نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

اخبار جهان در 26 آگوست جنبش های جهانی در 26 آگوست

[ad_1]

Moderna به دنبال تأیید FDA برای واکسن خود است

شرکت دارویی آمریکایی Moderna در 25 آگوست اعلام کرد که مراحل تکمیل درخواست از سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) را برای استفاده رسمی از واکسن COVID-19 مجاز کرده است.

استفان بانسل ، مدیرعامل Moderna تأکید کرد که این شرکت خوشحال است که واکسن Moderna COVID-19 در مدت 6 ماه پس از دوز دوم ، 93 درصد اثر ماندگار نشان داده است.

moderna-vakcina.jpg
Moderna به دنبال تأیید FDA برای واکسن خود است

شرکت داروسازی J&J از تاثیر دوز دوم واکسن خبر داد

دومین تزریق واکسن COVID-19 ، تولید شده توسط شرکت داروسازی آمریکایی جانسون و جانسون (J&J) ، به افزایش بسیار زیاد آنتی بادی ها در بدن فرد تزریق شده کمک می کند. این نتایج اولیه بدست آمده از دو مرحله اولیه واکسن COVID & 19 J & J است که در 25 آگوست اعلام شد.

توزیع ناهموار واکسن ها همچنان در آمریکا ضعف دارد

در 25 آگوست ، مدیر سازمان بهداشت پان امریکایی (PAHO) ، کاریسا اتین ، توزیع ناهموار واکسن COVID-19 را ضعف در تلاش برای جلوگیری از این همه گیری در آمریکای شمالی و جنوبی ارزیابی کرد.

به گفته خانم اتین ، اگرچه کشورهای منطقه نزدیک به 12 میلیون دوز کمک واکسن از ایالات متحده ، اسپانیا ، نروژ ، فرانسه و سوئد از طریق مکانیسم جهانی واکسن COVAX دریافت کرده اند ، اما این تعداد برای محافظت از میلیون ها آسیب پذیر کافی نیست. مردم در آمریکا تنها در آمریکای لاتین و کارائیب ، تنها حدود 23 درصد از مردم واکسیناسیون را تکمیل کرده اند.

خطوط هوایی ایالات متحده هزینه های اضافی را برای کارکنان واکسینه نشده اخذ می کند

در 25 آگوست ، خطوط هوایی دلتا از کارکنانی که واکسن COVID-19 دریافت نکرده اند خواسته است که در هنگام کار در همه محیط های بسته آزمایش های هفتگی را انجام دهند و از ماسک استفاده کنند. همچنین کارکنان واکسینه نشده ثبت نام شده در برنامه بهداشتی را مجبور به پرداخت 200 دلار در ماه می کند.

الزامات هفتگی آزمایش COVID-19 دلتا ایرلاینز در 12 سپتامبر اعمال می شود ، در حالی که مکمل مراقبت های بهداشتی از 1 نوامبر اعمال می شود.

delta.jpg
خطوط هوایی دلتا ایالات متحده هزینه اضافی را برای کارکنان واکسینه نشده دریافت می کند

برزیل واکسن های تقویت کننده را برای بزرگسالان و افراد آسیب پذیر ارائه می دهد

وزارت بهداشت برزیل در 25 آگوست اعلام کرد ، برزیل برنامه تقویت واکسیناسیون علیه COVID-19 را برای افرادی که دارای مشکلات سیستم ایمنی و افراد بالای 70 سال هستند از اواسط سپتامبر آغاز خواهد کرد.

وزارت بهداشت برزیل همچنین استفاده از واکسن های AstraZeneca ، Johnson & Johnson و Pfizer را برای تزریق سوم افراد فوق تایید کرد.

هند در حال ترویج برنامه واکسیناسیون برای معلمان است

وزارت بهداشت هند در 25 آگوست اعلام کرد که این کشور میلیون ها دوز اضافی از واکسن COVID-19 را در کشورها به منظور تقویت برنامه واکسیناسیون برای معلمان و کارکنان در اوایل ماه سپتامبر به دلیل باز شدن تدریجی درهای این کشور در آسیا ، به کشورها توزیع می کند. که به کلاس های حضوری باز می گردند.

اندونزی واکسیناسیون دانش آموزان را برای بازگشایی مدارس سرعت می بخشد

اندونزی از ابتدای ماه ژوئیه مجوز واکسیناسیون را برای دانش آموزان 12 تا 17 ساله صادر کرده است و به ترویج این برنامه در بسیاری از مناطق ادامه می دهد.

در 25 آگوست ، وزیر اطلاعات و ارتباطات جانی جی پلیت گفت که برنامه واکسیناسیون دوران کودکی در حال انجام است و وظیفه این است که قبل از شروع PTM ، که به تعداد محدودی محدود می شود ، تسریع شود.

ایتالیا در حال بررسی تمدید شرایط کارت سبز COVID-19 است

ایتالیا به عنوان بخشی از یک برنامه جدید برای گسترش بیشتر برنامه گرین کارت سبز ، در حال بررسی درخواست کارکنان برای ارائه شواهدی از واکسیناسیون ، آزمایش یا بازپرداخت در محل کار ، از جمله به مقامات دولتی و سوپر مارکت ها است.

ژاپن در حال گسترش وضعیت فوق العاده است

در 25 آگوست ، دولت ژاپن تصمیم گرفت هشت استان دیگر را به لیست موارد اضطراری اضافه کند ، از جمله: هوکایدو در شمال ، میاگی ، گیفو ، آیچی در منطقه مرکزی و می ، شیگا ، اوکایاما و هیروشیما. غرب. وضعیت اضطراری در این 8 استان تا 12 سپتامبر جاری خواهد بود ، زیرا 13 استان و شهر دیگر از جمله توکیو در حال اعمال هستند.

حزب لیبرال نخست وزیر ترودو تبلیغات فیس بوک را افزایش می دهد

در اولین هفته از مبارزات انتخاباتی فدرال ، لیبرال های جاستین ترودو ، نخست وزیر کانادا ، بیشتر از چهار حزب بزرگ دیگر در تبلیغات در شبکه های اجتماعی فیس بوک و اینستاگرام هزینه کردند.

از 16 تا 22 آگوست ، لیبرال ها 289،133 کانادا را در تبلیغات فیس بوک و اینستاگرام خرج کردند. در همان دوره ، هزینه های تبلیغاتی حزب محافظه کار ، NDP و Bloc Québécois (Bloc Québec) به ترتیب 145،101 CAD ، 85،813 CAD و 7،781 CAD بود. حزب سبز در آن مدت هزینه ای برای تبلیغات در فیس بوک و اینستاگرام نکرد.

مجلس ایران نامزدی کابینه های جدید را تصویب کرد

در 25 آگوست ، مجلس ایران تقریباً تمام نامزدهای کابینه رئیس جمهور ابراهیم رئیسی را تأیید کرد و به وی اجازه داد تا پس از روی کار آمدن در اوایل ماه جاری ، دولت جدید تشکیل دهد.

در یک جلسه علنی ، نمایندگان پارلمان ایران 18 نفر از 19 نامزد انتخاب شده توسط رئیس جمهور رئیسی برای پست های وزیر را تأیید کردند ، اما وزیر آموزش و پرورش را تأیید نکردند ، بنابراین شخص دیگری را برای این پست معرفی کرد.

بسیاری از آمریکایی ها از بودجه و طرح هزینه زیرساخت ها حمایت می کنند

بر اساس نظرسنجی 25 آگوست توسط USA Today / Suffolk University ، حدود 63 درصد از آمریکایی ها از لایحه زیرساختی دو تریلیون دلاری 1 تریلیون دلاری که سال گذشته در سنا در اولین روز این ماه تصویب شد ، حمایت می کنند. این اقدام از حمایت اکثر دموکرات ها برخوردار است ، در حالی که تنها 36 درصد جمهوری خواهان به نفع این طرح نظرسنجی کردند.

طالبان پست های کلیدی بیشتری را تعیین می کنند

به گزارش پژواک ، در 25 آگوست ، طالبان بسیاری از جانبازان ارشد را در پست های کلیدی دستگاه حکومت آینده افغانستان منصوب کردند.

به طور دقیق تر ، آقای گل آقا به عنوان وزیر دارایی کشور منصوب شد ، در حالی که آقای صدر ابراهیم به عنوان وزیر کشور خدمت می کرد.

طالبان معتقدند که به زودی با نیروهای مقاومت توافق حاصل می شود

در 25 آگوست ، ذبیح الله مجاهد ، سخنگوی طالبان ابراز اطمینان کرد که رهبران طالبان به زودی به توافق مسالمت آمیز با نیروهای مقاومت در ولایت پنجشیر می رسند.

ایالات متحده هیچ مسئولیتی در قبال وضعیت فرودگاه کابل پس از 31 آگوست ندارد

در 25 آگوست ، جان کربی ، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا گفت واشنگتن مسئول وضعیت فرودگاه بین المللی پایتخت کابل ، پس از خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان نخواهد بود.

به گفته کربی ، اولویت آمریکا در روزهای آینده خروج همه نیروها و تجهیزات نظامی از فرودگاه کابل است. با این حال ، سخنگوی پنتاگون همچنین تأیید کرد که ایالات متحده به تلاش های خود برای خروج مردم از افغانستان به دلخواه از این پس تا مهلت 31 آگوست ادامه می دهد.

طالبان پس از مهلت 31 آگوست به آلمان اجازه تخلیه می دهند

طالبان وعده داده است که حتی پس از خروج نیروهای آمریکایی از جنوب غرب آسیا در 31 آگوست ، به افغان ها اجازه خروج از کشور را می دهد. این محتوایی است که پس از مذاکرات بین نماینده دولت آلمان و طالبان فاش شد.

طالبان از زنان افغان می خواهند که سرکار نروند

در 25 آگوست ، نگرانی در میان زنان افغان پس از اعلام طالبان مبنی بر اینکه زنان باید در خانه بمانند ، افزایش یافت ، برخلاف وعده ای که جنبش اسلام گرایان هنگام به قدرت رسیدن و کنترل کشور داده بود.

به گزارش سی ان ان ، زبیولا مجاهد سخنگوی طالبان در یک کنفرانس مطبوعاتی نباید برای امنیت خود به سر کار برود و اذعان کرد که جنگجویان آموزش ندیده طالبان باید به زنان احترام بگذارند.

taliban-phunu.jpg
طالبان از زنان افغان می خواهند که سرکار نروند

رهبران روسیه و چین در مورد وضعیت افغانستان تلفنی صحبت کردند

دولت چین آمادگی خود را برای تقویت ارتباط و هماهنگی با روسیه و جامعه بین المللی در مورد افغانستان اعلام کرده است. این محتویات گفتگوی تلفنی شی جین پینگ ، رئیس جمهور چین و ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه در 25 آگوست است.

روسیه از طرح خروج 500 نفر از افغانستان رونمایی کرد

به گفته وزارت دفاع روسیه ، در 25 آگوست ، تخلیه توسط چهار هواپیمای ترابری نظامی انجام می شود که از فرودگاه اولیانوفسک ، 500 کیلومتری جنوب مسکو بلند می شوند. هواپیما به طور کامل مجهز به غذا ، آب ، پتو و کادر پزشکی برای همراهی است.

صدها افغان تخلیه شده وارد مجارستان شدند

در 25 آگوست ، هواپیمای حامل 240 افغان تخلیه شده ، از جمله 126 کودک ، در فرودگاه بوداپست پایتخت مجارستان فرود آمد.

پیش از این ، وزارت خارجه اوگاندا اعلام کرده بود که دهها افغان را که به درخواست ایالات متحده تخلیه شده اند ، پذیرفته است و این افراد منتظر هستند تا به ایالات متحده یا هر کشور دیگری در جهان آورده شوند.

ژاپن برای تخلیه زباله های نیروگاه فوکوشیما تونلی زیر آب می سازد

در 25 آگوست ، اپراتورهای نیروگاه هسته ای فوکوشیما (ژاپن) اعلام کردند که قصد دارند یک تونل زیر آبی برای تخلیه بیش از 1 میلیون تن آب تصفیه شده به اقیانوس بسازند. به گفته شرکت برق توکیو (TEPCO) ، ساخت این تونل در مارس 2022 آغاز می شود.

انتظار می رود این تونل حدود 2.5 متر قطر ، حدود 1 کیلومتر طول داشته باشد و تا شرق اقیانوس آرام از مخازن حاوی حدود 1.27 میلیون تن آب تصفیه شده کشیده شود.

حمله به سفارت فرانسه در تانزانیا

در 25 آگوست ، پلیس تانزانیا اعلام کرد که یک فرد مسلح دو افسر پلیس را در نزدیکی سفارت فرانسه در دارالسلام پایتخت ، قبل از شلیک گلوله کشته است.

پلیس در حال شناسایی عامل این حادثه و بررسی علت این حادثه است.

یک هواپیمای نظامی هند هنگام پرواز آموزشی سقوط کرد

بعد از ظهر 25 آگوست ، یک فروند MiG-21 Bison از نیروی هوایی هند (IAF) در ایالت راجستان در غرب سقوط کرد.

به گزارش شینهوا ، مقامات نظامی می گویند این هواپیما در حین پرواز آموزشی در منطقه بارمر ، در حدود 530 کیلومتری غرب جیپور پایتخت سقوط کرد. مشخص است که در این حادثه تلفات جانی نداشته است.

آتش سوزی جنگل ها در روسیه به مناطق مرکزی سرایت کرده است

وزارت شرایط اضطراری روسیه اعلام کرد مناطق مرکزی این کشور در 24 آگوست به دلیل موج گرمای غیرمعمول با آتش سوزی شدید جنگل مواجه شده اند.

این امر پس از آتش سوزی جنگل های مرتبط با تغییرات آب و هوایی سیبری در تابستان رخ می دهد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *