نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

اخبار جهان در 27 آگوست جنبش های جهانی در 27 آگوست

[ad_1]

روسیه می گوید طالبان را به عنوان دولت قانونی افغانستان به رسمیت نشناخته است

در 26 اوت ، کرملین اعلام کرد که روسیه هنوز طالبان را به عنوان حاکم قانونی افغانستان به رسمیت نشناخته است ، علیرغم این واقعیت که تقریباً تمام قلمرو این کشور تحت کنترل نیروهای این کشور است.

دمیتری پسکوف ، سخنگوی کرملین در یک کنفرانس خبری گفت که روسیه هنوز درباره موضع خود در قبال طالبان تصمیم نگرفته است و نگرش جنبش در قبال مردم افغانستان و دیپلمات های خارجی را از نزدیک زیر نظر خواهد داشت. نحوه تحویل به روسیه

russia-taliban.jpg
ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه

وزرای کشور اتحادیه اروپا جلسه اضطراری برگزار می کنند

در مواجهه با هجوم مهاجران از افغانستان به کشورهای اروپایی ، اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) در 31 آگوست نشست وزیران کشور کشورهای عضو را تشکیل می دهد.

پیش از این ، در 26 آگوست ، اسلوونی ، ریاست دوره ای اتحادیه اروپا ، اعلام کرد که یک جلسه رو در رو با وزرای کشور اتحادیه اروپا برای بررسی وضعیت پس از تصرف پایتخت طالبان توسط این گروه ، تشکیل خواهد داد. کابل و مهلت خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان 31 اوت است.

G20 اولویت را به توانمندسازی زنان می دهد

کنفرانس وزیران در زمینه توانمندسازی زنان در اقتصادهای پیشرفته و نوظهور جهان (G20) در 26 آگوست در سانتا مارگاریتا لیگوره (جنوا ، ایتالیا) برگزار شد. استعدادها و مهارتهای زنان ، تقویت رهبری زنان و تعریف و حمایت از حقوق زنان و مقابله با خشونت مبتنی بر جنسیت.

ایتالیا از گروه 20 می خواهد تا طالبان را برای تضمین آزادی و حقوق اساسی زنان تحت فشار قرار دهد

گروه کشورهای پیشرو در توسعه و نوظهور (G20) باید مشخص شود تا اطمینان حاصل شود که زنان افغان آزادی ها و حقوق اساسی خود را در این کشور جنوب غربی آسیا حفظ می کنند. این اظهارات توسط ماریو دراگی ، نخست وزیر ایتالیا ، در 26 آگوست در جریان سخنرانی مقدماتی در کنفرانس G20 درباره توانمندسازی زنان بیان شد.

حزب لیبرال دموکرات حاکم ژاپن تاریخ انتخاب رهبر جدید را تعیین کرد

در 26 آگوست ، حزب حاکم لیبرال دموکراتیک (LDP) تصمیم گرفت در 29 سپتامبر ، یک روز قبل از پایان دوره نخست وزیری سوگا یوشیهیده ، به عنوان رئیس LDP ، به انتخاب رهبر جدید رای دهد.

طالبان و اتحاد شمالی توافق کرده اند که به یکدیگر حمله نکنند

خبرگزاری دولتی روسیه TASS به نقل از یک منبع در شبکه تلویزیونی انگلیسی زبان Geo ، گفت که طالبان و اتحاد شمالی (نام کامل ، جبهه متحد برای نجات ملی افغانستان – UFSA) در 26 اوت توافق کردند که جنگ و حمله نکنند. یکی در مقابل دیگری

بیانیه رسمی هر دو طرف در یک کنفرانس مطبوعاتی در همان روز اعلام می شود.

دبیرکل سازمان ملل متحد از رهبران لبنان خواسته است که به سرعت دولت تشکیل دهند

در 26 آگوست ، آنتونیو گوترش ، دبیرکل سازمان ملل متحد با ابراز نگرانی شدید از وخامت اوضاع اجتماعی و اقتصادی در لبنان ، از همه رهبران سیاسی در این کشور خواست تا فوراً یک دولت م effectiveثر برای وحدت ملی تشکیل دهند.

در صورتی که مادر در برابر این بیماری واکسینه شده باشد ، شیر مادر حاوی آنتی بادی هایی برای COVID-19 است

طبق مطالعه ای که در مجله پزشکی Breastfeeding Medicine منتشر شده است ، واکسن ها ممکن است به محافظت از مادر و نوزاد در طول همه گیری COVID-19 کمک کنند. این یکی دیگر از دلایل واکسیناسیون زنان باردار یا مادران شیرده است.

واکسن-باردار-شیردهی_600px.jpg
در صورتی که مادر در برابر این بیماری واکسینه شده باشد ، شیر مادر حاوی آنتی بادی هایی برای COVID-19 است. تصویر

مالزی قبل از تزریق تقویت کننده بر ایمن سازی کامل کل جمعیت تمرکز می کند

در 26 آگوست ، وزارت بهداشت مالزی گفت که دادن دوز سوم واکسن (تقویت کننده) به کسانی که واکسن COVID-19 را تکمیل کردند ، در صورت عدم واکسیناسیون کل جمعیت در کنترل گسترش نوع دلتا م effectiveثر نبود.

اندونزی نقشه راه سومین واکسن COVID-19 را تعیین کرد

بودی گونادی سادیکین وزیر بهداشت اندونزی در 25 آگوست به پارلمان گفت: “کسانی که دوز اضافی کووید -19 می خواهند انتخاب می شوند. هزینه واکسن خیلی گران نخواهد بود ، حدود 100،000 روپیه (معادل 158،000 VND) در هر تزریق.

بودی گونادی سادیکین وزیر امور خارجه گفت که سومین دوز واکسن علیه کووید -19 زمانی که اندونزی به هدف برنامه ملی واکسیناسیون که برای ژانویه 2022 برنامه ریزی شده است ، برسد ، تجویز می شود.

اسلواکی برای جلوگیری از شیوع COVID-19 محدودیت های سختگیرانه ای اعمال خواهد کرد

دولت اسلواکی تصمیم گرفت از هفته آینده محدودیت های شدیدتری برای 14 منطقه از 79 منطقه اعمال شود ، زیرا عفونت ویروس SARS-CoV-2 دوباره افزایش یافته است.

خطر کم بیماری بخصوص در قسمت شرقی و برخی از مناطق مرکزی و جنوبی اسلواکی اعمال نخواهد شد.

تایلند در حال بررسی اقدامات پیشگیرانه COVID-19 است

تایلند 18،501 مورد جدید ابتلا به ویروس SARS-CoV-2 را در 26 آگوست ثبت کرد. این پنجمین روز متوالی است که تعداد عفونت های جدید زیر آستانه 20000 است. این کشور در حال بررسی تعدیل اقدامات برای جلوگیری از همه گیری در پایتخت ، بانکوک و برخی استان ها است.

AstraZeneca موفق به درمان جدیدی برای بیماری ویلسون شد

شرکت داروسازی AstraZeneca (انگلستان-سوئد) در 26 آگوست اعلام کرد که نتایج مطالعات دیرهنگام نشان می دهد که درمان دارویی وی برای بیماری ویلسون در حذف آلاینده ها از بافت های بدن موفق بوده است.

ویلسون – اختلال در متابولیسم مس – یک بیماری ژنتیکی نادر است. افرادی که به این بیماری مبتلا هستند 3 برابر بیشتر از جمعیت عمومی عسل در کبد ، مغز و سایر اندام های حیاتی بدن جمع آوری کرده اند.

چین فرودگاه بین المللی نانجینگ لوکو را بازگشایی کرد

در 26 آگوست ، چین فرودگاه بین المللی نانجینگ لوکو را در استان شرقی جیانگ سو پس از نزدیک به مدت یک ماه تعطیلی بازگشایی کرد. پیش از این ، به دلیل همه گیری کووید -19 ، مقامات محلی از اواخر ماه جولای ، زمانی که مشخص شد تمیزکنندگان در فرودگاه آلوده به ویروس SARS-CoV هستند ، همه پروازهای خود را در فرودگاه لغو کردند. -2 از 20 ژوئیه در طول آزمایشات معمول.

با شلوغی افغان ها در فرودگاه ، ترس از COVID-19 به سرعت گسترش یافت

هزاران افغان در تلاش برای خروج از فرودگاه کابل یا شلوغ شدن در اردوگاه ها مجبور شده اند و بسیاری از سازمان های امدادی هشدار داده اند که این وضعیت می تواند منجر به افزایش موارد جدید COVID-19 شود.

واشنگتن پست خاطرنشان می کند که در آن زمان ، سیستم مراقبت های بهداشتی افغانستان به دلیل درگیری ها و تدارکات ناشی از توسعه فرودگاه کابل با مشکلات زیادی روبرو بود.

وضعیت در افغانستان: دو نامزد شورای رهبری در حصر خانگی هستند

سی ان ان به نقل از یک منبع گفته است که حامد کرزی رئیس جمهور پیشین افغانستان و عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی آشتی ملی افغانستان (HCNR) پس از دستگیری تیم امنیتی طالبان در حبس خانگی به سر می برند.

این منبع افزود که طالبان خودروهای سیاستمداران را که در حال حاضر تحت کنترل این گروه هستند ، مصادره کرده اند. به گزارش سی ان ان ، طالبان در 25 اوت خانه عبدالله را تفتیش کردند.

آلمان تخلیه به افغانستان را تکمیل کرد

در 26 اوت ، خبرگزاری انگلیسی رویترز به نقل از یک منبع امنیتی اعلام کرد که آلمان عملیات نظامی خود را برای تخلیه فرودگاه بین المللی در کابل ، پایتخت افغانستان به پایان رسانده است. آخرین هواپیمای نظامی آلمان کابل را ترک کرد.

کره و امارات فوراً از تخلیه از افغانستان حمایت می کنند

در 26 آگوست ، حدود 400 افغان تخلیه شده به سئول ، کره جنوبی رسیدند ، در شرایطی که دولت کره جنوبی اعلام کرد که قبل از به دست گرفتن کنترل طالبان بر افغانستان ، این کشور قوانین خود را تغییر داده است تا به مردم آسیای جنوبی اجازه دهد در پروژه های کره ای در جنوب غربی کار کنند. کره. برای اقامت طولانی مدت.

امارات متحده عربی همچنین موقتاً 8500 تخلیه شده را می پذیرد ، که اکثر آنها در روزهای آینده به ایالات متحده می رسند ، در حالی که دیگران در بیمارستان بستری هستند یا تحت درمان هستند. در همین حال ، قطر همچنین واکسن هایی را برای مقابله با COVID-19 به افرادی که موقتاً از افغانستان تخلیه شده اند ، ارائه کرده است.

مصر تا حدی گذرگاه مرزی با نوار غزه را باز کرد

در 26 آگوست ، مصر تا حدی گذرگاه مرزی رفح بین آن کشور و نوار غزه را باز کرد و به این ترتیب عملیات حمل و نقل یک طرفه در سرزمین های فلسطین امکان پذیر شد ، در شرایطی که اسرائیل محدودیت های واردات به سرزمین هایی را که از سال 2007 مسدود کرده بود ، کاهش داد.

رفح تنها درگاه نوار غزه به جهان خارج است که تحت کنترل اسرائیل نیست. در 23 آگوست ، مصر بسته شدن این دروازه مرزی را بدون ذکر دلیل اعلام کرد.

آلمان برای اولین بار از EC حمایت می کند

در 26 آگوست ، آلمان اولین کمک بیش از 25 میلیارد یورویی را از صندوق بازسازی اروپا دریافت کرد تا به کشورهای عضو اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) کمک کند تا بلافاصله پس از همه گیری COVID-19 بهبود یابند. -19

کمیسیون اروپا (EC) می خواهد با صندوق بازیابی به ارزش 750 میلیارد یورو به کشورهای عضو کمک کند تا به زودی اقتصاد خود را بازسازی کرده و خود به خود همه گیری را دنبال کنند. اولین حمایت 2.25 میلیارد یورویی یا 9 درصد از کل 25.6 میلیارد یورویی که آلمان دریافت می کند ، به اقتصاد پیشرو اروپا منتقل شده است.

یک هواپیمای نظامی ایتالیا در افغانستان سرنگون شد

یک منبع از وزارت دفاع ایتالیا گفت که در 26 اوت ، یک هواپیمای ترابری نظامی ایتالیایی هنگام خروج از فرودگاه بین المللی کابل ، پایتخت افغانستان ، سرنگون شد. اما هواپیما آسیب ندید.

یک روزنامه نگار ایتالیایی که با هواپیما در حال سفر بود به Sky 24 TG گفت که هواپیمای حامل نزدیک به 100 غیرنظامی از افغانستان دقایقی پس از برخاستن به ضرب گلوله کشته شد.

IOM خواستار افزایش فوری کمک های مالی برای حمایت از آوارگان افغان است

در 26 آگوست ، سازمان بین المللی مهاجرت (IOM) فوراً خواستار 24 میلیون دلار برای حمایت از بیش از 5 میلیون آواره در افغانستان و زندگی در شرایط “استثنایی” شد. به ویژه دشوار است. “

به گفته آقای سیمپسون ، اولویت دادن به سرپناه ، آب تمیز ، بهداشت و تجهیزات اپیدمیولوژیک برای تقریباً 5.5 میلیون افغان آواره داخلی است.

روسیه شرکت های فناوری خارجی را به دلیل نقض قوانین ذخیره اطلاعات جریمه می کند

در 26 آگوست ، ناظر اطلاعات روسی (Roskomnadzor) اعلام کرد که این کشور فیس بوک ، توییتر و واتس اپ را به دلیل عدم ذخیره اطلاعات شخصی کاربران روسی در پایگاه های داده در خاک روسیه جریمه کرده است.

به گفته Roskomnadzor ، دادگاه منطقه ای تاگانسکی در مسکو فیس بوک را به دلیل تکرار جرم 15 میلیون روبل (200،000 دلار) و توییتر را 17 میلیون روبل ، در حالی که واتس اپ برای اولین تخلف 4 میلیون روبل جریمه شد. Roskomnadzor همچنین گفت که تعدادی از شرکت ها قوانین مربوط به ذخیره اطلاعات را آغاز کرده اند ، از جمله Apple ، Microsoft ، LG Electronics ، Samsung ، PayPal و Booking.com.

تحقیقات درباره بوئینگ همچنان ادامه دارد

اداره هوانوردی فدرال ایالات متحده (FAA) پس از آنکه پاسخ های بازرسان مسئول نظارت بر خطوط هوایی نشان داد که بسیاری از مردم نمی توانند نگرانی های خود را بیان کنند ، عملیات تولید کننده هواپیمای بوئینگ را بررسی می کنند.

این کشف مربوط به مشکلات پیرامون هواپیمای 737 MAX است ، پس از دو سانحه هوایی در سال 2018 و 2019 ، که در آن 346 نفر جان باختند و هواپیما در 20 ماه گذشته به زمین نشست.

17 نفر مفقود شده و 20 نفر بر اثر بارندگی های سیل آسا در ونزوئلا کشته شده اند

مقامات محلی ونزوئلا در 25 آگوست اعلام کردند که تعداد کشته شدگان باران های سیل آسا در غرب این کشور به 20 نفر افزایش یافته و 17 نفر دیگر ناپدید شده اند.

به گفته رمیجیو شبالوس ، وزیر کشور ونزوئلا ، 9 ایالت این کشور در “وضعیت فوق العاده” قرار دارند و بیش از 54000 نفر تحت تأثیر علفزارها قرار دارند. آقای سبالوس هشدار داد که بارندگی تا 10 روز آینده ادامه خواهد داشت.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *