیت آبهای بین المللی

79 مهاجر اتیوپیایی به یمن بازگردانده شده اند

سازمان بین المللی مهاجرت (IOM) در سوم آگوست اعلام کرد که ده ها مهاجر اتیوپیایی با اولین پرواز بازگشت از صنعا از پایتخت یمن از سال 2019 به وطن خود بازگردانده شده اند.

بنگلادش: صاعقه در مراسم عروسی 16 نفر را کشت

در 4 اوت ، مقامات بنگلادش اعلام کردند که در اثر یک رعد و برق 16 نفر در یک مراسم عروسی در منطقه چاپاناوابگانج در شیبانج کشته شدند.

منبع گفت صاعقه در چند ثانیه به قربانیان اصابت کرد.

در تصادف شدید راه آهن در جمهوری چک بیش از 50 نفر زخمی شدند

در 4 اوت ، رسانه ها گزارش دادند که در جمهوری چک تصادف شدید راه آهن رخ داده است که بیش از 50 نفر را کشت.

به گزارش اوکراین نیوز ، دو قطار در شهر دومازلیسه ، نزدیک پیلسن در جنوب غربی بوهمیا با هم برخورد کردند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *