نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

اخبار جهان در 25 آگوست جنبش های جهانی در 25 آگوست

[ad_1]

ایالات متحده تأکید می کند که مهلت خروج نیروها از افغانستان را تغییر نمی دهد

رئیس جمهور آمریکا جو بایدن با توصیه وزارت دفاع مبنی بر رعایت مهلت 31 اوت برای خروج نیروهای نظامی از افغانستان موافقت کرد.

یک مقام دولتی ایالات متحده گفت که این توصیه توسط پنتاگون در 23 آگوست بر اساس نگرانی ها در مورد خطرات امنیتی نیروهای امنیتی ایالات متحده ارائه شده است. رئیس جمهور بایدن همچنین از پنتاگون خواست در صورت ماندن بیشتر از حد انتظار در افغانستان یک برنامه اضطراری داشته باشد.

biden-israel.jpg
رئیس جمهور آمریکا جو بایدن با توصیه وزارت دفاع مبنی بر رعایت مهلت 31 اوت برای خروج نیروهای نظامی از افغانستان موافقت کرد.

طالبان یک شورای 12 نفره برای اداره افغانستان تشکیل دادند

در 24 آگوست ، یک منبع نزدیک به رهبری طالبان گفت که افغانستان یک شورای 12 نفره برای رهبری کشور تشکیل می دهد.

به گزارش اسپوتنیک ، این شورا در مجموع از 12 عضو تشکیل شده است و تا کنون 7 نامزد موافقت کرده اند که از جمله حامد کرزی رئیس جمهور سابق ، عبدالله عبدالله و عبدالله رئیس شورای عالی آشتی ملی ، شرکت کنند. غنی برادر ، رهبر و عضو بنیانگذار طالبان

بسیاری از کشورها آماده میانجیگری در بحران در افغانستان هستند

سرگئی لاوروف ، وزیر امور خارجه روسیه در 24 آگوست گفت که روسیه به همراه چین ، ایالات متحده و پاکستان آماده است تا در حل بحران در افغانستان نقش میانجی ایفا کند.

در همین حال ، ابرهارد زورن ، رئیس ستاد ارتش آلمان در همان روز نسبت به افزایش خطر حملات انتحاری گروه تروریستی داعش در کابل در شرایطی که کشورهای غربی برای تخلیه شهروندان و پرسنل افغان در پایان 31 اوت هشدار می دهند ، هشدار داد. در حال نزدیک شدن است.

طالبان به شهروندان افغان اجازه نمی دهند برای تخلیه وارد فرودگاه کابل شوند

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان در یک کنفرانس مطبوعاتی اخیر از ایالات متحده خواست تا افغانها را تشویق به خروج از این کشور نکند.

ذبیح الله مجاهد تأکید کرد که طالبان دیگر به شهروندان افغان اجازه ورود به فرودگاه کابل را نمی دهد و از جمعیت فرودگاه خواست تا برگردند. سخنگو با بیان این که زنان افغان تا زمانی که امنیت تأمین نشود ، گفت: “هدف ما بازسازی کشور است.”

روزنامه آمریکایی گزارش داد که رئیس سیا مخفیانه با رهبر طالبان دیدار کرد

رئیس جمهور آمریکا جو بایدن مقام عالی اطلاعاتی این کشور را برای ملاقات با رهبران طالبان در 23 آگوست اعزام کرد.

واشنگتن پست (ایالات متحده) این را در 24 آگوست اعلام کرد و از زمان تصرف طالبان بر پایتخت افغانستان آن را به عنوان یک نشست دیپلماتیک ارزیابی کرد.

240821-cia.jpeg
ویلیام برنز رئیس سیا عکس: AP

نخست وزیر ژاپن احتمال انحلال مجلس نمایندگان را باز می گذارد

در 24 آگوست ، سوگا یوشیهیده ، نخست وزیر ژاپن ، احتمال انحلال مجلس نمایندگان را باز گذاشت ، که گامی مهم در برگزاری انتخابات زودهنگام در این کشور است ، حتی در صورت بروز وضعیت فوق العاده به دلیل همه گیری. کووید -19.

نخست وزیر سوگا در گفتگو با خبرنگاران تأکید کرد که اولویت اول وی پاسخ به اپیدمی COVID-19 است و او در 25 آگوست با متخصصان پزشکی در مورد احتمال گسترش مناطق که در آن وضعیت اضطراری وضع شده است مشورت خواهد کرد.

کره جنوبی و ایالات متحده به دنبال راه حلی مشترک برای پیشبرد مذاکرات با کره شمالی هستند

دفتر وزارت اتحاد کره جنوبی در 24 آگوست اعلام کرد که رئیس این وزارتخانه ، آقای لی یینگ یونگ ، با سون کیم ، نماینده ویژه ایالات متحده در کره شمالی دیدار کرده است تا در مورد راه های هماهنگی آغاز مذاکرات بحث و تبادل نظر کند.

هند نگرانی های همه اعضای شورای امنیت سازمان ملل را تضمین می کند

وزارت امور خارجه هند تأیید کرد که در زمان ریاست شورای امنیت سازمان ملل متحد در آگوست 2021 ، هند “رویکرد مشورتی” را اتخاذ کرد و مسائل و زمینه های مهم برای رفع نیازهای سازمان ملل را مورد بحث قرار داد. و نگرانی های همه 15 کشور عضو گرفته شده است.

بیانیه رئیس شورای امنیت به مسائل مهم مربوط به امنیت دریایی ، از جمله نقش کنوانسیون 1982 سازمان ملل متحد در مورد حقوق دریا (UNCLOS) در مورد امنیت دریایی ، آزادی دریانوردی و مقابله با کنوانسیون سازمان ملل متحد در مورد حقوق دریای دریا (UNCLOS). تروریسم ، سلاح ، قاچاق مواد مخدر و انسان ، دزدی دریایی …

چین 1 میلیون دلار به صندوق مقابله با COVID-19 و بهبود اقتصادی APEC کمک می کند

چین مبلغ یک میلیون دلار به طرح ایجاد یک صندوق فرعی برای مجمع همکاری های اقتصادی آسیا و اقیانوسیه (ATIS) برای پاسخ به همه گیری COVID-19 و بهبود اقتصادی (CCER) کمک کرده است.

این صندوق برای حمایت از ابتکارات برای تقویت ظرفیت کشورهای عضو در تشخیص و پاسخ به تاثیر همه گیری COVID-19 و تسریع بهبودی ایجاد شده است.

بحران COVID-19 در کشور فوق واکسینه شده اسرائیل

با توجه به اینکه 80 درصد از شهروندان بالای 12 سال کاملاً واکسینه شده اند ، اکثریت اسرائیلی ها معتقدند که COVID-19 شکست خورده است. اسرائیل تمام اقدامات ضد اپیدمی را لغو کرد و اسرائیلی ها به مهمانی های شلوغ بازگشتند و بدون ماسک در مکان هایی نماز خواندند.

شیوع فعلی موارد شدید COVID-19 در اسرائیل هشداری برای چگونگی ایستادگی جهان است.

Israel-vaccine_1.jpg
از آنجا که 80 درصد از شهروندان بالای 12 سال به طور کامل واکسینه شده اند ، اکثر اسرائیلی ها معتقدند که COVID-19 شکست خورده است.

اتحادیه اروپا همچنین تأسیسات تولید واکسن Pfizer و Moderna را تأیید می کند

در 24 آگوست ، آژانس دارویی اروپا (EMA) اعلام کرد که امکانات تولید واکسن COVID-19 بیشتری را بر اساس فناوری mRNA پیشرفته از شرکت های دارویی Pfizer / BioNTech و Moderna تأیید کرده است تا به افزایش تولید واکسن در زمینه تعداد COVID-19 کمک کند. موارد مجدداً در اروپا افزایش می یابد.

EMA می گوید این تصمیمات تصویب نیازی به تأیید کمیسیون اروپا (EC) ندارد. بنابراین ، این امکانات می توانند بلافاصله تولید واکسن علیه COVID-19 را آغاز کنند.

اندونزی هزینه واکسیناسیون خارجی ها را دریافت می کند

آنیس بسوادان ، فرماندار جاکارتا در گفتگو با مطبوعات گفت که این برنامه بخشی از برنامه واکسیناسیون گوتونگ رویونگ با بودجه خصوصی است.

در صورت تمایل به واکسیناسیون ، هر خارجی باید 700000 روپیه (تقریبا 49 دلار) برای یک دوز واکسن بپردازد. واکسنی که برای این برنامه استفاده می شود ، واکسنی از شرکت دارویی چین Sinopharm است.

تایلند در حال دریافت 61 میلیون دوز دیگر واکسن COVID-19 است

سخنگوی دولت تایلند گفت AstraZeneca 61 میلیون دوز واکسن COVID-19 را قبل از پایان امسال در تایلند ارائه می کند و تعداد کل واکسن هایی که کشور سفارش داده است به 120 میلیون می رسد. این تعداد واکسن برای ایمن سازی حدود 60 میلیون نفر کافی است.

مقامات آمریکایی خوشبین هستند که این بیماری تا بهار 2022 قابل کنترل است.

آنتونی فوچی ، مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماریهای واگیر ایالات متحده ، در 24 آگوست ، یک روز پس از تولید مشترک واکسن COVID-19 توسط Pfizer (ایالات متحده) با BioNTech (آلمان) مجوز کامل دریافت کرد. دولت ایالات متحده. سازمان غذا و دارو (FDA).

سازمان بهداشت جهانی نسبت به کمبود احتمالی تجهیزات پزشکی در افغانستان هشدار داد

در 24 آگوست ، یک مقام سازمان بهداشت جهانی گفت که این سازمان پس از آنکه عرضه تجهیزات پزشکی در خارج از کشور به دلیل اقدامات کنترلی مسدود شده بود ، تنها یک هفته در افغانستان تجهیزات پزشکی کافی داشت.

در همان روز ، برنامه جهانی غذا سازمان ملل متحد (WFP) از جامعه بین المللی خواست تا حدود 200 میلیون دلار به مردم افغانستان کمک غذایی کنند تا کالاهای اساسی به مناطق دور دست تحویل داده شود. به

Airbnb 20000 اقامتگاه رایگان در سراسر جهان برای مهاجران افغان ارائه می دهد

برایان سسکی ، بنیانگذار Airbnb در توییتر گفت که این شرکت بسته اقامتی رایگان برای 20000 مهاجر افغان را از 24 اوت راه اندازی می کند. هزینه این سرویس توسط Airbnb تامین می شود.

airbnb.jpg
نیروهای آمریکایی امنیت تخلیه شهروندان را در فرودگاه کابل ، افغانستان در 18 اوت 2021 تامین می کنند.

اسپانیا و آلمان اذعان دارند که نمی توانند تمام پرسنل افغان را تخلیه کنند

مارگاریتا روبلس ، وزیر دفاع اسپانیا در 24 آگوست تأیید کرد که به دلیل وقایع پیچیده در زمین ، این کشور قادر نخواهد بود تمام افغانانی را که برای ماموریت اسپانیا در این کشور جنوب غربی کار کرده بودند ، تخلیه کند.

روسیه: رزمایش دریایی مشترکی با چین و ایران برگزار می کند

صبح 24 آگوست ، سفیر روسیه در ایران ، لوان جاگاریان اعلام کرد که انتظار می رود رزمایش های مشترک دریایی در اواخر سال 2021 یا اوایل 2022 در خلیج فارس برگزار شود.

اسپوتنیک به نقل از جاگاریان گفت: “کشتی های جنگی روسیه ، ایران و چین در این رویداد شرکت کردند. هدف اصلی تمرین ایمنی کشتی های بین المللی و مبارزه با دزدی دریایی است. “

هند و پاکستان در حال تلاش برای عادی سازی روابط دوجانبه هستند

رسانه های محلی گزارش دادند که هند و پاکستان پس از تقریباً 28 ماه وقفه در تلاش برای عادی سازی روابط دوجانبه ، صدور روادید برای نمایندگی های دیپلمات های خود را از سر گرفته اند.

الجزایر روابط دیپلماتیک خود با مراکش را قطع کرد

کانال خبری i24news.tv گزارش داد که رامتان لامامرا وزیر امور خارجه الجزایر همان روز در یک کنفرانس مطبوعاتی مراکش را به “اقدامات خصمانه” متهم کرد و از قطع روابط دیپلماتیک بین دو کشور خبر داد.

به گزارش مراکش نیوز ، وزیر خارجه لامامرا به حمایت مراکش از نقش اسرائیل به عنوان ناظر در اتحادیه آفریقا (AU) اشاره کرد.

تعداد افرادی که از دریای انگلیس عبور می کنند بی سابقه افزایش یافته است

دولت بریتانیا در 24 آگوست اعلام کرد که تعداد مهاجرانی که قصد داشتند از دریای انگلیس عبور کنند و به فرانسه برسند به انگلیس در آخر هفته گذشته به رکورد بی سابقه ای رسیده است. لندن همچنین از “گروه های جنایتکار” برای تسهیل عبور مهاجران از مرز انتقاد کرده است.

به گفته وزارت داخله انگلیس ، تنها در 21 آگوست ، مقامات انگلیسی 828 مهاجر را که قصد داشتند به این کشور برسند نجات داده یا متوقف کردند. لازم به ذکر است که آمار فوق بسیار بیشتر از رکورد قبلی 482 نفر است.

کره: حمایت از تحصیلات دانشگاهی برای خانواده های دارای سه فرزند یا بیشتر

دولت کره جنوبی در 24 آگوست اعلام کرد که دولت تصمیم گرفته است از کل شهریه دانشگاه برای خانواده های دارای سه فرزند یا بیشتر حمایت کند. این بخشی از سیاست ویژه جوانان است که انتظار می رود این هفته اعلام شود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *