نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

اخبار جهان در 24 آگوست جنبش های جهانی در 24 آگوست

[ad_1]

رئیس جمهور روسیه: لازم است از “نفوذ” افکار رادیکال اسلامی در آسیای مرکزی جلوگیری شود

در 23 آگوست ، ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه ، در نشست سازمان پیمان امنیت جمعی (CSTO) که به صورت آنلاین برگزار شد ، بر ضرورت جلوگیری از افکار رادیکال اسلامی از افغانستان تأکید کرد. نفوذ و “ایجاد” در آسیای میانه.

putin.jpg
ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه

ایالات متحده تمرکز ویژه ای بر تخلیه شهروندان افغان دارد

در 23 آگوست ، کمالا هریس ، معاون رئیس جمهور آمریکا گفت که دولت جو بایدن “به طور خاص” بر تخلیه شهروندان آمریکایی ، متحدان افغان و افغان ها تمرکز کرده است و به س questionsالات مربوط به نیروهای افغان پس از اتمام ماموریت پاسخ داده می شود.

دولت جدید افغانستان باید به تعهدات بین المللی خود عمل کند

به گزارش actmedia.eu در 23 آگوست ، وزرای خارجه ناتو با صدور بیانیه ای مشترک در مورد وضعیت افغانستان ، تأکید کردند که دولت جدید این کشور باید به تعهدات بین المللی خود عمل کند.

بر اساس این بیانیه ، وظیفه فوری فعلی ناتو انجام تعهدات خود برای ادامه ایمن تخلیه اتباع کشورهای عضو ناتو ، اتباع کشورهای ناتو و کسانی است که در افغانستان در خطر هستند ، به ویژه کسانی که برای ناتو کار کرده اند.

طالبان سرپرست بانک مرکزی را منصوب کرد

در 23 آگوست ، طالبان حاجی محمد ادریس را به عنوان سرپرست بانک مرکزی افغانستان برای مقابله با بی ثباتی فزاینده اقتصادی این کشور منصوب کردند. این اقدام بیش از یک هفته پس از تصرف پایتخت کابل پایتخت طالبان اسلامی صورت می گیرد.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان گفت که حاجی محمد ادریس در راه اندازی آژانس ها و رسیدگی به مشکلات اقتصادی پیش روی افغانستان کمک خواهد کرد.

ایتالیا از اتحادیه اروپا می خواهد تا در پاسخ به شرکای منطقه متحد شود

ایتالیا تاکید می کند که نیازهای پناهندگان و مهاجران مردم افغانستان افزایش می یابد ، بنابراین اتحادیه اروپا باید با شرکای خود در منطقه واکنش واحد نشان دهد.

وزیر خارجه ایتالیا لوئیجی دی مایو گفت که هماهنگی بیشتر با متحدان با توجه به وضعیت افغانستان ضروری و ضروری است و یک استراتژی مشترک به نفع مردم افغانستان مورد نیاز است. وی تاکید کرد که ایتالیا به تلاش های خود برای تخلیه شهروندان افغان که می خواهند این کشور را ترک کنند ادامه خواهد داد.

واکسن Pfizer / BioNTech دارای مجوز کامل آمریکایی علیه COVID-19

در 23 آگوست ، سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) واکسن COVID-19 Pfizer / BioNTech را به طور کامل تأیید کرد ، راه حلی که مدتها در انتظار آن بود تا فرایند واکسیناسیون در ویتنام را تسریع کند.

این اولین واکسن COVID-19 است که به طور کامل توسط FDA تأیید شده است در شرایطی که سایر واکسن های COVID-19 تاکنون تنها برای استفاده اضطراری تأیید شده اند.

pfizerbiontech2.jpg
واکسن COVID-19 Pfizer / BioNTech.

مدیرکل سازمان بهداشت جهانی همچنان خواستار تعویق سومین واکسن علیه کووید -19 است

تدروس ادهانوم گبریسوس ، مدیر کل سازمان بهداشت جهانی (WHO) در 23 آگوست تاکید کرد که کشورها باید دوز تقویت کننده COVID-19 را به تعویق بیندازند زیرا اولویت باید با افزایش واکسیناسیون در کشورهایی که به تازگی واکسن دریافت کرده اند ، باشد. 1 or یا 2 of از مردم از این مزایا برخوردارند.

آقای گبریسوس همچنین از این ایده حمایت می کند که تزریق سوم به افرادی با سیستم ایمنی ضعیف داده می شود و این گروه از افراد تنها بخش بسیار کمی از جمعیت جهان را تشکیل می دهند.

وزارت دفاع ایالات متحده ملزم به واکسیناسیون اعضای این نیرو است

در 23 آگوست ، وزارت دفاع ایالات متحده اعلام کرد که تمام سربازانی که در این نیروها مشغول به خدمت هستند ، از جمله نیروهای ذخیره ، باید واکسن COVID-19 را پس از تأیید واکسن Pfizer / BioNTech توسط مقامات آمریکایی دریافت کنند. دارای مجوز کامل

به گفته جان کربی ، سخنگوی پنتاگون ، هنگامی که واکسن Pfizer / BioNTech به طور کامل مجوز گرفت ، وزارت دفاع ایالات متحده در حال آماده سازی دستورالعمل های جدیدی است که باید همه اعضای این نیرو واکسینه شوند.

فلسطین شروع به تجویز سومین دوز واکسن کرد

در 23 آگوست ، تشکیلات فلسطینی تصمیم گرفت که دوز سوم واکسن COVID-19 را به گروه خاصی از مردم تزریق کند ، همانطور که نشان داده شد. این تصمیم پس از نشست کمیته اضطراری ملی فلسطین در واکنش به همه گیری کووید -19 گرفته شد.

FDA آمریکا از مردم می خواهد برای درمان COVID-19 داروهای دامپزشکی مصرف نکنند

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) در 21 آگوست یک هشدار اضطراری غیرعادی صادر کرد: “شما اسب نیستید. شما گاو نیستید. لطفن توقف کن. ”

بلومبرگ بیانیه فوق FDA را در پاسخ به وضعیت افرادی در می سی سی پی ، جایی که بیشتر تحت تأثیر اپیدمی COVID-19 در ایالات متحده قرار گرفته است ، اعلام کرد که از داروی ایورمکتین برای درمان یا جلوگیری از COVID-19 استفاده می کند. ایورمکتین دارویی است که برای درمان انگل های حیوانی استفاده می شود.

mississippi-tri-covid-ivermectin.jpg
FDA تأیید کرده است که ایورمکتین هیچ تاثیری بر ویروس SARS-CoV-2 ندارد. عکس: wlox.com

آلمان قوانین 3G را برای جلوگیری و کنترل همه گیری ها اعمال می کند

در 23 آگوست ، دولت های بسیاری از ایالت های آلمان اجرای قانون 3G (واکسیناسیون ، درمان و آزمایش) را آغاز کردند تا افراد 3G بتوانند به راحتی در زندگی عادی شرکت کنند.

به طور خاص ، کسانی که می خواهند وارد رستوران ها ، سینماها ، تئاترها ، آرایشگاه ها ، سالن های بدنسازی ، استخرها و مراکز ورزشی ، بیمارستان ها ، خانه های سالمندان و امکانات مشابه شوند … باید مدارک یا اطلاعاتی را که ثابت می کند واکسن کافی داشته اند ، همراه داشته باشند. بیماری یا فقط آزمایش منفی داشته باشید (آزمایش سریع معتبر 24 ساعت ، آزمایش PCR به مدت 48 ساعت).

انگلستان به شرکت های خصوصی در مورد اشتباه در نقل قول های آزمایشی هشدار می دهد

در 23 آگوست ، دولت بریتانیا اعلام کرد که به ده ها شرکت خصوصی آزمایش های پزشکی در این کشور در مورد اشتباهات در قیمت گذاری آزمایشات COVID-19 هشدار داده است تا مردم یا گردشگران بتوانند آزمایش هایی را برای رفع نیازهای مردم انجام دهند. این هشدار پس از بررسی هزینه ها و استانداردهای آزمایش کووید -19 توسط دولت اعلام می شود.

آلمان 200 میلیون یورو برای سیستم های تصفیه هوای مدارس هزینه می کند

دولت فدرال آلمان در 23 آگوست گفت که از 200 میلیون یورو برای تجهیز سیستم تصفیه هوای سیار در مدارس و مهد کودکها – که در حال حاضر واکسن ضد کووید -19 ندارند ، حمایت می کند.

وزیر اقتصاد فدرال پیتر آلتمایر گفت که این پول طبق مقررات به ایالت ها توزیع می شود و مقامات محلی نیز بخشی از هزینه را بر عهده خواهند داشت.

آلمان استاندارد عفونت 50 مورد / 7 روز / 100،000 VND را لغو می کند

بر اساس بیانیه 23 اوت وزیر بهداشت فدرال ینس اسپان ، دولت آلمان با حذف میزان نرخ عفونت 50 مورد / 7 روز / 100000 به عنوان آستانه در قانون پیشگیری و کنترل موافقت کرده است. یا افزایش اقدامات برای جلوگیری از همه گیری. در عوض ، نرخ پذیرش در بیمارستان به عنوان معیار جدیدی در قانون معرفی می شود.

از آمار واقعی مرگ و میر ناشی از COVID-19 در سراسر جهان مطلع شوید

حداقل بر اساس آمارهای رسمی ، تعداد افرادی که در سراسر جهان بر اثر بیماری کووید -19 جان باخته اند از 4.4 میلیون نفر فراتر رفته است. اما یک مطالعه اخیر این تعداد را زیر سوال می برد.

Straits Times گزارش می دهد که یک مطالعه اخیر که نشان می دهد 4.9 میلیون نفر در هند جان خود را از دست داده اند – 10 برابر آمار اعلام شده از سوی دولت – اثربخشی اقدامات دولت در مورد میزان واقعی همه گیری را زیر سال می برد.

tu-wong-covid-toan-cau2308.jpg
دفن قربانی COVID-19 در قبرستانی در بیکاسی ، اندونزی. عکس: AFP

نیوزلند: تمدید محاصره شدید ملی

جاسیندا آردرن ، نخست وزیر نیوزلند ، با تاکید بر اینکه شیوع کنونی به اوج خود نرسیده است ، تصمیم گرفت که محاصره شدید ملی را در برابر همه گیری COVID-19 تمدید کند.

بر این اساس ، دستور محاصره سراسری به مدت 3 روز دیگر ، تا نیمه شب 27 اوت تمدید می شود ، در حالی که شهر اوکلند – مرکز شیوع کنونی – محدودیت هایی را تا پایان 31 اوت اعمال می کند.

بالن های آتش زا از نوار غزه باعث آتش سوزی های زیادی در اسرائیل می شود

آژانس آتش نشانی و نجات اسرائیل در 23 آگوست گفت که بسیاری از بالن های آتش زا از نوار غزه در جنوب اسرائیل فرود آمده و دست کم 9 آتش سوزی ایجاد کرده است.

این حادثه باعث افزایش تنش ها بین اسرائیل و شبه نظامیان حماس ، که نوار غزه را کنترل می کنند ، کرد ، هنگامی که مرزبانان اسرائیلی در درگیری با گروه های شورشی فلسطینی به شدت مجروح شدند.

تیراندازی در خارج از فرودگاه کابل ، افغانستان

به گزارش رویترز ، شامگاه 23 آگوست (به وقت ویتنام) در مقابل فرودگاه بین المللی کابل پایتخت افغانستان درگیری مسلحانه رخ داد که در آن یک سرباز افغان کشته و بسیاری دیگر زخمی شدند. در این تیراندازی به هیچ سرباز آمریکایی آسیبی نرسید

لیتوانی و لهستان در مرز با بلاروس حصار می سازند

لیتوانی در 23 آگوست گفت که ساختن حصار 508 کیلومتری در امتداد مرز خود با بلاروس را تا سپتامبر 2022 برای جلوگیری از ورود مهاجران از بلاروس به پایان می رساند ، که لیتوانی می گوید به بالاترین حد خود رسیده است.

شرکت پمکس در حال بررسی علت انفجار دکل نفتی در نزدیکی خلیج مکزیک است

در 23 آگوست ، شرکت نفتی مکزیک Pemex (Petroleos Mexicanos) اعلام کرد که انفجار باعث آتش سوزی در سکوی نفتی آن در سواحل خلیج مکزیک شد که در نتیجه آن یک نفر کشته و 5 نفر نیز مفقود شده اند.

به گفته رسانه های محلی ، این انفجار در سکوی نفتی کو آلفا در میدان نفتی کو مالوب زاپ در سواحل تاباسکو و کامپچه در مکزیک رخ داده است.

پایتخت هند دارای یک برج فیلتر 25 متری با 40 فن غول پیکر است

در 23 آگوست ، پایتخت هند ، دهلی نو ، اولین برج فیلتر گرد و غبار خود را برای کاهش آلودگی هوا افتتاح کرد و سالانه باعث مرگ هزاران نفر زودرس در این شهر شد.

به گفته مهندسان ، 40 هوادار غول پیکر این برج با ارتفاع 25 متر 1000 متر مکعب هوا در ثانیه را از طریق فیلترها پمپ می کنند ، بنابراین میزان ذرات مضر در عرض 1 کیلومتر مربع را تا 50 درصد کاهش می دهد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *